PODPOWIEDZI:

Test Sprzętu Gamingowego z Biedronki Za 40 zł - Słuchawki Gaming Sound XR

Od 18 lipca w sieci sklepów Biedronka zaczną pojawiać się gaminowe sprzęty takie jak słuchawki Gaming Sound XR, produkowane przez firmę Hykker.

Gaming Sound XR

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Design
  • Cena
  • Wystarczająca jakość dźwięku
WADY
  • Dźwięk z minijack, nie z USB
  • Niskiej jakości plastik

W zestawie otrzymujemy:

*Słuchawki

*Karta gwarancyjna

*Instrukcja

Dane techniczne:

*Dźwięk stereo

*Pasmo przenoszenia 20Hz-20 kHz

*Przewód 2,3m

DESIGN I JAKOŚĆ

Słuchawki dostępne są w kilku kolorach: biały, czarny, czerwony, zielony, zółty. Wykonane są z plastiku, który nie trzeszczy, lecz bardzo łatwo się rysuje. Miękki, skóropodobny materiał, nałożony na gąbkę bardzo dobrze dopasowuje się do głowy. Gąbki na uszy tak samo. Wykonane są z takiego samego materiału. Produkt wyróżnia ciekawą kratą na słuchawkach, która jest podświetlana w kolorze, który wybraliśmy. W nocy bardzo ładnie wygląda, lecz jest to niestety bezużyteczne. Pochwalić się takim bajerem możemy tylko osobom, które przesiadują z nami wieczorami, a mobilność sprzętu jest znikoma. Czemu? Kabel o długości 2,2 m, zakończony jest nieprzeciętnie 3 zakończeniami. Minijack 3,5mm do dźwięku,  minijack 3,5mm do mikrofonu...oraz kablem USB. Niestety kabel USB nie przesyła dźwięku, a służy jedynie jako zasilenie do podświetlania. Szkoda. Było by to dobre ułatwienie. Niestety od miejsca w którym kable się rozchodzą długość ich jest bardzo krótka. Jeżeli odległość miedzy waszym wejściem USB a minijack jest dość duża będziecie mieli problemy z podłączeniem.

Obudowa mikrofonu również wykonana z plastiku. Maksymalnie mikrofon możemy przechylić o ok.90 stopni. Jest to wystarczający kąt, ponieważ mikrofon i tak wyłapuje dźwięk z takiej odległości. Test nagrania możecie sprawdzić w naszym filmie na kanale videotesty.

REALNY TEST:

Słuchawki obsługują pasmo częstotliwości słyszalne dla człowieka. Ich jakość nie powala, ponieważ jest to zwyczajne nagranie stereo, lecz wystarczy, aby zorientować się z której strony przeciwnik np: w CS GO nas zaatakuje. Jak już wcześniej wspomniałem słuchawki nie mają wbudowanej karty dźwiękowej i aby uzyskać lepszą jakość potrzebna jest nam zewnętrzna karta dźwiękowa lub wbudowana w nasz komputer. USB służy tylko do podświetlenia zasilania. Słyszalne są kroki, lecz tylko w kierunkach LEWO lub PRAWO. Problemem jest dokładne usłyszenie kierunku nadchodzenia naszego przeciwnika. Dźwięki z tyłu lub z przodu rozchodzą się równo na obie muszle słuchawek. Duża zaletą jest słyszalny bas.  Czuć wibracje i spełnia wymagania miłośnika basów.

Słuchawki są zamknięte i gdy podgłośnimy muzykę ciężko jest usłyszeć dźwięk z zewnątrz. Mimo tego faktu, po dłuższym użytkowaniu nasze uszy się nie pocą a wentylacja jest bardzo dobra.

Czego więcej możemy spodziewać się po słuchawkach za 40 zł? Podsumowując. Moim zdaniem jest to najlepszy wybór z niskiego szczebla słuchawek.

blog comments powered by Disqus
Test Sprzętu Gamingowego z Biedronki Za 40 zł - Słuchawki Gaming Sound XR