PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Klawiatury mechaniczne do 200 zł |TOP3|

Gamdias Combo - solidna klawiatura membranowa Ares Essential i optyczna mysz Ourea

Gamdias to firma być może jeszcze zbyt mało znana w Polsce. A robi ona naprawdę dobrej jakości sprzęt dla graczy, wysokiej jakości i o bardzo ciekawym designie. I dziś przeczytacie, a także obejrzycie recenzję zestawu dla gracza Gamdias Combo.

Gamdias Combo

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidny sprzęt
  • Rozsądna cena
  • Zaawansowane oprogramowanie
WADY
  • Brak

W skład zestawu Gamdias Combo wchodzi klawiatura membranowa, podświetlana Ares Essential oraz podświetlana mysz optyczna Ourea. Całość tworzy ciekawy wizualnie, bardzo przyzwoity zestaw w niewygórowanej cenie.

Klawiatura Ares wykonana jest bardzo fajnie, z wytrzymałego i grubego tworzywa – bez wątpienia przetrwa ona tysiące godzin rozgrywki. Producent podaje, że składa się ona z czterech warstw, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała. Klawisze są gumowane, ciche, a ich skok jest dość mały. Od spodu znajdują się rowki do organizacji nadmiaru kabla. Podwyższenia są gumowane, jednostopniowe, bardzo przyzwoicie trzymają klawiaturę na blacie. Przewód jest zwykły, bez oplotu, o długości około dwóch metrów, wyposażony w organizer którym zepniemy niepotrzebny nam nadmiar, zakończony pozłacanym wtykiem USB.

Myszka Ourea jest symetryczna – odpowiednia zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Przewód z organizerem zakończony pozłacanym wtykiem, o długości około dwóch metrów. Rolka jest szeroka, działa również jako przycisk, a obok niej znajduje się przełącznik DPI. Maksymalne DPI wynosi 2500, a częstotliwość próbkowania 1000 Hz. Myszka ma na prawym i lewym boku dodatkowe przyciski, które pozwalają na korzystanie z niej niezależnie od tego, czy użytkownik jest prawo- czy leworęczny.

Chwyt myszki jest dobry, nie wyślizguje się ona z ręki nawet jeżeli jest lekko spocona. Ślizgacze nie są zbyt dużej, średniej jakości, aczkolwiek bez problemu powinny wystarczyć na kilkaset godzin gry. Od spodu myszy znajduje się komora na ciężarki – łącznie można w niej umieścić 20g. W pełni dociążony gryzoń waży 108 g. Jej żywotność to 10 milionów kliknięć. Co ważne, ma wbudowaną pamięć, która zapamięta nasze ustawienia.Ekspresy do Kawy

Klawiatura ma trzy kolory podświetlenia, można więc ustawić sobie ulubiony, lub też uruchomić tzw efekt oddychania, w którym zmieniają się one po kolei. Można także ustawić prędkość tej zmiany. Podświetlenie można także przyciemnić lub rozjaśnić, w zależności od potrzeb. Klawiatura ma antighosting na 19 przycisków i żywotność około 10 milionów kliknięć.

Podsumowując, zestaw jest naprawdę fajny. Nie ma jakichś rażących wad, sprzęt jest wykonany solidnie i dokładnie. Klawiatura pracuje cicho, myszka również nie wykazuje się zbytnią głośnością. Oba sprzęty są funkcjonalne także dzięki oprogramowaniu Gamdiasa – łatwo można sobie wszystko skonfigurować.

blog comments powered by Disqus
Gamdias Combo - solidna klawiatura membranowa Ares Essential i optyczna mysz Ourea