PODPOWIEDZI:

Test Odtwarzacza Blu-ray Ultra HD Panasonic DMP-UB900

Wreszcie pojawił się na rynku odtwarzacz Blu-Ray 4K. Do testów trafił mi się model Panasonica DMP-UB900. Poniżej wynik tego starcia w formie recenzji!

Panasonic DMP-UB900

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • łatwa obsługa
  • dużo dostępnych aplikacji internetowych
  • złącze USB oraz wejście na kartę SD
WADY
  • Ciężko mi było znaleźć jakiś konkretny minus. Ewentualnie cenę, która oscyluje w okolicach trzech tysięcy złotych. Jednak jest to nowość oferująca najwyższą jakość obrazu, a to musi kosztować.

Wygląd  zewnętrzny

Na pierwszy rzut oka prezentuje się ładnie, można powiedzieć elegancko. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego jednak absolutnie, nie z taniego plastiku. Wygląda estetycznie i nowocześnie. Cały frontowy panel to półprzezroczysta klapka na której widać logo producenta i oznaczenie modelu. Boki i góra urządzenia to lakierowane, estetyczne tworzywo. Jego wyjątkowość zdradza tylko mały znaczek na górnym panelu mówiący że jest to Blu-Ray Ultra HD.

Dołączony do zestawu pilot nawiązuje wykończeniem do urządzenia, poza tym ma duże i czytelne przyciski.

Panasonic DMP-UB900Panasonic DMP-UB900

Złącza

Na tylnym panelu znajdujemy następujące złącza:

  • LAN do internetu, oraz przesyłania obrazu wysokiej rozdzielczości.
  • Dwa złącza HDMi, jedno uniwersalne a drugie do dźwięku aby bezpośrednio połączyć z systemem audio.
  • Mamy także do dyspozycji analogowe wyjścia audio realizowane przez złącza RCA.
  • Dodatkowo pod przednią klapka znajdziemy również wejście USB i wejście na kartę SD.
  • Urządzenie posiada także wbudowaną kartę Wi-Fi.

Panasonic DMP-UB900

Specyfikacja

Urządzenie czyta następujące formaty płyt : Blu- ray Ultra HD, Blu-ray Full HD, Blu-ray 3D. Oczywiście starsze formaty jak DVD i CD również są wspierane przez testowany odtwarzacz.

Panasonic DMP-UB900

Za pomocą USB i karty SD można odczytywać formaty takie jak :JPEG/MPO, AVCHD/ AVCHD 3D, MP4, FLAC/WAV/ALAC/DSD/WMA/AAC/MP3 Xvid/MKV/MP4/MPEG-2 .

Panasonic DMP-UB900

Wszelkie bieżące formaty dźwięku są również dekodowane przed to urządzenie.

Obraz

O samym obrazie 4K można mówić dużo lecz ciężko przypisywać zasługi tylko odtwarzaczowi ponieważ większą część obrazu ma raczej urządzenie wyświetlające takie jak telewizor lub projektor. Sam w sobie oraz Ultra HD robi jednak piorunujące wrażenie. Oglądając ze sporej odległości na telewizorze nie ma takiego efektu jak rzucając np. 120 calowy obraz z rzutnika 4K, wtedy jest najlepszy efekt i rzeczywiście widać różnicę pomiędzy obrazem full hd a ultra hd. Jest to nowy wymiar jakości kina domowego, który w coraz szybszym tempie ląduje w naszych domach.

Ranking Odtwarzaczy Blu-Ray >>

Panasonic DMP-UB900 - pilot

Funkcje

Wspomniałem o tym że urządzenie posiada złącze LAN i Wi-fi. Podłączając się do internetu otrzymujemy dostęp do szeregu oferowanych aplikacji. Najpopularniejsze to np. Netflix, Youtube, Ipla, Player.pl, dodatkowo mamy do dyspozycji przeglądarkę internetową, wiadomości i radio internetowe. Może streamować pliki z sieci lokalnej lub przekazywać za pomocą miracast. Funkcji jest ogrom a wszystkie łatwo dostępne za pomocą łatwego interfejsu. Oczywiście można się czepiać że podobne usługi oferują Smart TV, tak, jednak w odtwarzaczach nie zawsze było to standardem a już na pewno nie tak łatwo dostępne.

Panasonic DMP-UB900

blog comments powered by Disqus
Test Odtwarzacza Blu-ray Ultra HD Panasonic DMP-UB900