PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Recenzja Gamingowych Słuchawek HyperX Cloud Stinger

Słuchawki HyperX Cloud Stinger to słuchawki dla graczy z segmentu Entry-Level. Co to oznacza? Że płacicie najniższą cenę za jak najwyższą jakość, za którą poręczyć może HyperX. Czy nowy Stinger oferuję odpowiednią jakość wygłuszenia, mikrofon, przez który wyraźnie będzie nas słychać i komfort użytkowania? Sprawdźmy to!

HyperX Cloud Stinger

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Jakość Dźwięku
  • Kabel
  • Wygłuszenie
  • Wygoda Poduszek
  • Cena!
  • Wykonanie
WADY
  • Mogą się uszkodzić w hardkorowym transporcie
  • brak odpinanego mikrofonu

HyperXprzybywa do nas w standardowym opakowaniu. Znajdziemy w nim papiery, same słuchawki, oraz przejściówkę, która pozwoli nam podpiąć je do karty dźwiękowej z osobnymi wejściami na słuchawki i mikrofon. Całość jest odpowiednio zabezpieczona i od razu ukazuje pierwszy ruchomy element słuchawek - obydwie muszle mają zakres obrotu aż do 180 stopni w jedną ze stron.

HyperX Cloud Stinger

Sama jakość materiałów, z których wykonano słuchawki stoi na zadowalającym poziomie. Matowy plastik z przyjemną fakturą, grubszy kawałek aluminium z plastikowym rdzeniem na przedłużeniu pałąka i mikrofon pokryty ciekawym, gumowym materiałem, który pozwala go "Formować" pod swoją preferencję. Stingerom pod tym względem nie ma nic do zarzucenia - wszystko można wyregulować pod siebie i wygodnie dopasować do rozmiarów głowy. Delikatnie martwi mnie "sprężystość" konstrukcji - całość dość łatwo się wygina i  przystosowuje do ruchów użytkownika, a że w swoim życiu złamałem już parę, a nawet parenaście par słuchawek to i tutaj taka obawa się rodzi. Skoro jednak przeżyły w moim plecaku parę dni to mogę was zapewnić - u was przeżyją parę lat. Jestem znany z hardkorowego użytkowania tego typu akcesoriów :).

Poza plastikiem mamy jeszcze oczywiście poduszki okalające muszle i górną część pałąka. Te są odpowiednio miękkie, a materiał skóropodobny, którymi są obite nie powodują pocenia się ucha lub głowy. Same rozmiary poduszek na uszy to bajka. Stingery to oczywiście słuchawki o budowie w pełni zamkniętej i nawet spore uszy schowają się w nich w pełni. Dzięki temu testowany sprzęt mocno odcina nas od otoczenia, jednocześnie nie ciążąc na głowie. Również otoczenie jest mocno odcięte od nas i ze spokojem możemy posłuchać głośno muzyki w autobusie bez obaw o poirytowany wzrok współpasażerów. Tak, mówię tu o zastosowaniach mobilnych, bo Stinger i do tego aspiruje - oryginalny kabel jest dość krótki i kończy się 3-pinowym mini-jackiem który zamieni nasz headset w zestaw do słuchania muzyki i rozmów przez telefon.

HyperX Cloud Stinger

Ale skończmy z głupotami. HyperX Cloud Stinger to przede wszystkim słuchawki do hardkorowego gamingu. Dźwięk wydobywający się z nich to przede wszystkim przestrzenna uczta dla gracza wsłuchującego się w kroki przeciwnika czy odgłosy wystrzałów. Duże muszle pozwoliły na uzyskanie niesamowitego wręcz uczucia przestrzeni, szczególnie jak na słuchawki stereo. Wszystkie tony - niskie, średnie i wysokie są mocno oddzielone i słychać je wyraźnie. Widać tu wyraźnie wyprofilowanie dźwięku pod gaming, choć taki profil sprawdza się również w muzyce - słuchanie utworów w Stingerach to przeżycie podobne do słuchania koncertu z dobrze wyregulowanym nagłośnieniem, a to się bardzo ceni - nawet w słuchawkach o znacznie wyższej cenie.


Zobacz porównanie Słuchawek dla Melomanów

Mikrofon znajdujący się na lewej muszli jest kierunkowy. Na tyle kierunkowy, że rozmawiając przez TS'a z puszczoną muzyką z głośników i znajomym gadającym obok wszyscy byli w stanie mnie wyraźnie zrozumieć. Nie jest to jakość studyjna oczywiście, ale Stinger robi robotę - można się wyraźnie skomunikować i o to przecież chodzi.

HyperX Cloud Stinger

Mamy więc Idealne słuchawki dla gracza poniżej z sugerowaną ceną 249 zł. W konsekwencji możemy je dostać sporo taniej, bo poniżej 200zł. W zamian dostajemy wygodne wygłuszenie, wyrazisty dźwięk pomagający w rozpoznawaniu kierunku w grach, opcję podpięcia do telefonu i niebanalny design. Jeżeli weźmiecie tylko pod uwagę konstrukcję, która nie przetrwa ściskania 3kg sprzętem, kompania i skręcania i będziecie używać Stingerów zgodnie z przeznaczeniem i szacunkiem, to nie ma co tu dużo mówić - Dajemy im 5 Gwiazdek i znaczek ceny, bo stosunek ceny/jakości jest tutaj wręcz nieziemski.

Rankingi słuchawek >>>

A, jeszcze jedna ważna sprawa. Testowane słuchawki posiadają analogową regulację głośności, coś co zdarza się producentom coraz rzadziej, a znacznie ułatwia życie w trakcie korzystania słuchawek. Regulacja znajduje się na prawej muszli w postaci suwaka.

Jakie słuchawki dla gracza są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu słuchawek dla gracza z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które słuchawki dla gracza warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1SHARKZONE H10 SHARKZONE H10Best of the best!
2OZONE RAGE ST OZONE RAGE ST Sprawdź sam
3PLANTRONICS RIG 500 PLANTRONICS RIG 500 Ten ma niezłą cenę!
4HyperX Cloud Stinger HyperX Cloud Stinger Polecany model
5HYPERX CLOUD CORE HYPERX CLOUD CORE Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Świąteczny Ranking Najlepszych Słuchawek Dla Graczy

blog comments powered by Disqus