PODPOWIEDZI:

Huawei P8 lite vs Huawei P9 lite - Porównanie Smartfonów

P8 lite był jednym z najchętniej kupowanych smartfonów w zeszłym roku. Czy jego następca, P9 lite, jest w stanie powtórzyć ten sukces? Czy warto dopłacić do nowszego modelu? Wszystkiego dowiecie się w tym materiale.

Huawei P9 lite

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   OBUDOWA

   Obudowa P9 Lite nie zmieniła się znacznie względem P8 lite. W obydwóch przypadkach dalej jest to obudowa całkowicie wykonana z tworzywa sztucznego, jednak zrezygnowano z imitacji szczotkowanego aluminium na tyle na rzecz bardziej gładkiej, lekko matowej powierzchni. Jedyne bardziej widoczne na pierwszy rzut oka zmiany to dodanie skanera odcisków palców pod aparatem, reszta jest prawie taka sama.

   Zobacz też: Jak kupić dobry smartfon?

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   FUNKCJE

   W przypadku P9 Litemamy nieco nowszą wersję androida oraz odświeżoną nakładkę. Jednak nie różni się ona zbytnio od zeszłorocznej - jedynie widoczne są lekkie zmiany graficzne, funkcje w większości zostały te same.

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   Płynność jest również na bardzo podobnym poziomie. P9 lite oczywiście działa nieco szybciej, szczególnie przy włączonych kilku aplikacjach jednocześnie lub dużej ilości kart w przeglądarce internetowej, ale te różnice nie są aż tak mocno zauważalne.

   Jedyną sporą zmianą jest oprogramowanie do skanera odcisków palców w P9 lite. Jak mówiłem w recenzji, działa on rewelacyjnie, poza tym mamy kilka opcji, które ułatwiają nam korzystanie ze smartfona, takie jak wysuwanie paska powiadomień, czy przełączanie zdjęć.

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   Minimalnie zmieniła się jeszcze aplikacja aparatu. W większości funkcje zostały te same, jednak całość jest jakby bardziej intuicyjna.

   APARAT

   W P9 lite aparat główny jest minimalnie lepszy od tego, który zagościł w zeszłorocznym smartfonie. Uważam jednak, że zarówno przy użyciu pierwszego, jak i drugiego smartfona jesteśmy w stanie wykonać bardzo dobre zdjęcia ze sporą ilością szczegółów i dobrym odwzorowaniem kolorów.

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   Dużo lepszy jest natomiast aparat frontowy. Zdjęcia wykonane przednią kamerką w P9 lite są dużo bardziej szczegółowe, z bardziej intensywnymi kolorami, dodatkowo mamy do dyspozycji nieco szerszą soczewkę, przez co uchwycimy więcej rzeczy na jednej fotografii.

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   BATERIA

   W P9 lite znajdziemy o wiele lepszy akumulator. Używając oba smartfony w zbliżony sposób P9 lite wytrzyma około dwa dni normalnego użytkowania lub 5,5 godziny na wyświetlaczu, w przypadku P8 lite udało mi się maksymalnie uzyskać 3,5 godziny na wyświetlaczu, wiec różnica jest dość duża.

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   PODSUMOWANIE

   Różnica w cenie między P9 lite a P8 lite to aktualnie około 500 złotych. Czy warto dopłacać? Osobiście myślę, że tak. Przede wszystkim w nowszym modelu mamy do dyspozycji dużo lepszy akumulator i nieco lepszy aparat, szczególnie ten frontowy. Poza tym mamy skaner odcisków palców i nieco świeższą wersję Androida.

   P8 liteto nadal bardzo dobry smartfon. Jednak jeśli szukacie telefonu, który ma Wam służyć przez nieco dłuższy czas to jednak rozważyłbym kupno nowszego P9 lite. A co Wy myślicie o tych smartfonach? Na który byście się zdecydowali? Dajcie znać w komentarzach.

   Porównanie Huawei P8 lite vs P9 lite

   Przykładowe zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   blog comments powered by Disqus
   Huawei P8 lite vs Huawei P9 lite - Porównanie Smartfonów