Hykker myNavi 5, Navman 5000 LM i Navitel MS400 - Porównanie Tanich Nawigacji GPS

Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  WADY

   Testowane urządzenia

   Testowane przeze mnie nawigacje zostały wyposażone w 5 calowe wyświetlacze, o rozdzielczości 480x272 pikseli. Hykker myNavi 5 to najtańsza z całego zestawienia nawigacja z biedronki. Ma zainstalowaną mapę Polski NAVIGO z bezterminową licencją, niestety producent przewiduje jej darmowe aktualizacje tylko przez 3 miesiące od zakupu. Navman 5000 LM został wyposażona w mapy Europy TeleAtlas. Tym razem producent deklaruje bezterminową aktualizację map co jest ogromnym plusem. Navitel MS400ma zainstalowane mapy Polski oraz jej państw ościennych. Dostępna jest również wersja MS600z mapami Europy. W tym urządzeniu również mamy możliwość aktualizacji map za darmo.

   Aktualna CENA Navman 5000 LM >>

    Navman 5000 LM

   Szybkości włączenia się nawigacji

   Bez wątpienia - najszybciej startuje Navitel! Jeżeli chodzi o kąty widzenia- tu wygrywa Navman. Kolejnym krokiem będzie wyznaczenie trasy. 

   Na Hykkerze jest to dosyć toporne, ze względu na mało czuły ekran, który często klika w innym miejscu niż powinien. Sam interfejs też nie wydaje się zbyt przejrzysty. 

   Navitel jest bardziej czytelny a sam ekran działa naprawdę dobrze jak na opornościowy. Dodatkowo podczas wpisywania na klawiaturze znikają kolejno klawisze, podpowiadając nam niejako jakie litery miejscowości czy ulic nam zostały. Podczas wyznaczania trasy nawigacja sugeruje nam dwie trasy do wyboru.

   Szukasz taniej nawigacji GPS?

   Obsługa

   Navman jest również czytelny, jednak dotykowy ekran ma małą czułość, co utrudnia wpisywanie na klawiaturze. Podobnie jak w Navitelu, klawisze znikają podpowiadając nam nazwy, a podczas wyznaczania trasy nawigacja pokazuje aż 4 różne trasy: Najszybszą, Ekonomiczną, Najprostszą, oraz najkrótszą.

   Poruszanie się po mapie w Hykkerze jest trudne. Interfejs ma jedynie podstawowe informacje o trasie. Dotyk gubi się, a mapa potrafi niekiedy wywalić nas zupełnie w inne miejsce. Ciekawym dodatkiem w tej nawigacji jest moduł transmitera FM, dzięki któremu możemy odtwarzać nasze utwory z karty microSD przez radio samochodowe starszego typu, które nie jest wyposażone np. w port USB czy AUX.

   Navitel wyposażony jest w czytelny interfejs z możliwością zmiany widoku 3D. Poruszanie po mapie jest w miarę wygodne. Oprócz podstawowych informacji o trasie, znajdziemy tu także informacje o dozwolonej prędkości, czy pasek postępu trasy, oraz ograniczenie prędkości. Również tutaj znajdziemy moduł transmitera FM.


   Telefony z Rabatem ►

   Navman ma interfejs nieco mniej kontrastowy, w moim odczuciu ulice i tło się trochę zlewają. Poruszanie się po mapie wypada tu dość kiepsko, przede wszystkim ze względu na słabą czułość wyświetlacza, który po przeciąganiu palcem pozostawia dosyć mocne smugi, co jest irytujące. Na głównym ekranie oprócz podstawowych informacji o trasie, które można rozwinąć, znajdziemy również informację o ograniczeniu prędkości.

   Aktualna CENA myNAVI 5 >>

   Hykker myNavi 5

   Pora na test drogowy

   Po ruszeniu z miejsca Hykker po chwili zgubił trasę i zaczął szaleć. Natomiast Navitel i Navman prowadziły dalej. Najszybciej i najdokładniej na zakrętach odnajdywał się Navitel. Podczas dalszej jazdy, Hykker wielokrotnie chciał zawracać nawet w miejscach które nie są do tego przeznaczone, oraz chciał prowadzić w innym kierunku niż cel. Po zjechaniu z trasy najszybciej pokazał to Navman, jednak Navitel wyznaczył nową trasę najszybciej. Po jeździe rondem nawigacje wskazywały mniej więcej tę samą pozycję. Warto wspomnieć, że Navitel wyświetla nam asystenta pasa ruchu, co ułatwia zajęcie prawidłowego pasa. Jeżeli chodzi o dodatkowe punkty na mapie, Hykker pokazał nawet stację rowerową, oraz przystanek autobusowy, natomiast Navitel tylko przystanek autobusowy, a Navman nic takiego nie pokazał.

   Aktualna CENA Navitel MS400 >>

    Navitel MS400

   Głośność wszystkich nawigacji jest na podobnym poziomie, a polecenia są wyraźne. Warto również wspomnieć, że Navman wyposażony jest w moduł syntezatora głosu, dzięki czemu potrafi on czytać nazwy ulic.

   Zobacz nasz ranking najlepszych nawigacji GPS

   Podsumowanie 

   Podsumowując, każda z tych nawigacji ma swoje plusy i minusy. W Hykkerze jedynym plusem jest cena, oraz transmiter FM i niestety na tym koniec. Mapy są bardzo słabe, nawigacja często sięgubi, a wyświetlacz jest strasznie toporny. Navman ma dobre firmowe mapy TeleAtlas, oraz jest w miarę dokładny, jednak poruszanie się po interfejsie nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na wyświetlacz o kiepskiej czułości. Interfejs Navitela przypadł mi najbardziej do gustu. Miłym dodatkiem jest także asystent pasa ruchu czy transmiter FM. Z tych trzech nawigacji posiada też najbardziej czuły ekran, który ma jednak ma gorsze kąty widzenia.

   Hykker myNavi 5 Navman 5000 LM Navitel MS400 
   2335

   blog comments powered by Disqus