PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Hykker Cooler Pad - Chłodzenie Laptopa z Biedronki!

Hykker Cooler Pad to kosztująca niecałe 20zł podkładka chłodząca do naszego laptopa. Od 27 października można ją zakupić w sieci biedronka. No właśnie, tylko czy na pewno wartą ją kupić? Sprawdzimy to.

Hykker Cooler Pad

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Lekka
  • Design
WADY
  • Jakość Wykonania
  • Brak Efektów
  • Słaby Wentylator

Podkładka przychodzi do nas w prostym kartonowym opakowaniu. W środku znajdziemy instrukcje i podkładkę w folii ochronnej. Sama podkładka wywołuje mieszane uczucia. Na pierwszy rzut oka kusi fajnymi kolorkami i poprawnie wykonanym designem. Następnie docieramy do metalowej powierzchni i wciąż jest dobrze, ale gdy już dotkniemy plastiku znajdującego się pod spodem - jest to najtańszy plastik, jaki mogły wytworzyć chińskie fabryki. Całość jednak jest przez to dość lekka - i o ile nie zamierzamy tego łamać przez kolano czy rzucać prze całą długość pokoju -  Hykker Cooler Pad daje pod tym względem radę.

Hykker Cooler Pad

To wszystko jednak na nic. Sercem podkładki jest jeden wentylator o średnicy 125mm zasilany 5v złączem USB, który po prostu nie domaga. Wystarczy spojrzeć od spodu na testowany produkt, aby zobaczyć, jakie były pierwotne plany producenta - 3 mniejsze wentylatory, działające z większą wydajnością.

Skończyło się jednak na jednym wentylatorze i podświetleniu. Inna Sprawa, że tego typu podkładki bardzo rzadko pomagają - najczęściej wtłaczają jedynie kurz do obudowy naszego kompute... znaczy laptopa i czynią więcej szkody niż pożytku. Jedyne sensowne zastosowanie, które znalazłem to sytuacja, w której siedzimy na kanapie lub leżymy w łóżku, a podkładka Cooler pad tworzy przestrzeń pod laptopem potrzebną do odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Hykker Cooler Pad

Jeżeli chodzi o wymiary - najlepiej pasują laptopy poniżej 15 cali, choć same 15calaki również dają radę. No i zawsze możemy położyć monitor. Dlaczego? nie wiem, ale efekty będą takie same, jakbyśmy położyli tam laptopa.

Katalog sprzętu Hykker >>>

Sprzęt trzyma się na podkładce, a sam cooler pad możemy nieco podwyższyć dzięki wysuwanym nóżkom. na froncie również znajdziemy dwie wysuwane nóżki - które chyba w założeniu mają odpowiednio wypoziomować laptopa. W praktyce jednak mogą nawet porysować jego obudowę, nie mają żadnej gumowanej powierzchni i laptop z takiego ułożenia dość szybko się zsuwa.

Hykker Cooler Pad

Podsumowując. Czy warto? Jeżeli często korzystacie z laptopa na kolanach lub w łóżku, a ten wręcz woła o dodatkową przestrzeń do odpowiedniego chłodzenia - za tę kwotę można się zastanowić. Hykker Cooler Pad jest lekki, dość wytrzymały do wieczornych sesji łóżkowych i niedrogi, a i design ma niebanalny. Jeżeli jednak liczycie na skoki wydajności lub poprawę wygody pracy w każdych warunkach - lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś innego - na przykład kebaba.

Jakie chłodzenie notebooków są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu chłodzeń notebooków z 5/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które chłodzenie notebooków warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Zalman ZM-NC3000U Zalman ZM-NC3000UBest of the best!
2SilentiumPC Glacier NC400 Notebook Cooler SilentiumPC Glacier NC400 Notebook Cooler Sprawdź sam
3Modecom Silent Fan Cf15 Modecom Silent Fan Cf15 Ten ma niezłą cenę!
4CoolerMaster NotePal U3 Plus CoolerMaster NotePal U3 Plus Polecany model
5Pro-Tech X-Line (PK10) Pro-Tech X-Line (PK10) Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Najwydajniejsze Chłodzenia Notebooków! Nasze TOP 10 Pomoże w Najlepszym Wyborze

blog comments powered by Disqus