PODPOWIEDZI:

MyDlink Home - Inteligentny Dom w Pół Godziny!

Oto on. Zestaw, który przemieni wasz dom w inteligentny Dom. Oto... myDlink Home. Rozbudowany, Modularny zestaw, który pozwoli ochronić twoje domostwo przed niechcianymi intruzami, kradzieżami, ale także ułatwi tobie codzienne czynności, pozwoli wyłączyć żelazko, o którym zapomniałeś i wiele więcej.

myDlink Home

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobrze Dobrane Moduły
  • Solidne Wykonanie
  • Intuicyjna konfiguracja
  • Niewygórowana Cena
WADY
  • Pomniejsze zwiechy w aplikacji

Ale przejdźmy do poszczególnych elementów zestawu. Te wymagają do działania przede wszystkim stacji bazowej - mydlink Home Hub. Tego, po wypakowaniu podłączamy do naszego routera no i oczywiście zasilania. Następnie Pobieramy Aplikacje MyDlink Home i po paru krokach nasza stacja Bazowa jest podpięta, ma nadaną nazwę i tylko czeka, aby skomunikować się z kolejnymi urządzeniami.

myDlink Home

Pierwszym z nich będzie czujnik do drzwi, okien lub szafek - generalnie do rzeczy, które się otwierają. Mały czujniczek złożony z dwóch elementów działa bez zasilania zewnętrznego - aż do 2 lat na zwykłej baterii. Po zdjęciu zabezpieczeń naklejamy jeden element na okno lub drzwi, a drugi na framugę - alternatywnie można również podkleić go do szafki. W taki sposób możemy uchronić nas przed niepożądanym otworzeniem ważnej skrytki, czy po prostu - włamaniem.

Drugi Element naszej inteligentnej układanki to Syrena Wpinana bezpośrednio do gniazdka - posiada diodę i przycisk WPS do szybkiego podłączenia do sieci, a także diodę świecącą podczas puszczania jednego z blisko dziesięciu rodzajów alarmów - przez ustalony przez użytkownika czas i z ustawionym przez użytkownika poziomem głośności.

myDlink HomeKolejny element to czujka wodna - która pozwoli np. wykryć zalanie naszej łazienki, czy generalnie domostwa. Prosta w użytkowaniu - wpinamy ją do gniazdka, a do złącza ethernet podpinamy czujnik, który kierujemy tak, aby dotykał podłogi - i w przypadku awarii - ewentualnej Wody.

Jedziemy Dalej. Kamera IP HD podpinana do zasilania zewnętrznego. Posiada również przyciski do szybkiego łączenia Wi-Fi WPS, diody podczerwone do zbierania obrazu w nocy, a także ruchomą podstawkę. Zamontujemy ją na korytarzu i skierujemy w stronę wejścia do mieszkania.

myDlink Home

Zaraz nad nią zamontujemy kolejną syrenę - tym razem z zasilaczem na kablu i nieco bardziej smukłym designem. Ta potrafi emitować dźwięk jeszcze głośniej i jeszcze dłużej, a także świecić wielokolorową diodą. Idealnie zgra się z kamerką w razie niebezpieczeństwa włamania.

Rankingi czołowych routerów!

Przechodzimy do salonu. Tutaj zamontujemy czujnik, który działa jedynie na baterii. Pozwala on na odczyt temperatury, a przede wszystkim - na wykrywanie ruchu. Kolejny pokój zabezpieczony przed intruzem podczas naszego wyjazdu np. na wakacje.

myDlink Home

Na zewnątrz wychodzić będzie kamera IP z silniczkami pozwalającymi na obrót w 360 stopniach. Nie jest ona przeznaczona do użytku zewnętrznego - w moim przypadku był to już brak pomieszczeń, w których można by ten produkt do testów zamontować. Kamerkę możemy podłączyć bezprzewodowo lub po kablu ethernet posiada diody podczerwone do trybu nocnego i dodatkową podstawkę do montażu w mniej dostępnych miejscach.

myDlink Home

Blisko swojego biurka zamontuje SmartPlug - Wtyczkę-Przejściówkę, która łączy się z SMart Hubem, a następnie pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie urządzenia podpiętego do SmartPluga. W taki sposób możemy z dowolnego miejsca włączyć lub wyłączyć lampkę, żelazko czy co tylko zechcemy. Mało tego - Taki Smart Plug może zmierzyć zużycie prądu lub temperaturę styków i w odpowiednim momencie się wyłączyć!

myDlink Home

Ostatnim elementem układanki będzie czujnik ruchu wpinany bezpośrednio do gniazdka - ten pozwoli mi na parę fajnych tricków, które zdradzę za chwilę.

Po rozmieszczeniu elementów po całym mieszkaniu - czas na podpięcie ich do mojego huba. Wszystko robimy w aplikacji. Nie ma co ukrywać - we wszystkim jest trochę latania i kombinacji. Tutaj trzeba coś zeskanować, tutaj kliknąć przyciski do szybkiej łączności WPS, a gdzie indziej wpisać PIN - ale przy tak zaawansowanych i łączących się ze sobą rozwiązaniach tego typu rzeczy są nie do uniknięcia, a D-Link rozwiązał to prawie bezboleśnie i starczyło mi 30 min, aby wszystkie elementy podpiąć, update'ować ich oprogramowanie i zacząć bawić się ustawieniami.

myDlink Home

A tych jest na prawdę dużo - bez problemu możemy sprawdzić stan baterii w urządzeniach bez zasilania zewnętrznego, stan czujników - temperaturę, ostatnio zarejestrowany ruch czy otworzenie drzwi. Na żądanie możemy włączyć i wyłączyć sprzęt podpięty pod SmartPluga czy uruchomić Syreny. Wszystko można grupować w odpowiednie miejscówki, jeżeli chcemy rozbudować system MyDlink home na parę lokalizacji. Wszystko zostało przemyślane i bardzo rzadko zdarzało mi się natknąć na jakiś błąd wynikający z łączności czy czegoś podobnego.

Na pochwałę zasługują ustawienia obecne przy modułach-kamerach. W przypadku zwykłej Kamery IP możemy zmieniać tryb noc/dzień (także automatycznie) wykrywać ruch i dźwięk z kamery, a także dostosować jakość obrazu i zapisać sobie screena. Opóźnienia nie są duże i bez problemu możemy kontrolować, co się w naszym domostwie dzieje. Nie gorszy, a nawet nieco lepszy jest interfejs kamery 360 - ta może poruszać się w wyznaczonym kierunku, wykrywać ruch i zmieniać wszelkie opcje podobnie jak ta prostsza kamera IP. Tutaj opóźnienie jest nieco większe, stąd zalecane jest w przypadku takiej możliwości zapewnienie łączności kamery z Hubem kablem Ethernet.

myDlink Home

To wciąż jednak wierzchołek góry lodowej. Prawdziwa zabawa zaczyna się wraz z ustawieniem skryptowanych akcji. Dzięki nim możemy ustawić np - ogólny alarm podczas naszej nieobecności, który sprawi, że dowolny ruch o odpowiednim natężeniu na którymkolwiek z czujników sprawi, że dostaniemy powiadomienie w aplikacji, na maila oraz rozpocznie wycie syren zamontowanych w domu. Możemy również ustawić alarm w przypadku otworzenia zabezpieczonej szafki. Albo z milszych rzeczy - wyobraźcie sobie prosty skrypt który zapala lampkę podpiętą do SmartPluga gdy czujnik wykryje że jest ciemno, wyłączy ją o północy a następnie będzie ją włączał jedynie przy wykryciu ruchu! Takie rzeczy są możliwe i mocno ułatwiają życie. W taki sposób możemy czuć się zarówno bezpieczni jak i wygodnie konstruować life hacki, które zaoszczędzą nam czas i pomogą w codziennych sytuacjach, które dotychczas wymagały od nas dodatkowego wysiłku.

myDlink Home

Same urządzenia mają fajny, subtelny design, który pozwala na fajne wkomponowanie się w otoczenie. Kable od zasilaczy są odpowiednio długie, a konfiguracja, tak jak już wcześniej wspomniałem - bardzo intuicyjna. Trochę przytłacza ilość instrukcji, pudełek od modułów i kabli - ale jest to zrozumiałe z powodu właśnie modułowej budowy zestawu - nie musimy od razu wydawać fortuny na wszystkie elementy, a skomponować sobie zestaw odpowiedni do naszych potrzeb.

Podsumowując - Zestaw Inteligentnego Domu MyDlink Home ma wszystko, czego potrzeba - solidne wykonanie, intuicyjną konfigurację, możliwość zaplanowania rozbudowanych skryptów i bardzo dobrze dobrane moduły. Czas spędzony na konfiguracji nie jest horrendalnie długi, a całość przyjemnie się użytkuje. Jeżeli planujecie bez wielkich remontów i modernizacji waszej elektronicznej infrastruktury ulepszyć wasz dom o interaktywne i zapewniające bezpieczeństwo elementy - Ten zestaw zdecydowanie jest godny polecenia.

blog comments powered by Disqus
MyDlink Home - Inteligentny Dom w Pół Godziny!