PODPOWIEDZI:

LG PA1000T - Test Kompaktowego Projektora LED 3D

Projektory to ciągle gorący temat na rynku. Każdy z nas chce w zaciszu domowym zasmakować wrażeń rodem z pobliskiego multipleksu. Ostatnie lata to gwałtowny wzrost technikaliów stojących za tymi urzadzeniami. Czy projektor LG PA1000T to dobry, kompaktowy projektor dla wymagającego konsumenta? Przekonajcie się w recenzji!

LG LGE PA1000T

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość obrazu
  • Design
  • Funkcjonalność
WADY
  • zbiera odciski palców jak szalony!

Opakowanie I OBudowa Sprzętu

W opakowaniu projektora LG możemy znaleźć: Kabel VGA, Pilot wraz z bateriami, instrukcję, przejściówkę AV oraz sam projektor z gustownym etui. Całość jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami transportowymi. Bez zbędnych bajerów - i tak powinno być!

Sam projektor oparty jest o czarny, elegancki design z użyciem połyskującego "metallic" plastiku. Smukła budowa, kompaktowe rozmiary i dobrze rozmieszczone porty oraz otwory wentylacyjne - całość jest prawie idealna. Prawie - ponieważ czarny plastik wręcz uwielbia kurz i zbieranie odcisków palców.

Jakość Obrazu

Po odpakowaniu i podpięciu sprzętu naszym oczom ukazuję się przepiękny, ostry obraz. Wszystko to zasługa rozdzielczości efektywnej równej 1280x800 pikseli, lampy led o jasności 1000 lumenów a także technologii projektowania obrazu DLP - dzięki temu nie ujrzymy pikseli przy nawet największych projekcjach, a obraz zostanie ostry nawet przy wielkości rzędu 100-150 cali.

Wszystko to przetestowaliśmy w terenie, organizując plenerowe akcje dwukrotnie - wpierw zagrywaliśmy się w FIFĘ na ścianie bloku, a parę dni później wybraliśmy się nad Wartę, aby zorganizować darmowe publiczne karaoke. Wszyscy byli zachwyceni. Obraz można było dostrzec z drugiego brzegu Warty.

Oczywiście domowe warunki, to coś, co Projektor LG lubi najbardziej. Średniej wielkości obraz wyprojektowany na białym podłożu jest porównywalny z najlepszymi ekranami kinowymi - rozdzielczość FullHD upscale'owana wygląda bosko i nie ma projektora równego jakością do testowanego modelu LG.

System, Porty i Dodatki

Oczywiście jakość obrazu to nie wszystko. System zapewnia nam obsługę wejść: HDMI/MHL, VGA, AV, Antenowego. Wejście antenowe obsługuje również cyfrową telewizję naziemną DVB-T, co oznacza, że wystarczy nam antena do oglądania telewizji na naszym projektorze! Projektor LG pozwala również na odpalenie filmów, zdjęć i prezentacji prosto z USB. Działa to na zasadzie SmartTV - odpowiednio szybko i intuicyjnie.

Testowane urządzenie obsługuje wyświetlanie obrazu 3D w formacie DLP-Link - uniwersalnym dla telewizorów i projektorów DLP systemie. Niestety, nie mieliśmy dostępnych do testów okularów aktywnych typu DLP-Link, przez co nie dane nam było przetestować tej funkcjonalności

.

Projektor pozwala również na przekazywanie bezprzewodowe obrazu - tzw. screencast. Działa to wyśmienicie i pozwala na ograniczenie kabli wystających z projektora.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Podsumowanie

Podsumowując- Projektor LG PA1000T to świetny, kompaktowy sprzęt za sensowne pieniądze. Nie widziałem jeszcze tak gustownego, kompaktowego a zarazem wydajnego urządzenia wyświetlającego. Dobra widoczność w biały dzień, świetna jakość gdy jest ciemno - LG pokazało nam, w którą stronę ewoluuję ten segment rynku - bez kompromisów, za to z dużą dawką gadżetów i zachwycającej techniki.

blog comments powered by Disqus
LG PA1000T - Test Kompaktowego Projektora LED 3D