PODPOWIEDZI:

Recenzja Smartfona MyPhone X Pro

Tym razem przetestujemy dla Was smartfon ze średniej półki, a konkretniej MyPhone X Pro. Model ten jak na swoją cenę oferuje kilka bardzo ciekawych funkcjonalności czy narzędzi. Poniżej pełna recenzja.

myPhone X PRO

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobry aparat z dodatkowym laserowym autofokusem
  • płynnie działający system
  • wbudowany skaner linii papilarnych
WADY
  • przeciętna precyzyjność skanera odcisków palców
  • gruba, ciężka, niezbyt dobrze spasowana obudowa

Obudowa/Design/Wykonanie

Obudowa w MyPhone X Pro jest wykonana bardzo dobrze. Na tyle znajdziemy bardzo ciekawy materiał, który posiada przyjemną w dotyku chropowatą teksturę. Jedyną wadą zastosowania takiego tworzywa jest to, że zbiera ono bardzo łatwo odciski palców.

Na tyle umieszczono dość mocno wystającą soczewkę aparatu głównego, podwójną diodę LED, laserowy autofokus, mikrofon oraz skaner odcisków palców. Poza tym znajdziemy tu jeszcze tylko nazwę urządzenia oraz kilka symboli.

MyPhone X Pro

Ramki wokół telefonu wykonane są z metalu. Na prawym boku umieszczono klawisze głośności i zasilania, na lewym znalazła się tacka na karty micro SIM oraz microSD, od góry umieszczono gniazdo słuchawkowe, a na dole znajdziemy głośniki stereo, mikrofon, a także złącze USB typu C.

MyPhone X Pro

Na froncie znalazło się miejsce na 5,5-calowy wyświetlacz Full HD. Nad nim umieszczono głośnik do rozmów, diodę powiadomień, podstawowe czujniki a także kamerkę wraz z doświetlającą diodą LED.

MyPhone X Pro

Telefon, moim zdaniem, prezentuje się dość elegancko, aczkolwiek jak dla mnie jest on stanowczo za gruby i za ciężki. Sporo do życzenia pozostawia również spasowanie szkła pokrywającego ekran do całej obudowy. Widoczna jest z każdej strony szczelina, w której zbiera się bardzo łatwo kurz, co nie wygląda za dobrze.

System

W urządzeniu znajdziemy system operacyjny Android w wersji 6.0 Marshmallow. Jest on pozbawiony jakiejkolwiek nakładki producenta, przez co smartfon może działać nieco szybciej. Jak już przy tym jesteśmy to śmiało można powiedzieć, ze MyPhone X Pro jest płynnym smartfonem, chociaż zdarzają mu się czasami jakieś drobne przycinki. Są one jednak bardzo sporadyczne i mało uciążliwe, co sprawia, że komfortowo możemy korzystać z naszego urządzenia.

MyPhone X Pro

Jak wspominałem przy omawianiu obudowy w smartfonie znajdziemy skaner odcisków palców. Działa on jednocześnie dobrze i bardzo przeciętnie. Z jednej strony fajne jest to, że nie musimy podświetlać wyświetlacza żeby odblokować przy jego pomocy telefon, z drugiej jednak niestety sam czytnik nie działa zbyt precyzyjnie i czasem trzeba kilka razy przyłożyć palec, żeby nasz odcisk został prawidłowo rozpoznany.

Mały problem w myPhone X Pro jest z powiadomieniami. Czasami niektóre w ogóle nie pojawiają się na naszym smartfonie, lub otrzymujemy je z bardzo dużym opóźnieniem. W przypadku tego modelu nie można zapomnieć też o rozmowach telefonicznych i ich jakości. Niestety jest ona bardzo niska przez to, że głośnik, zarówno do rozmów, jak i multimedialny w trybie głośnomówiącym, podczas telefonowania jest bardzo cichy, przez co trudno usłyszeć naszego rozmówce. Dodatkowo osoby po drugiej stronie też mają problem z usłyszeniem nas, przez co ogólnie rozmowy wykonywane przy użyciu myPhone X Pro stają się bardzo mało komfortowe.

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

MyPhone X Pro

Aparat

Trzeba przyznać, że aparat główny w myPhone X Pro jest w stanie wykonać bardzo dobrej jakości fotografie, które są pełne szczegółów i posiadają mocno nasycone kolory. Na pochwałę zasługuje również autofokus, który jest wspierany w tym smartfonie przez laser. Dzięki niemu bez większych problemów wyostrzymy nawet nieco mniejsze elementy, a zdjęcie wyjdzie i tak bardzo ostre.

Aparat frontowy też nie jest zły. Zdjęcia wykonane przy użyciu kamerki umieszczonej na przodzie są wyraźne i szczegółowe, jedynie mógłbym przyczepić się do nasycenia kolorów, które są, jak dla mnie, trochę za bardzo wyblakłe.

Aplikacja aparatu jest uboga, tak, jak we wszystkich smartfonach z czystą wersją Androida. Do dyspozycji mamy tylko tryb panoramiczny, kilka niestandardowych filtrów, HDR oraz tryb upiększania twarzy.

Rankingi TOPowych smartfonów>>>

Bateria

Akumulator w myPhone X Pro jest przyzwoity, ale jakiś wielkich rewelacji nie ma. Przy moim standardowym użytkowaniu, czyli cały czas włączony internet (mniej więcej po połowie WI-FI i transmisja danych) oraz automatycznej jasności jesteśmy w stanie uzyskać około 3,5 godziny na wyświetlaczu. Przekłada się to na około jeden dzień pracy, choć wszystko zależy od intensywności używania.

MyPhone X Pro

Podsumowanie

MyPhone X Pro to ciekawy smartfon, który zaskoczył mnie obecnością dodatków, takich jak skaner linii papilarnych, laserowy autofokus, czy USB typy C przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Telefon jest dość wydajny, ma bardzo dobry wyświetlacz i aparaty potrafiące wykonywać dobrej jakości fotografie. Niestety smartfon nie jest pozbawiony wad. Przede wszystkim obudowa nie jest idealnie spasowana i, jak dla mnie, jest stanowczo za gruba i ciężka. Poza tym bardzo irytował mnie problem z powiadomieniami, skaner odcisków nie działa zbyt precyzyjnie, a oprócz tego nieco lepszy mógłby być akumulator. Czy warto więc kupić to urządzenie? Myślę, że to już zależy od Was, Waszych potrzeb i od tego, czy wymienione wady nie będą Wam przeszkadzać. Osobiście uważam, że przy tej cenie jest to ciekawa propozycja, którą warto rozważyć.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Recenzja Smartfona MyPhone X Pro