PODPOWIEDZI:

Bezprzewodowy Gryzoń dla Graczy - Logitech G602

Przetestowaliśmy najnowszą myszkę dla graczy w ofercie Logitecha. Model G 602 to duży gryzoń z bardzo przyzwoitymi parametrami. Myszka wyróżnia się także bardzo dużą żywotnością baterii. Jesteście ciekawi wyników testów? Zapraszamy do czytania.

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Nowy i precyzyjny sensor Delta Zero
  • 11 przycisków
  • Ergonomiczny kształt
WADY
  • Dość wysoka cena

podstawowe dane

Logitech G 602 to jedna z czterech myszek, w których zastosowane zupełnie nową technologię - sensory Delta Zero.

Rodzina sensorów Delta Zero to technologia przyszłości, posiadając udoskonalone soczewki i zaawansowane śledzenie powierzchni te sensory mają szansę stać się godnym konkurentem dla obecnych liderów.

Sensor Delta Zero umieszczony w modelu G 602 jest w stanie zapewnić rozdzielczość od 250 do 2500 DPI.

Logitech G 602

Przyspieszenie myszki wynosi 20 g, szybkość śledzenia to 2 m/s, natomiast częstotliwość próbkowania wynosi 500 Hz.

Myszka Logitech G 602 to duży gryzoń starannie wykonany i wyposażony w aż 11 przycisków.

Przyciski główne wyposażono w przełączniki będące w stanie wytrzymać aż 20 milionów kliknięć, co czyni z tej myszki sprzęt na długie lata.

Wysokiej jakości ślizgacze myszki, których jest aż 6 (4 duże i 2 małe) powinny wytrzymać aż 250 km ślizgu.

Myszka jest bardzo wygodna, wyprofilowana pod graczy praworęcznych. Pokryta materiałami zapewniającymi bardzo dobry chwyt, czuć od pierwszego dotknięcia że jakość użytych materiałów jest wysoka.

Zobacz też: Ranking myszek dla graczy

Komunikacja myszka-komputer odbywa się za pomocą mini odbiornika na USB, skuteczny zasięg to do 3 metrów. Odbiornik wykorzystuje częstotliwość 2,4 GHz, zapewniająca niezakłóconą łączność i najlepsze osiągi w grach.

Z urządzeniem otrzymujemy dwie baterie AA, które jednocześnie dociążają myszkę. Może ona także pracować na jednej baterii.

Żywotność myszki uzbrojonej w dwie baterie jest imponująca, należy dodać że mysz posiada dwa tryby pracy.

Tryb gamingowy pozwala na 250 godzin grania, co daje w sumie ponad 10 dni. Częstotliwość próbkowania możemy wtedy ustalić na 125, 250 i 500 Hz.

W trybie energooszczędnym natomiast wytrzymuje aż 1440 godzin grania, co daje pełne 60 dni działania. Myszka działa wtedy jedynie w trybie 125 Hz.

g 602

Oprogramowanie

Logitech G 602 korzysta z prostego i funkcjonalnego oprogramowania, przyciskom możemy nadać specjalne funkcje i komendy, zaprogramować makra i załadować gotowe profile do setek gier.

Skonfigurować możemy do 5 skoków DPI, ustawić częstotliwość próbkowania i inne parametry.

Interfejs graficzny jest charakterystyczny dla produktów Logitecha, panel nie jest przesadzony a przez to łatwy do opanowania.

Cenną opcją jest także aktualizacja oprogramowania myszki z poziomu menu.

Ustawienia możemy zapisać w pamięci myszki, lub na dysku twardym komputera.

Logitech G 602

Sensor Delta Zero

O nowym sensorze Delta Zero ( a raczej całej rodzinie nowych sensorów) nie wiadomo jeszcze zbyt dużo. Z informacji uzyskanych na potrzeby recenzji wynika, iż są to sensory zaprojektowane z myślą o maksymalnej precyzji, dla graczy.

Specjalnie zaprojektowana soczewka, precyzyjna geometria i zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu to cechy mające zapewnić nowym sensorom przewagę nad konkurencją.

Wybieramy myszkę do CS-a >>>

Sensor myszki G 602 w testach praktycznych i syntetycznych spisał się bardzo dobrze, jak na myszkę bezprzewodową nie można mu nic złego zarzucić.

2500 DPI powinno zadowolić większość graczy.

Logitech G 602

Logitech G 602

Przyciski i rolka

Przycisków mamy aż 11.

Przyciski główne pracują cicho i lekko, posiadają przełączniki wytrzymujące aż 20 milionów klików.

Rolka G 602 jest bardzo dobra, duża i odpowiednio wystająca, w całości wykonana z gumy, działa jako przycisk. Użytkowanie jej jest przyjemne i bezproblemowe.

Poniżej rolki znajduje się przełącznik trybów: gamingowego i oszczędnego.

O aktualnym trybie informuje nas mały wyświetlacz, kolor niebieski bądź zielony wskazuje tryb, widzimy także stopień rozładowania baterii.

Kolejne dwa przyciski są jak by zatopione w lewy przycisk myszki.

Odróżniają się od niego, gdyż są srebrne. Duże i wygodne w użyciu przyciski mogą znaleźć zastosowanie w grach. Poniżej tych przycisków widnieją diody, dzięki nim wiemy który skok DPI mamy akurat ustawiony.

Pod kciukiem znalazło się miejsce dla aż 6 przycisków, posiadają ciekawy kształt, są dość kanciaste. Jednak używa się ich dobrze a ich rozmieszczenie do mojej dłoni było wysoce komfortowe.

Taka mini klawiatura przyda się do gier MMO i RPG, gdzie do obsługi postaci często przyda się kilka dodatkowych przycisków.

Logitech G 602

Logitech G 602

Wyniki testów

Testy myszki G 602 wypadły dobrze, myszka co prawda nie okazała się najlepszą i najdokładniejszą myszką bezprzewodową na rynku, jednak bez problemu mogę ją zawrzeć w ścisłej czołówce.

Nowy sensor okazał się precyzyjny, prędkość reakcji myszki na komendy i opóźnienia związane z komunikacją bezprzewodową nie miały większego wpływu na jakość rozgrywki.

 Logitech G 602

Praktyczne testy w grach, w szczególności Sniper Elite V2 myszka przeszła bezproblemowo, celowanie i oddawanie strzałów było szybkie i śmiertelne. Ogólny komfort trzymania i wyważenie myszki także nie pozostawały bez wpływu, bo co komu po sensorze skoro myszka by była niewygodna.

Jednak Logitech G 602 z myszek bezprzewodowych jak na razie nie ma sobie równych pod względem komfortu, biorąc pod uwagę modele których do tej pory używałem i testowałem.

 Logitech G 602

Logitech G 602

Podsumowanie

Myszka Logitech G 602 to sprzęt naprawdę wysokiej jakości, tak pod względem użytych materiałów jak i sensora i innych parametrów. Jedyną wadą jak na razie jest jej dość wysoka cena, jestem jednak przekonany że będzie stopniowo spadać. Mimo wszystko za 350 zł otrzymujemy sprzęt Logitecha, legendarnej już firmy, sprzęt który posłuży nam długie lata i da nam niesamowity komfort użytkowania. Jeśli myślicie o zakupie myszki bezprzewodowej to na pewno warto się przyjrzeć bliżej modelowi G 602.

Logitech G 602

Rozpakowanie myszki Logitech G 602

blog comments powered by Disqus
Bezprzewodowy Gryzoń dla Graczy - Logitech G602