PODPOWIEDZI:

myPhone myNavi7 - Recenzja Nawigacji GPS

Od pewnego czasu w sklepach na terenie całego kraju można zakupić nawigację myNavi 5 a od kilku dni myPhone myNavi 7 - te same parametry, tylko większy 7 calowy ekran. Wrocławska firma projektując to urządzenie stwierdziła, że musi to być GPS łatwy w obsłudze, wytrzymały oraz dokładny.

myPhone myNavi 7

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • jasny ekran,
  • mapa Polski od Navigo,
  • czuły dotyk,
  • wydajna bateria,
  • dokładny GPS,
  • czysty, głośny dźwięk,
  • gry oraz aplikacje,
  • niska cena
WADY
  • mapa ograniczona tylko do terenu Polski
  • słabe kąty widzenia

Co w opakowaniu?

W opakowaniu nawigacji znajdują się: uniwersalny uchwyt z rysikiem, ładowarka samochodowa oraz dwie osobne instrukcje - do urządzenia oraz bezterminowej mapy Polski produkcji NAVIGO. W tylnej części pudełka znajdują się informacje o specyfikacji technicznej produktu.

myPhone myNavi7 - zawartość opakowania

Wygląd           

Obudowa nawigacji została wykonana z czarnego tworzywa sztucznego. Producent zadbał o bardzo dobre spasowanie części, przez co urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnego. Na obudowie nie widać żadnych szczelin. 

myPhone myNavi7 - Wygląd Nawigacji GPS
myPhone myNavi7 - Wygląd Nawigacji GPS

Z lewej strony zainstalowane zostały porty do obsługi słuchawek, karty microSD oraz wejście USB typu B, które służy do ładowania urządzenia. Z tyłu znajdują się informacje o nawigacji, przycisk reset i głośnik, który generuje donośny i czysty dźwięk , którego poziom można precyzyjnie wyregulować.


myPhone myNavi 7 - Porty i Gniazda         

Ekran

Wyświetlacz o rozdzielczości 480x272 pixeli zapewnia nam przyzwoitą jakość obrazu, a kolory są przyjemne dla oka. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to słabsze kąty widzenia, które są uciążliwe w autach z nieco bardziej oddaloną od kierowcy przednią szybą.


myPhone myNavi 7 - Wyświetlacz           

Panel dotykowy działa poprawnie. Wszystkie ikony są na tyle duże, że nie ma problemów z ich obsługą. Można oczywiście używać dedykowanego rysika, który jest dołączony do zestawu.

myPhone myNavi 7 - Wyświetlacz

Specyfikacja            

MyNavi 7 pracuje na systemie Windows Mobile CE 6.0.

myPhone myNavi 7 - Funkcje

Dodatkowo oprócz nawigacji, urządzenie oferuje nam 3 proste gry, możliwość odtwarzania muzyki, filmów, zdjęć czy też ebooków. Posiada także transmiter FM, który obsługuje takie formaty jak mp3, mp4, avi, jpg oraz wmv.

myPhone myNavi 7 - Procesor

Ranking najlepszych Nawigacji GPS ► 

Całość działa szybko i sprawnie a to za sprawą procesora ARM Cortex A7-800 Mhz oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Nawigacja działa płynnie i podczas generowania trasy nie zacina się. Podczas użytkowania trzyma zasięg GPS.

Bateria

Bateria o pojemności 800 mAh wystarcza na działanie urządzenia przez 4 godziny bez konieczności ładowania. MyNavi7 posiada wbudowaną funkcję oszczędzania energii, dzięki której możemy zwiększyć jej żywotność, np za pomocą zmniejszenia jasności ekranu.

myPhone myNavi 7 - Bateria           

W każdej chwili możemy przywrócić nawigację do ustawień fabrycznych, czy też skalibrować ekran. Radzę uważać na fabrycznie ustawioną głośność, która jest bardzo wysoka i powinno się ją zmniejszyć. Podobnie jest z jasnością ekranu.

Mapy

MyPhone zainstalował w urządzeniu mapę Polski, którą możemy aktualizować przez 3 miesiące od daty zakupu – za update odpowiada firma Navigo i to od niej zależy jakie zmiany zostaną wprowadzone.    

myPhone myNavi 7 - Mapa Navigo

Mapa Navigo jest dopracowana. Ulice są dobrze rozlokowane, trasa ładuje się szybko. Podczas jej ustalania mamy do wyboru kilka opcji np. szybka, najkrótsza itd. Podczas jazdy, na mapie pokazywane są korki, objazdy czy też fotoradary. Jak już wcześniej wspominałem przez pierwsze 3 miesiące mamy możliwość darmowej aktualizacji. Później, aby korzystać z aktualizacji map należy wykupić licencję.

myPhone myNavi 7 - Navigo

Urządzenie daje możliwość wgrania mapy europy i innych kontynentów, ale tutaj potrzebna jest ingerencja w oprogramowanie nawigacji, co może skutkować utratą gwarancji, jeżeli nie zrobimy tego umiejętnie.

Udogodnieniem jest możliwość podróżowania w trybach pieszy lub rowerem. Niewielki rozmiar pozwala na transportowanie urządzenia np. w kieszeni lub torebce.     

Podsumowanie

Nawigacja myNavi5 oraz myNavi7 jest warta zakupu dla kierowców, którzy sprawnej i oczywiście dokładnej aparatury GPS, do poruszania się po naszym kraju zarówno samochodem, rowerem czy też pieszo. Jest dobrze wykonana, sprawna i użyteczna, przez co śmiało można nazwać ją gadżetem ułatwiającym podróż.

blog comments powered by Disqus
myPhone myNavi7 - Recenzja Nawigacji GPS