PODPOWIEDZI:

Logitech G430 - Wysokiej Jakości Headset z Własnym Układem Dźwiękowym

Logitech G430 to dość duży headset z niezależnym układem dźwiękowym. Droższa, bo bardziej rozbudowana wersja G230. Czy warto w niego zainwestować? Zapraszam na recenzję.

Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidnie wykonane
  • Wygodne
  • Dwie możliwości podłączenia
  • Przyzwoity mikrofon
  • Dobre do gier i muzyki
WADY
  • Brak większych mankamentów

Słuchawki do gier G430 jest dość spory – waży 260 gram. Ma bardzo miękki przewód wyglądem przypominający sznurek. Ma on trzy metry i wbudowanego na kablu pilota z regulacją głośności i wyłącznikiem mikrofonu. Na tylnej części pilota jest klips. Na przewodzie znajduje się oczywiście organizer na rzep. Pilot wykonany jest bardzo porządnie, z plastiku ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to tandetny plastik i że pilot wiele wytrzyma. Na końcu przewód rozdziela się na dwie żyły zakończone wejściami: od słuchawek i mikrofonu.

Integralnym elementem zestawu jest zewnętrzny układ dźwiękowy, który podpinamy pod USB. Działa on bez sterowników, ale po zainstalowaniu ich mamy dostęp do panelu z przeróżnymi funkcjami, m.in. funkcją 7.1 dolby surround.

Słuchawki zbudowane są z szerokiego, plastikowego pałąka – jest on bardzo elastyczny, nie łamie się nawet przy mocnym wyginaniu. Pod nim jest bardzo miękka poduszka obita materiałem oddychającym. Headset ma naprawdę dużą regulację wielkości, a także niezwykle porządne, metalowe prowadnice po których bezszelestnie można je rozsuwać i zsuwać. Słuchawki wyginają się w bardzo dużym stopniu.

Logitech G430 ma świetne, duże przestrzenie wycięte w sposób, aby chowało się w nich całe ucho. Otacza je niezwykle miękki i wygodny materiał, który bez wątpienia wpływa na komfort użytkowania. Pod spodem znajdują się 40 mm przetworniki zapewniające przenoszenie dźwięku w paśmie od 20 Hz do 20 kHz. Oporność słuchawek to 32 ohmy, a czułość 90 decybeli.

Mikrofon z zestawu jest w bardzo szerokim zakresie regulowany, na gumowym przegubie, dzięki czemu można go dogiąć w zależności od własnych potrzeb. Pasmo przenoszenia wynosi od 50 Hz do 20 kHz, przy czułości -40 decybeli.

Oprogramowanie słuchawek jest niezwykle proste i intuicyjne w użyciu. Mamy tutaj wiele przydatnych funkcji, które można wykorzystać zarówno podczas słuchania muzyki, jak i w czasie gry.

Podsumowując, jakość wykonania i komfort użytkowania słuchawek są bardzo duże – są one wygodne, nawet podczas dłuższego użytkowania nie odciskają się. Jakość dźwięku na minijackach zależy od tego, do czego słuchawki podłączymy. Dobrze sprawdzają się do posłuchania muzyki, aczkolwiek audiofile mogą nie być z nich zadowoleni. W grach radzą sobie bardzo dobrze, dźwięk jest mocny, odgłosy realistyczne, pozycjonowanie naprawdę dobre. Załączona do zestawu karta dźwiękowa nie jest najwyższych lotów, ale jest to zestaw który może spokojnie posłużyć np. posiadaczom laptopów – zapewnia zdecydowanie lepszy sprzęt niż karta wbudowana w płytę główną.

blog comments powered by Disqus
Logitech G430 - Wysokiej Jakości Headset z Własnym Układem Dźwiękowym