PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Test GTX 1060 - Pojedynek MSI Gaming X vs Asus STRIX vs Gigabyte G1 Gaming

  • Dodano: 1 rok, 4 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (2) (0)

Już jakiś czas temu Nvidia wprowadziła na rynek karty oznaczone liczbami 1060, 1070 lub 1080. W dzisiejszym artykule przetestujemy pierwszy z nich – Trzy modele 1060 od MSI, Asus’a oraz Gigabyte’a.

Od Asus’a otrzymaliśmy model Asus ROG Strix GTX 1060 OC. Masywna karta o długości prawie 30cm, posiada 3 wentylatory Wing-Blade, które z pewnością poradzą sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w naszej karcie a to wszystko przy zegarach o taktowaniu bazowym na poziomie 1645MHz. Dodatkowe oświetlenie Aura RGB tylko pomaga nam spersonalizować wygląd karty. Do zasilania tej karty potrzeba jednej wtyczki 8-pinowej.

Asus ROG Strix GTX 1060 OC

Zobacz również TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł!

Następna karta to MSI Gaming X GTX 1060. Piękna czarno-czerwona konstrukcja z dwoma wentylatorami Torx o wielkości 100mm. Z tyłu widzimy masywny backplate z nadrukowanym logiem MSI. Bazowy zegar na poziomie 1594MHz potrzebuje do zasilania jednej wtyczki 8-pinowej.

MSI Gaming X GTX 1060

Ostatnia karta w naszym zestawieniu to Gigabyte G1 Gaming GTX 1060. Karta o długości prawie 28cm, na której widzimy stylowy backplate oraz trochę gorszą plastikową obudowę. Do tego 2 wentylatory oraz bazowy zegar o taktowaniu 1620MHz. Tutaj do zasilania również potrzeba jednej 8-pinowej wtyczki.

Gigabyte G1 Gaming GTX 1060

Myślę, że nic więcej dodawać nie trzeba. Sami zobaczcie jak te karty spisują się w grach po wyjęciu prostozpudełka:

MSI Gaming X vs Asus STRIX vs Gigabyte G1 Gaming

Na pierwszym miejscu Asus Strix, na drugim MSI i na końcu, ale nadal na podium – Gigabyte.

Taki wynik mnie nie zaskoczył, AsusStrix jest taktowany najwyższym zegarem i jest bazowo najmocniej podkręcony. Wersja bez fabrycznego podkręcenia jest 150zł tańsza i szczerze według mnie o wiele bardziej się opłaca.

Aktualne rankingi kart graficznych >>>

Sprawa zmienia się, kiedy sami zabierzemy się za podkręcanie pozostałych kart.

Wydajność kart MSI oraz Gigabyte wzrosłą o około 9%. W przypadku Asus’a udało mi się uzyskać tylko 4% więcej, więc po podkręceniu nasze miejsca na podium w przypadku wydajności wyglądają następująco – MSIpierwszy wraz z bardzo podobnym wynikiem Gigabyte oraz lekko za nimi Asus.

Gigabyte G1 Gaming GTX 1060

Kulturapracy

Oprócz wydajności bardzo ważnym aspektem kart graficznych jest ich kultura pracy. Wiadome jest, że nikt z nas nie chciałby pracować lub grać z suszarką lub kaloryferem obok ucha. Tutaj konkurencja już dosyć mocno się uściśliła.


Gdzie kupić iPhone 8 w dobrej Cenie??!

Pod względem hałasu bezapelacyjnie wygrywa MSIGamingX. Karta najcichsza zarówno przed jak i po OC. Następne klasyfikuje się GigabyteG1 a na końcu nasz ogromny 3-wentylatorowy AsusStrix.

Jeśli zaś chodzi o temperatury to tutaj Asus Strix jest bezapelacyjnym zwycięzcą. Jego temperatury rzadko kiedy przekraczały 63 stopnie Celsjusza, podczas gdy MSIGamingX utrzymywał się na poziomie 67 stopni, a Gigabyte na poziomie 70 stopni.

Podsumowanie

Miejsce 1 – MSI Gaming X ocena 4.5/5

Miejsce 2 –Gigabyte G1 Gaming ocena 4/5

Miejsce 3 –Asus ROG Strix OC ocena 4/5

Dlaczego tak? Musimy spojrzeć również na ceny tych kart. Fabrycznie podkręcony Asus jest najdroższy w tym zestawieniu i kosztuje o ponad 100/150zł więcej od pozostałych kart.

Gdybym zamiast podkręconej wersji otrzymał zwykłą do „domowego podkręcania”, która jest tańsza o 150zł to bez problemu umieściłbym ją na drugim miejscu a Gigabyte spadłby na ostatnie.

MSI GeForce GTX 1060 X 6GB GDDR5 192BIT

Na pierwszym miejscu MSIGamingXnajlepsza karta, bardzo dobra wydajność, a przede wszystkim genialna kultura pracy. No i dodatkowo dla mnie prezentuje się najlepiej.

Ale musicie pamiętać jedno – Pomimo tych wszystkich miejsc i opisów każda z tych kart jest bardzodobrym wyborem. Porównując je do testów innych kart z rodziny 1060 nadal klasyfikują się na tych wyższych miejscach.

blog comments powered by Disqus
Test GTX 1060 - Pojedynek MSI Gaming X vs Asus STRIX vs Gigabyte G1 Gaming