PODPOWIEDZI:

Razer Kraken 7.1 Chroma - Co Potrafi Nowy Headset z Zielonym Logo?

Firma Razer dostarczyła do testów jeden ze swoich najnowszych headsetów. Razer Kraken 7.1 Chroma to bez wątpienia ciekawe słuchawki, jednak ich cena także robi wrażenie. Przyjrzałem się bardzo dokładnie, czym mnie zaskoczyły? O tym dowiecie się z tej recenzji.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Własny układ dźwiękowy
  • Świetne oprogramowanie
  • Mocny dźwięk
  • Solidnie wykonane
WADY
  • Duże i ciężkie
  • Dość drogie

Krakeny to chyba najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny headset od Razera. Masywne słuchawki zyskały już wielu fanów na całym świecie. Dostępnych w sprzedaży jest kilka wersji słuchawek, do testów otrzymałem najnowszą - Razer Kraken 7.1 Chroma.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Podstawowe cechy

Razer Kraken 7.1 to sporej wielkości headset dla graczy. Dość wygodny, ważący 340 gram z kablem.

Kabel ma aż 200 cm długości, zabezpieczony jest oplotem i zakończony wtykiem USB, co oznacza że Krakeny posiadają własny układ dźwiękowy. Co ciekawe, na kablu nie znajdziemy żadnego potencjometru do regulacji głośności.

Poza zielonym logo Razera dominuje czerń.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, 40 milimetrowe, neodymowe przetworniki operują w paśmie od 20Hz do 20kHz, przy oporności 32 Ohm i czułości 112 dB.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Słuchawki wyposażono także w chowany cyfrowy mikrofon.

Działa z czułością ok. 40 dB i nagrywa w paśmie 100Hz–12kHz. Stosunek sygnału do szumu wynosi 63 dB.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Razer Kraken 7.1 Chroma

Wykonanie i wygoda

Słuchawki wykonane są przyzwoicie. Pałąk i osłony przetworników są z grubego i mocnego plastiku, również prowadnice, pomimo że nie metalowe, to i tak zniosą sporo.

Bardzo wygodne są nauszniki, pianki nie poskąpiono, dzięki czemu są bardzo grube. Miła w dotyku skóra, która je otacza dopełnia uczucie komfortu.

Podbitka wewnętrzna pałąka też jest w porządku. Myślę, że co do wykonania to nie ma się do czego przyczepić.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Razer Kraken 7.1 Chroma

oprogramowanie

Program Razer Synapse 2.0 pozwala skonfigurować bardzo dużo. Przede wszystkim słuchawki możemy skalibrować, tak aby dźwięk w grach był dla nas najodpowiedniejszy. Używać ich możemy w trybie stereo lub 7.1.

Dostępny jest także equalizer i regulacja podświetlenie. Modyfikować możemy także takie cechy jak, soczystość basów, czystość wokali, czy czułość mikrofonu. Opcji jest znacznie więcej.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Jakość dźwięku i mikrofon

Zacznę od mikrofonu, który jest dobry, lecz niezachwycający. Zmieniając nieco opcje programowe uda nam się uzyskać głośne i w miarę wyraźne i pozbawione szumu nagranie. Jednak przy niewłaściwych ustawieniach otrzymamy metaliczny głos i szumy w tle. W każdym razie do komunikacji w grach będzie świetny.

Pod względem dźwięku w grach Krakeny wypadły perfekcyjnie. Pozycjonowanie 7.1 dostarcza realistycznych wrażeń audio z wirtualnego pola bitwy, słyszymy wyraźnie każdy szczegół. Uczucie potęguje zamknięta konstrukcja słuchawek, oraz potężny bas, choć jeszcze lepsze możliwości oferują słuchawki do gier z rankingów.

Słuchawki pozytywnie sprawdziły się także w muzyce rozrywkowej, nie poradziły sobie kompletnie w klasyce i muzyce elektronicznej. Dlatego zarekomendować je mogę głównie graczom, nie są to słuchawki uniwersalne.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Podsumowanie testów

Razer Kraken 7.1 Chroma to dobry produkt, co prawda przyczepić można się do kilku rzeczy, w tym do dość wysokiej ceny. Jednak headset ten oferuje sporo w zamian.

Osobiście uważam że są to słuchawki za duże i za ciężkie, jak na mój gust, jednak wiem że spore grono graczy poszukuje właśnie takich masywnych headsetów. Plusem tej masywności jest dość duży komfort użytkowania i dobra, pasywna izolacja dźwięków z zewnątrz.

Bardzo dużą zaletą jest oprogramowanie Razer Synapse 2.0, pozwalające skalibrować i dostosować słuchawki do naszych wymagań. Mikrofon jest całkiem niezły, chociaż testowałem lepsze i to w tańszych headsetach. Ostatni gadżet to podświetlenie Chroma, w pełni konfigurowalne. Nie robi aż takiego wrażenia, jak w przypadku klawiatury BlackWidow. Jednak posiadając cały zestaw z klawiaturą i myszką można to podświetlenie bardzo fajnie synchronizować. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, headsetowi Razera wystawiam mocną 4.

blog comments powered by Disqus
Razer Kraken 7.1 Chroma - Co Potrafi Nowy Headset z Zielonym Logo?