PODPOWIEDZI:

Lenovo C2 - Recenzujemy budżetowy Smartfon

Lenovo C2 to ciekawy smartfon, który zachowując stosunkowo niską cenę może zaoferować nam całkiem sporo. Najnowszy android, dobry akumulator, zadowalająca kamerka frontowa i przyzwoity wyświetlacz to największe zalety tego urządzenia.

Lenovo C2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Android 6.0 Marshmallow
  • Dobra bateria
  • Przyzwoity wyświetlacz
  • Zadowalająca kamerka frontowa
WADY
  • Chwilowe spadki płynności
  • Aparat główny
  • Gruba obudowa i przeciętne wykonanie
  • Mało pamięci wbudowanej

OBUDOWA I WYŚWIETLACZ

Gdy weźmiemy Lenovo C2 do ręki od razu rzuca się w oczy to, że jest to dość przeciętnie wykonane urządzenie. Na tyle znajdziemy tworzywo sztuczne, które bardzo łatwo zbiera odciski palców. Na szczęście dzięki chropowatej teksturze nie są widoczne żadne zadrapania czy rysy. Ramki wokół telefonu wykonane są również z plastiku, które ma imitować metal.

Na prawym boku znajdziemy klawisze głośności i zasilania. Moim zdaniem są one w nieco za małych odstępach od siebie, dodatkowo włącznik jest tylko delikatnie wystający od obudowy, przez co ciężko go wyczuć pod palcem. Od góry znalazło się miejsce na złącze słuchawkowe, na dole mamy gniazdo microUSB, a na lewej krawędzi nie umieszczono żadnych dodatków.

Na tyle umieszczono aparat główny, doświetlającą diodę LED, mikrofon oraz głośniki multimedialne. Pod klapką baterii znajdziemy akumulator o pojemności 2750mAh, dwa sloty na kary micro SIM oraz miejsce na kartę microSD.

Lenovo C2 - ekran
Na froncie zagościł 5-calowy wyświetlacz HD (1280 x 720 pikseli). Jest on całkowicie wystarczający do codziennego użytkowania – kolory żywe i nasycone, kąty widzenia bardzo dobre, a jasność wystarczająca do odczytania czegoś nawet w pełnym słońcu. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia muszę przyznać, że nie można przyczepić się do wyświetlacza w tym smartfonie.

Pod ekranem umieszczono dotykowe klawisze funkcyjne: wstecz, home oraz ostatnie aplikacje, nad wyświetlaczem znalazło się natomiast miejsce na kamerkę, podstawowe czujniki, głośnik do rozmów oraz diodę powiadomień. Muszę przyznać, że w tym smartfonie dioda powiadomień jest dość irytująca. Emituje ona bardzo jasne światło, które jest za mocno widoczne w ciemności. Dodatkowo po podświetleniu ekranu dioda ta nadal się świeci jeśli otrzymaliśmy jakieś powiadomienia, a nie, tak jak w przypadku innych smartfonów, że przy podświetlonym ekranie dioda gaśnie.

Lenovo C2 - ekran

SYSTEM

W Lenovo C2 znajdziemy system operacyjny Android w wersji 6.0 Marshmallow. Nie ukrywam, ze bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło, biorąc pod uwagę fakt, że Lenovo K5, którego niedawno testowałem, posiadał dużo starszą wersję systemu 5.1 Lollipop. System jest wzbogacony o autorską nakładkę, która zmienia, przede wszystkim, wygląd ikon i niektórych aplikacji, nieco inny jest również pasek powiadomień. Niektórym może przeszkadzać jedynie brak listy wszystkich aplikacji.

W kwestii wydajności to nie jest tak źle, jak się spodziewałem że może być. Widząc cenę urządzenia byłem przygotowany na to, że system w smartfonie może bardzo często spowalniać. Używając Lenovo C2 lekko się zaskoczyłem, ponieważ przy codziennym użytkowaniu telefon działa na prawdę płynnie! Co prawda, demon prędkości to nie jest, ale do codziennych, mniej wymagających czynności wielu użytkownikom może to w zupełności wystarczyć.

Lenovo C2 - plecki, aparat

W smartfonie mogę się natomiast przyczepić do ilości pamieć wbudowanej. Producent umieścił tu tylko 8GB, z czego aż 4,44GB zajmuje system. Do dyspozycji użytkownika zostaje więc bardzo niewiele, więc korzystanie z kart SD będzie chyba niezbędne.

Sprawdź ranking najlepszych smartfonów

APARAT

Nie da się ukryć, że aparat główny w Lenovo C2 jest dość przeciętny. Zdjęcia wychodzą z małą ilością szczegółów, kolory nie są za dobrze nasycone, dodatkowo fotografie wykonywane są dość wolno, przez co są one bardzo często lekko rozmazane, szczególnie, gdy fotografujemy jakieś przedmioty w ruchu.
Aparat frontowy wykonuje natomiast stosunkowo dobre fotografie. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia mogę powiedzieć, że kamerka umieszczona na przodzie smartfona zrobiła na mnie dobre wrażenie. Przyczepiłbym się jedynie do mało naturalnych kolorów i trochę wąskiego kąta widzenia soczewki, przez co na jednym zdjęciu nie uchwycimy zbyt wielu elementów.
Bardzo uboga jest aplikacja aparatu. Poza standardowymi trybami mamy możliwość skorzystania jedynie z panoramy i delikatnej korekcji kolorów. Warto powiedzieć, że telefon nagrywa filmy w rozdzielczości zaledwie HD, co mnie dość zdziwiło - byłem przekonany, że Full HD jest już standardem nawet w nieco tańszych smartfonach.

Zobacz jak wyglądają zdjęcia.

Bateria

Bateria w Lenovo C2 jest całkiem przyzwoita. Przy moim tradycyjnym użytkowaniu, czyli cały czas włączony internet (WI-FI i transmisja danych mniej więcej po połowie), do tego automatyczna jasność ekranu i pełna synchronizacja telefon jest w stanie uzyskać wyniki na poziomie 4 godzin na wyświetlaczu. Przy nieco bardziej oszczędnym korzystaniu z urządzenia telefon może być używany nawet dwa dni bez ładowarki.AKUMULATOR

Lenovo C2 - boki

PODSUMOWANIE

Lenovo C2 to ciekawy smartfon, który zachowując stosunkowo niską cenę może zaoferować nam całkiem sporo. Najnowszy android, dobry akumulator, zadowalająca kamerka frontowa i przyzwoity wyświetlacz to  największe zalety tego urządzenia. Co do płynności też nie możemy się zbytnio przyczepić biorąc pod uwagę cenę - jest dobrze, ale jakieś sporadyczne przycinki oczywiście się zdarzają. Do minusów trzeba jednak zaliczyć bardzo małą ilość pamięci wbudowanej, słaby aparat główny oraz przeciętnie wykonana obudowa. Uważam jednak, że smartfon jest wart naszej uwagi, szczególnie, że jest często oferowany w ofertach wielu operatorów, gdzie cena jest jeszcze niższa.

 

blog comments powered by Disqus
Lenovo C2 - Recenzujemy budżetowy Smartfon