PODPOWIEDZI:

Recenzja Nawigacji Samochodowej MIO Spirit 8500 LM

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z nawigacji, ale co jeżeli czekacie na jakiś telefon, który może Wam przerwać nawigację, lub wyjeżdżacie za granicę bez roamingu danych? Wtedy warto skorzystać z nawigacji OFFLINE jaką jest MIO Spirit 8500 LM. Zapraszam do recenzji.

Mio Spirit 8500 LM

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • prosta w obsłudze
  • dożywotnia aktualizacja map Europy i bazy fotoradarów
WADY
  • wyświetlacz
  • cena

W zestawie otrzymujemy: nawigację, kabel do ładowania w samochodzie, uchwyt, instrukcję oraz płytę z oprogramowaniem. Urządzenie posiada wbudowany akumulator na ok. godzinę pracy, co pozwoli ustalić nam trasę jeszcze w domu. Podłączmy zatem naszą nawigację. Ładowarka pod gniazdo zapalniczki w samochodzie jest bardzo duża i w niektórych autach może to przeszkadzać np. we wrzucaniu biegów.

MIO Spirit 8500 LM

Czym wyróżnia się ta nawigacja? Zacznę od tego, że jest bardzo prosta w obsłudze i bardzo szybko odnajduje naszą pozycję. W przypadku niektórych nawigacji za aktualizację musimy zapłacić. Inaczej jest jednak w MIO, dostajemy tu dożywotnią aktualizację map Europy oraz bazy fotoradarów.

Co przy tempie zmian dróg niekoniecznie w naszym kraju jest dość istotne. Szkoda jednak, że producent nie wyposażył nawigacji w technologię TMC, czyli standardu przesyłania informacji o ruchu drogowym np. korkach czy remontach.

MIO Spirit 8500 LM

Ekran ma rozdzielczość 800 x 480 px, wyposażony jest w matową powłokę która ma zmniejszyć odbicia.

Minusem jest jednak mała czułość na dotyk i brak funkcji multi touch znanej np. ze smartfonów która umożliwia powiększenie lub zmniejszenie szczypiąc ekran. Tu musimy męczyć się z przyciskami PLUS i MINUS na ekranie.

Polecane nawigacje samochodowe

MIO Spirit 8500 LM

Nawigacja została wyposażona w kilka przydatnych funkcji takich jak:

IQ Routes – która zbiera informacje o trasie od innych użytkowników i pozwala stworzyć najlepszą trasę dojazdową

LearnMe Pro – która monitoruje styl jazdy kierowcy i proponuje trasy dostosowane do jego preferencji,

oraz asystenta pasa ruchu.

Co prawda nawigacja szybko wyznacza trasę do celu, to poruszanie się po mapie jest dość toporne – obszary długo się wczytują, a zoomowanie tylko przyciskami nie ułatwia tego zadania.

MIO Spirit 8500 LM

W pudełku znajdziemy również płytę z oprogramowani. Z jego poziomu możemy np. zobaczyć nasze ulubione miejsca, zaplanować trasę aktualizować urządzenie, czy dograć głosy. Jak już przy głosach jesteśmy. Mamy do wyboru normalne nagrane głosy lub syntezator. W przypadku syntezatora nawigacja dodatkowo potrafi czytać nazwy ulic, co jest miłym dodatkiem.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Nawigacji Samochodowej MIO Spirit 8500 LM