PODPOWIEDZI:

Recenzja Tabletu Prestigio Multipad Thunder 8.0i 3G

Firma Prestigio od wielu lat wprowadza na rynek wiele ciekawych urządzeń. Tym razem recenzujemy bardzo ciekawy tablet- Multipad Thunder 8.0i 3G. Ciekawa specyfikacja, głośniki stereo oraz nienaganny wygląd - to trzy rzeczy, które charakteryzują produkt Prestigio.

Prestigio Multipad Thunder 8.0I 3G

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Czytelny ekran IP
  • Głośniki stereo
  • Dostęp 3g
  • Wykonanie
  • Specyfikacja
WADY
  • Stary Android 4.2
  • Aparat

Wygląd

Firma Prestigio zawsze produkowała urządzenia o dość ciekawym wzornictwie. Tablet Thunder 8.0i to urządzenie zgrabne, które może podobać się wielu przyszłym użytkownikom. Wykonanie tabletu to połączenie metalu z plastikiem. Ramka okalająca ekran wykonana jest z metalu, choć przy pierwszym zetknięciu się z produktem budzi to pewne wątpliwości ze względu na wysoki połysk przypominający plastik.

Rankingi tabletów - TOPOWE modele! >>>

Recenzja Tabletu Prestigio Multipad Thunder 8.0i 3G

Tył wygląda bardzo ciekawie tworząc imitację skóry, bardzo tym przypominając produkty Samsunga. Dzięki temu zabiegowi urządzenie bardzo dobrze trzyma się w ręce. Front to ekran o przekątnej 8 cali o rozdzielczości 1280x720 pix. zrobiony w technologii IPS. Na dodatek zastosowano szkło One Glass Solution (OGS), które nie dość, że jest odporne na pęknięcia, to jeszcze poprawia efekt wizualny panelu. Dzięki małym odstępom samego szkła od panelu, zwiększa się kontrast oraz zmniejszają się refleksy świetlne. Na krótszych krawędziach znajdziemy głośniki frontowe w systemie stereo. 

Recenzja Tabletu Prestigio Multipad Thunder 8.0i 3G

Specyfikacja

Tablet Prestigio wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2,0 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Za grafikę odpowiada jednostka PowerVR SGX544MP. Zestaw dość egzotyczny, raczej mało znany na rynku smartfonów, niemniej w tabletach spotykany o wiele częściej. Jest to jednak bardzo wydajna jednostka. W benchmarku Antutu tablet osiągnął ponad 25 tys punktów. Co stawia go w dobrym, średnim segmencie urządzeń.

Maniacy gier tez nie będą narzekać na moc procesora. Raczej wszystkie aktualnie produkowane gry powinny działać przywozicie. Jedynym problemem były minimalnie „zacinki” w samym systemie. Być może było to jednak spowodowane słabą optymalizacja systemu. Tablet Prestigio Thunder posiada ponadto aż 16 Gb pamięci wbudowanej z możliwością podpięcia karty SD. Całość prądu dostarcza wbudowana bateria o pojemności 4000 mAh.

Największą zaletą Prestigio Thunder są dwa głośniki frontowe, które naprawdę działają znakomicie. Dźwięk przez nie odtwarzany jest czysty i pełny głębi. Słyszalne są basy jak i wysokie tony. Zdecydowanie gorzej wypada aparat o rozdzielczości 5 mpix. Zdjęcia wykonane Thunderem wypadają bardzo blado. Autofocus bardzo wolno działa, a brak stablizacji rozmywa prawie każde zdjęcie. Nie lepiej jest z frontową kamerką 2 mpix.

System operacyjny w Prestigio Thunder 8.0i to Android Jelly Bean 4.2.2. Niestety jest to już dośc leciwa wersja tego popularnego systemu od Google. Patrząc z perspektywy czasu, Jelly Bean zdecydowanie odstaje płynnością działania w stosunku do najnowszych systemów. Widać to niestety podczas normalnej, codziennej pracy. Cieszy natomiast fakt, że od Prestigio otrzymujemy 200GB pamięci w chmurze oraz dostęp do biblioteki e-booków. Nie mniej jednak brak wsparcia oraz nowszego systemu uważam za wadę.

Tablet Prestigio posiada możliwość przeglądania internetu po sieci komórkowej 3G (21mbps). To plus, choć powoli standardem robi się przesył LTE, to jednak nadal nie wszystkie tablety na rynku taką funkcje posiadają. Nie zabrakło również modułu Wi-Fi oraz GPS jak i Bluetooth 4.0.

Podsumowanie

Podsumowując - urządzenie Prestigo Thunder to dość ciekawy tablet. Zdecydowanymi plusami jest wygląd, jakość wyświetlanego ekranu oraz specyfikacja. Minusy to stary system operacyjny Android oraz Aparat. Nie mniej jednak warto przyjrzeć się propozycji tego producenta, choć w podobnej cenie (700zł) mocnym konkurentem jest LG.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Recenzja Tabletu Prestigio Multipad Thunder 8.0i 3G