Główne cechy i funkcjonalności sprzetu
Najważniejsze porty projektora to 2 wejścia HDMI, oraz standardowo D-SUB.
Wraz z projektorem dostajemy bardzo dobrej jakości podświetlanego pilota. Za jego pomocą mamy dostęp do najważniejszych funkcji, m.in. włączenie/wyłączenie, zmiana źródła, jasność, kontrast, temp. barw, korekcja trapezu, gamma.
Ciekawą funkcją możliwość podniesienia, lub obniżenia obiektywu. Standardowo obraz możemy przybliżyć, oraz ustawić ostrość.
Najważniejsze parametry
Z odległości 2 metrów uzyskujemy już obraz o wielkości ~80 cali w rozdzielczości 1080p. Telewizor o takiej wielkości to koszt trzykrotnie większy niż ten projektor.
Projektor posiada szerokie spektrum ustawiania jasności i kontrastu. Producent deklaruje żywotność lampy na 2000 godzin bez strat jakości, oraz dobre odwzorowanie barw dzięki gamie Rec. 709. Sprawdziliśmy to! Kolory wyświetlane przez projektor są bardzo żywe.
W projektorze możemy w łatwy sposób regulować korekcję trapezu. Jest to przydatna funkcja, dzięki której możecie dostosować obraz, jeżeli projektor nie znajduje się w idealnej pozycji.
Dwa bardzo głośne głośniki to niewątpliwie zaleta. Oglądanie filmów, czy granie w gry to sama przyjemność!
Projektor bardzo szybko startuje. Czas rozgrzewania lampy to ok. 29 sekund. Po dobrym seansie, schłodzenie trwa ok. 1,5 minuty.
Podczas wyświetlania obrazu, projektor generuje hałas o poziomie ok. 46 dB, także jest dość cichy.
Jeżeli chodzi o pobór mocy, to w trakcie wyświetlania obrazu, pobiera ok. 288 Watt.
Podsumowanie
BenQ W2000 z pewnością może zastąpić Wam telewizor. Z małej odległości, dostajemy bardzo dużą przekątną obrazu. Następna sprawa to kultura pracy – jest on bardzo cichy. Odwzorowanie barw Rec. 709 daje niesamowite efekty, dzięki którym kolory są żywe i możecie się poczuć tak, jak producent filmowy tego chciał.
Jeżeli macie pytania, zostawcie je w komentarzu. Koniecznie sprawdźcie też ceny BenQ W2000 klikając w LINK.