PODPOWIEDZI:

MIO Moov 360

Bardzo proste, intuicyjne menu, to z całą pewnością atut tego urządzenia, ale nie jedyny. Na jego korzyść przemawia także fonetyczna klawiatura, funkcja NavPix, a także szybki moduł GPS.

MIO Moov 360

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • brak multimediow (aparat - mp3 itp.)
  • dokładność danych mapowych
WADY
  • wbudowany w pełni funkcjonalny moduł Bluetooth
  • mapa całej Europy w tym Polski
  • szybki moduł GPS

Najwyższym model z całej serii MIO Moov jest obecnie Moov 360. Różni się on nieznacznie od modelu MIO Moov 330 i dlatego zachęcałbym do wcześniejszego obejrzenia testu poprzedniego modelu. Ogólnie rzecz ujmując można stwierdzić, iż Moov 360 jest poprawioną wersją MIO Moov 330. Zapraszam na krótki test nawigatora.

MIO Moov 360

Nowy model MIO Moov 360 jest o 20g cięższy od 330 i waży 170g, co akurat zbytnią poprawą nie jest, jednak w zamian za to został wyposażony w Bluetooth z CSR, który pozwala obsłużyć zestaw głośnomówiący. Zapewne nie jeden z czytelników zapyta "po co zestaw głośnomówiący w GPSie?", otóż po to, aby móc sterować GPSem trzymając dłonie cały czas na kierownicy. Aby tak było MIO wprowadziło nową technologię głosowego wybierania aplikacji, dzięki której wpisujemy tylko kilka pierwszych znaków z nazwy naszego celu, po czym MIO zgaduje gdzie chcielibyśmy się udać, a następnie kierowca potwierdza lub odrzuca propozycję komendą głosową, bez konieczności puszczania kierownicy. Proste i przydatne - zwłaszcza za granicą.

Poza tym Moov 360 to dokładna kopia Moov 330 zarówno pod względem wymiarów jak i wyposażenia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż Moov 360 jest w Polsce sprzedawany tylko w jednej wersji MIO Moov 360u z 38 mapami krajów Europy: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Wielka Brytania, Włochy, Irlandia, Lichtenstein, Luxemburg, Monako, Norwegia, Holandia, Portugalia, San-Marino, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Watykan. Czechy, Węgry, Turcja, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Grecja, Rumunia, Bułgaria, Bośnia, Czarnogóra, Serbia.

MIO Moov 360 został wyposażony w duży 4.3 calowy, panoramiczny ekran dotykowy. Nowy interfejs bez problemów umożliwia obsługę urządzenie za pomocą palca. Duże ikony wraz z czyłym ekranem sprawiają duży komfort z obsługi nawigatora podczas jazdy.

MIO Moov 360

MIO Moov 360 podobnie jak jego młodsi bracia MIO Moov 200 i 330 pracuje na systemie nawigacyjnym MioMap 2008. I podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej recenzji Moov 200 mamy takie same zastrzeżenia co do funkcjonalności tego systemu. Zakupując MIO serii Moov należy pamiętać o tym, iż producent zobowiązał się do dwóch bezpłatnych uatulanień map w przeciągu roku od daty pierwszej rejestracji urządzenia w systemie. Dodatkowe uaktualnienia niestety ale są płatne i roczny abonament wynosi około 100zł na update mapy Polski.

MIO Moov 360

Podsumowanie

MIO Moov 360 to póki co najbardziej zaawansowany technologicznie nawigator zupełnie nowej serii MIO Moov. Serii niezwykle udanej, charakteryzującej się estetycznym wyglądem i niespotykaną do tej pory funkcjonalnością. Bardzo proste, intuicyjne menu, to z całą pewnością atut tego urządzenia, ale nie jedyny. Na jego korzyść przemawia także fonetyczna klawiatura, funkcja NavPix, a także, a może przede wszystkim zastosowanie SiRF InstantFix II, dzięki któremu czas fixowania czyli namierzania naszej lokalizacji jest nawet pięciokrotnie krótszy w porównaniu do poprzedniej technologii. Dodatkowo w pełni funkcjonalny moduł Bluetooth uniemożliwiający korzystanie z zestawu głośnomówiącego, to z całą pewnością plusy Moov 360.
Minusem jednak są mapy - przynajmniej w tym momencie, a bardziej szczegółowo fakt, iż komunikaty głosowe nie zawsze nadążają za wskazaniami mapy. Ale z tym problemem spotkaliśmy się już w nie jednym nawigatorze i Mio Moov nie odbiega znaczącą od konkurencji pod tym względem.

MIO Moov 360 dostarczany jest z 24 miesięczną gwarancją na urządzenie, 12-sto miesięczną gwarancją na ekran LCD, oraz 6cio miesięczną na akumulator. W skład zawartości pudełka MIO Moov 360 wchodzi nawigator, ładowarka samochodowa, uchwyt samochodowy, kabel USB, instrukcja obsługi oraz płytka z oprogramowaniem.

blog comments powered by Disqus