PODPOWIEDZI:

Motorola RAZR2 V9 [TEST]

Najnowsza Motorola z serii RAZR, to doskonały przykład na to, jak można połączyć funkcjonalność z ciekawym designem. Ze sprawdzonych technologii nie warto rezygnować, a ciągłe ulepszanie produktu, który sam w sobie jest bardzo dobry, prowadzi do doskonałości.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • świetny design
  • bardzo dobre wykonanie
WADY
  • mała rozdzielczość aparatu

W lutym 2008 roku miała miejsce premiera telefonu Motorola RAZR2 V9. Jest to kolejny model z bardzo popularnej serii telefonów z tzw. klapką. Prezentowana Motorola jest wyposażona m.in. w dwa wyświetlacze – jeden z nich jest dotykowy.

WYGLĄD/OBUDOWA

RAZR2 V9, to bardzo dobrze wykonany telefon. Widać, że producent nie oszczędzał na materiałach. Telefon jest jednak dosyć spory. Jego wymiary, to 103,5 x 53 x 13,4 mm – natomiast waga wynosi 125 g. Może to być jednak jego zaletą, gdyż telefon pewnie trzyma się w dłoni i bardzo dobrze się przez niego rozmawia. Przy pierwszym kontakcie, uwagę zwraca również dotykowy ekran znajdujące się na „klapce” urządzenia. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie, jeśli chodzi o słuchanie muzyki czy przeglądanie zdjęć. Można to robić bez otwierania telefonu. W tym przypadku sterowanie odbywa się przy pomocy dotykowego menu lub dzięki klawiszom znajdującym się z boku obudowy.

Motorola RAZR2 V9

Charakterystyczną cechą dla tych modeli Motoroli jest również zupełnie płaska klawiatura, do której oczywiście trzeba się przyzwyczaić, lecz nie wpływa ona negatywnie na pisanie smsów czy wybieranie numerów telefonów. Jest to właściwie znak rozpoznawczy popularnych Motorolek, sprawdzony i dobrze przyjęty przez klientów na całym świecie. W pudełku oprócz telefonu znajdziemy ładowarkę, kabel USB, słuchawki, instrukcję obsługi oraz płytę z oprogramowaniem.

FUNKCJE

W modelu V9 zainstalowano dwa ekrany QVGA - pierwszy, to 2,2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, który pełni funkcję ekranu głównego. Drugi umieszczono na obudowie i jest to dotykowy 2-calowy ekran, również o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Służy on do szybkiego przeglądania wiadomości, odtwarzania muzyki lub filmów. Oba ekrany wyświetlają 256 tysięcy kolorów i są bardzo czytelne.

Motorola RAZR2 V9

Motorola RAZR2 V9 działa w częstotliwościach GSM 850/900/1800 i 1900 MHz oraz WCDMA/UMTS i HSDPA. Telefon posiada także moduł Bluetooth z A2DP i AVRCP. Komórki Motoroli zawsze charakteryzowały się specyficznym menu, do którego trzeba się przyzwyczaić. W testowanym przez nas modelu jest ono jednak bardzo przejrzyste i intuicyjne. Na głównym ekranie możemy wyświetlić cztery ikony, które przy pomocy klawisza nawigacyjnego pozwolą nam przejść bezpośrednio do wybranej przez nas funkcji.

Telefon posiada także odtwarzacz plików muzycznych obsługujący m.in. formaty MP3, AAC, WAV i MIDI. Urządzenie nie posiada jednak radia FM. Motorola V9 została wyposażona w aparat fotograficzny o rozdzielczości 2MPix z ośmiokrotnym zoomem cyfrowym i funkcją nagrywania filmów. Według producenta, bateria Li-Ion o pojemności 950mAh wystarczy na ok. 205 minut rozmowy oraz na ok. 260 godzin pracy w trybie czuwania. W praktyce jednak ten czas może wynieść około 2-3dni spokojnego użytkowania.

Motorola RAZR2 V9

PODSUMOWANIE

Najnowsza Motorola RAZR2 V9, to doskonały przykład na to, jak można połączyć funkcjonalność z ciekawym designem. Ze sprawdzonych technologii nie warto rezygnować, a ciągłe ulepszanie produktu, który sam w sobie jest bardzo dobry, prowadzi do doskonałości.

blog comments powered by Disqus