PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jak działa odkurzacz automatyczny 2w1? Beko VRR 60110 VW

Odkurzacze automatyczne to urządzenia, o których mówi się coraz więcej w kontekście głównego sprzętu utrzymującego czystość podłóg w domu. Nic w tym dziwnego, modele automatyczne oferują bowiem coraz to bogatsze wyposażenie w przystępnej cenie. Często można trafić na urządzenia, które jednocześnie odkurzają i mopują - do takich należy również omawiany w tym materiale Beko VRR 60110 VW.

Beko VRR 60110 VW

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Łatwa obsługa
  • Kod QR odsyłający do aplikacji na urządzeniu
  • Niska Cena
  • Możliwość jednoczesnego sprzątania i mopowania
  • Łatwy dostęp do filtra i pojemnika na zabrudzenia
  • Skuteczne omijanie przeszkód
WADY
  • Brak możliwości mapowania pomieszczeń
  • Tryb cichy niewiele cichszy od trybu normalnego
  • Brak możliwości ustawienia stref sprzątania

Beko, to firma, która znana jest większości konsumentów, którzy mieli do czynienia z artykułami gospodarstwa domowego. Naturalnie, producent z ugruntowaną pozycją na rynku musiał w końcu zainteresować tematem robotów sprzątających. Tak też się stało i od jakiegoś czasu są one w ich ofercie. Tym razem sprawdzamy najnowszy produkt, czyli wcześniej wspomniany VRR 60110 VW.

Sprawdź aktualną cenę robota 
BEKO VRR 60110 VW

cena BEKO VRR 60110 VWZobacz cenę odkurzacza

Zawartość pudełka

Na początek, co znajduje się w opakowaniu z odkurzaczem automatycznym. Oprócz oczywiście samego sprzętu i stacji dokującej z ładowarką w środku znajduje się nakładka do mopowania ze zbiornikiem, dwie ścierki oraz dwie pary bocznych szczotek obrotowych. Dodatkowo pilot do sterowania razem z bateriami, obszerna instrukcja w 10 językach i filtr HEPA na wymianę.

Dane techniczne

Kolejny element to aspekty techniczne, czyli głównie suche fakty na temat funkcjonowania robota odkurzającego.

Jeśli chodzi o rozmiar tego urządzenia, to jest ono nieduże, a konkretne wymiary to 8 cm wysokości i 32 cm średnicy przy wadze 2.6 kg. Ten model nie potrzebuje zatem dużo miejsca. Pomaga w tym również fakt, że stacja ładująco-dokująca jest niewielkich rozmiarów i nie posiada żadnych dodatkowych funkcji, jak np. opróżnianie zbiornika.

Gniazdo ładowania robot sprzątający Beko VRR 60110 VW

Z samej stacji można także zrezygnować, podłączając ładowarkę bezpośrednio do urządzenia (gniazdo znajduje się przy włączniku). Sens będzie miało to jednak jedynie w przypadku każdorazowego ręcznego uruchamiania. Przy jakiejkolwiek automatyzacji procesu sprzątania wymagane jest podłączenie do stacji. Niemniej jednak jest to jakaś forma ułatwienia dla osób atechnologicznych. Co nie zmienia faktu, że taki rodzaj podłączenia eliminuje większość przydatnych funkcji.

Zbiornik na zabrudzenia z kolei to 500 ml pojemności. Dostęp do niego jest bardzo prosty, wystarczy podnieść klapę znajdującą się na górze urządzenia. W celu wyjęcia wystarczy złapać za uchwyt i podnieść do góry. Tam znajduje się również wysokowydajny filtr HEPA, który można w łatwy sposób wymienić, wystarczy wyciągnąć go razem z uszczelką.

Zbiornik odkurzacza automatycznego Beko VRR 60110 VW

Urządzenie oferuje czas pracy do 110 minut, co będzie wystarczające do posprzątania dokładnie nawet dużego mieszkania. Czas ładowania to z kolei około 6 godzin. Wynika to ze sporej baterii litowo - jonowej o pojemności 2600 mAh i napięciu 10,8V.
Siła ssąca Beko VRR 60110 VWRobot Beko odkurza z siłą ssącą na poziomie 2000 Pa, Taki wynik wystarczy, by poradził sobie z większością zabrudzeń. W przypadku tych szczególnie uciążliwych odkurzacz automatyczny oferuje intensywny tryb sprzątania, o którym więcej niżej.

Moduł odkurzający składa się z dwóch szczotek bocznych i jednej szczotki głównej. Oba elementy można z łatwością wypiąć w celu czyszczenia czy konserwacji. Do czyszczenia służy specjalna mała szczoteczka, która znajduje się pod klapą na górze odkurzacza - wystarczy ją przekręcić i wyciągnąć.

Ten model samoistnie wraca również do bazy gdy się rozładuje, nie oferuje jednak funkcji automatycznego powrotu do sprzątania.

Aplikacja Beko Robot

Rejestracja i łączenie z robotem to proces bardzo prosty, program przeprowadza przez każdy krok szczegółowo. Program pobierzesz ze sklepu PLAY i AppStore. Na urządzeniu znajduje się kod QR, który po zeskanowaniu przenosi bezpośrednio do pobierania.

Z poziomu aplikacji Beko Robot zaprogramujesz parametry robota. Program jest przejrzysty, a także nie ma wielu skomplikowanych funkcji, co na pewno jest plusem w przypadku osób, które nie posiadają dużego doświadczenia w obsłudze technologii.

Przede wszystkim po kliknięciu ikonę urządzenia w aplikacji, przechodzisz do jego opcji. Uruchamiasz sprzątanie, klikając “start”. Po rozpoczęciu tego procesu wchodząc w ustawienia czyszczenia, masz kontrolę nad trybami pracy, których jest 5:

Krawędzie - odkurzacz automatyczny sprząta tylko przy krawędziach.

Obszar - sprzątanie kwadratu 2m na 2m w miejscu, w którym się znajduje.

Intensywne - podwójne okrążenie wykonane zygzakiem.

Auto - odpowiada standardowemu sprzątaniu, które wykonywane jest zygzakiem.

Losowe - odkurzanie podążając losową trasą do wyczerpania baterii. Po wyczerpaniu robot sprzątający wróci do stacji dokującej w celu naładowania.

Beko Robot aplikacja

Poza tym aplikacja pozwala kontrolować siłę ssania w 3 trybach:

Normalny - standardowy tryb pracy odkurzacza automatycznego Beko.

Cichy- tryb obniżonej mocy sprzątania w celu zmniejszenia hałasu. W trakcie testu nie zauważyłem jednak na tyle znaczącej obniżki decybeli, by tryb ten robił rzeczywiście różnicę. Nie zmienia to natomiast faktu, że robot ogólnie pracuje stosunkowo cicho na poziomie 65 dB.

Turbo - pozwala na wykorzystanie pełnej mocy odkurzacza. Skuteczne sprzątanie dużej ilości zabrudzeń. Za zwiększoną mocą idzie oczywiście większe zużycie baterii, co wpłynie na czas pracy.

Dodatkowo Beko Robot oferuje ustawienie harmonogramu zaplanowanego sprzątania na wszystkie dni tygodnia. Ustawienie to znajduje się w opcjach dodatkowych ukrytych pod 3 kropkami znajdującymi się w prawym górnym rogu aplikacji pod nazwą “Czysta rezerwacja”.

Jest tam również funkcja nawigacji robota za pomocą sygnału dźwiękowego. Oprócz tego informuje o stanie robota, czasie czy ewentualnych problemach podczas sprzątania. Znajduje się tam także opcja programowania kroków przy większej ilości urządzeń. Aplikacja mapuje pracę robota w czasie rzeczywistym, informuje o pokonanej trasie i wysprzątanym obszarze w metrach kwadratowych.

Obsługa Beko VRR 60110 VW z pilota

Nie można zapomnieć o dołączonym w zestawie pilocie do sterowania. Oferuje on wszystkie najważniejsze funkcje, które znajdują się w aplikacji. Za pomocą przycisku MODE ustawisz poszczególne tryby pracy, włączysz tryb turbo przyciskiem MAX, a także zaplanujesz harmonogram przyciskami CLK i PLAN.

Sterowanie z pilota Beko VRR 60110 VWWszystko jest szczegółowo opisane w instrukcji. Niemniej jednak sterowanie z poziomu pilota było dla mnie nie do końca komfortowe i intuicyjne, w przeciwieństwie do obsługi aplikacji Beko Robot. Używałbym więc pilota tylko i wyłącznie w przypadku braku smartfona, co jest właściwie w dzisiejszych czasach rzadkością.

Jak sprząta Beko VRR 60110 VW

Aktualnie zamieszkiwane przeze mnie mieszkanie to kawalerka z aneksem kuchennym o małym metrażu. Dzięki temu łatwo było mi sprawdzić jak urządzenie Beko radzi sobie ze sprzątaniem miejsc niedostępnych, a także jak działa jego system omijania przeszkód.

Rezultat jest całkowicie zadowalający, jeśli mówimy o urządzeniu do 1000 złotych. Robot bardzo dokładnie wjeżdża w zakamarki, w które jest w stanie się zmieścić, a także pokonuje niewielkie przeszkody. Porusza się z pomocą 3 rodzajów czujników - anty-kolizyjnego, czujnika uskoku i czujnika przeszkód.

Jeśli chodzi o mopowanie, to urządzenie posiada zbiornik na wodę o pojemności 120 ml. Funkcja jednoczesnego zmywania i odkurzania oszczędza czas, oraz baterię. Ten proces również jest skuteczny, chyba że mówimy o naprawdę ciężkich i zaschniętych zabrudzeniach. Wtedy warto skorzystać z trybu intensywnego.

Urządzenie za sprawą nawigacji żyroskopowej omija przeszkody powyżej 1,5 cm, dzięki czemu nie jest w stanie się na nich zablokować. W przypadku dywanów wygląda to identycznie. Robot wjedzie i odkurzy dywan do 1,5 cm wysokości. Jeśli chodzi o zjeżdżanie ze zbyt wysokich progów - robot sprzątający po prostu zatrzyma się, przerwie pracę i wyśle informacje o błędzie do aplikacji.

Robot sprzątający Beko VRR 60110 VW

Robot sprzątający Beko - dla kogo?

Robot Beko VRR 60110 VW to według mnie budżetowa propozycja dla osób, które oczekują skutecznego robota, nie wymagając jednocześnie szerokiej funkcjonalności w kwestii programowania pracy czy mapowania pomieszczeń. Jest to także urządzenie 2 w 1 z funkcją mopowania, co jest oczywiście dodatkowym atutem. W przypadku mojego mieszkania sprawdziłby się średnio, jednak w większym lokum poradzi sobie bez problemów.

Ma na to wpływ brak możliwości programowania stref sprzątania, jednak w mieszkaniu z tak małym metrażem robot sprzątający jest po prostu zbędny. W żadnym wypadku nie jest to więc problem tego modelu.

Podsumowanie

Beko VRR 80110 VW to prosta, nieduża i łatwa w obsłudze konstrukcja, będzie więc dobrym wyborem dla osób średnio zaznajomionych z technologią. Za tym odkurzaczem automatycznym przemawia także niska cena oraz funkcja symultanicznego mopowania i odkurzania.

Aplikacja pozwala programować podstawowe funkcje w łatwy sposób. Ciężko stawiać urządzenie w porównaniu z najlepszymi robotami sprzątającymi, produkt ten jednak jest solidny i przy tym niedrogi.

Ocena robota sprzątającego Beko VRR 60110 VW

blog comments powered by Disqus
Jak działa odkurzacz automatyczny 2w1? Beko VRR 60110 VW