PODPOWIEDZI:

Epson EH-TW6700 - Wyrafinowane Kino Domowe [TEST]

Projektor od Epsona z wyższej półki jakościowej, który można określić mianem prawdziwego i porządnego kina domowego.

Epson EH-TW6700

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysokiej klasy obiektyw
  • Dobre zrównoważenie kolorów
  • Wysoka jasność
WADY
  • Brak czarnego koloru obudowy
  • Cena, ponad 6000 zł

Wygląd zewnętrzny

Spore gabaryty opakowane w ładne i dobrej jakości tworzywa. Wszystko w kolorze białym i w wysokim połysku robi dobre wrażenie. Urządzenie przedstawia się jako nowoczesne i stylowe. Szkoda ze tylko w białym kolorze, fakt w ładnym salonie pod sufitem wyglądałby dobrze, ale w typowej salce kina domowego gdzie maluje się ściany i sufity na ciemno może już mniej pasować.

Epson EH-TW6700

Dane techniczne

Specyfikacja przedstawia się ponadprzeciętnie. Rozdzielczość to oczywiście Full HD – w tej cenie jeszcze nie otrzymamy Ultra HD. Dobrej klasy obraz 3D i wysoki kontrast na poziomie 70 000:1. To wszystko tworzy obrazy naturalne z dużą głębią kolorów. Pochwalić można za dużą żywotność lampy a przede wszystkim za ponadprzeciętne warunki gwarancji. Epson oferuje 2 lata gwarancji na projektor i aż 3 lata lub 3000 godzin gwarancji na działanie lampy. Pięknie.

Epson EH-TW6700

Użyteczność

Dzięki dobrej klasy obiektywowi Epson EH-TW6700 daje dużo możliwości ustawienia. Dzięki funkcji Lens Shift można w dużym zakresie przesuwać obraz w pionie i poziomie bez utraty geometrii obrazu. W instalacji w wybranym przez nas miejscu pomaga również duży zakres powiększenia Zoom:1,6. Gdyby tego było mało, projektor oferuje również korekcję trapezu w pionie, co jest standardem, jak i w poziomie.

Jak na tą klasę projektorów pracuje całkiem cicho jednak jeszcze mu trochę brakuje do projektorów najwyższej klasy takich marek jak JVC lub Sony.

Epson EH-TW6700

Obraz

Bałem się o poziom czerni jednak tutaj Epson się znacznie poprawił. O ile kiedyś kolory były mocne i naturalne a czerń bardzo słaba teraz nawet po wzmocnieniu lampy do 3000 Ansii Lumenów czerń jest na wysokim poziomie. Chwali się również naturalizm kolorów. Nawet przy standardowych ustawieniach możemy zaobserwować dobrą kontrolę światła oraz wysokie zrównoważenie natężenia kolorów. Wszystko pod kontrolą na wysokim poziomie.

Epson EH-TW6700

Podsumowanie

Projektor dla kogoś kto szuka czegoś więcej niż tylko duży obraz Full Hd. Idealnie sprawdzi się dla fanów filmów i dobrego obrazu. Jeśli oczekujemy naturalizmu kolorów i dobrych, precyzyjnych szczegółów a nie chcemy rujnować portfela i kupować Sony lub JVC, Epson jest dobrą propozycją aby cieszyć się wysokiej klasy kinem domowym.

Galeria zdjęć z testu tego projektora

blog comments powered by Disqus
Epson EH-TW6700 - Wyrafinowane Kino Domowe [TEST]