PODPOWIEDZI:

Recenzja Routera D-Link DIR-869

D-Link DIR-869 z linii EXO - Agresywny Router do zadań specjalnych. Czy sprawdzi się podczas codziennego użytku i sprosta problemom przy których wymiękają wszelkie inne routery? Zapraszamy do Recenzji!

D-Link DIR-869

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Design
  • Przemyślana Budowa
  • Wentylacja
  • Działanie Sieci 5Ghz
  • Zasięg Sieci
  • Prosta Konfiguracja
WADY
  • Obudowa Łapie Paluchy
  • Dla niektórych za mało opcji konfiguracji

Omawiany D-Link Exo znajduje się w niedużym, zgrabnym opakowaniu. W środku znajdziemy czarną wkładkę z twardej tektury, w której siedzi odpowiednio zabezpieczony router. We wkładce znajdziemy również instrukcje oraz mały czarny kartonik z kablem ethernet i zasilaczem wraz z końcówkami.

D-Link DIR-869

Sam router Prezentuje się... sportowo. Piękne połączenie Czerni i koloru pomarańczowego, ostro ciosane, nieregularne krawędzie i odważne zabiegi designerskie sprawiają, że jest to router o jednym z ładniejszych kształtów na rynku. Wygląda agresywnie, ale zarazem jest dość dobrze zaprojektowany - grube gumowane nóżki stawiają go odpowiednio wysoko, wentylacja umieszczona jest w odpowiednich miejscach, porty są łatwo dostępne, a wszelkie przyciski i przełączniki intuicyjne. W całym urządzeniu znajduje się tylko jedna dioda, która przed gotowością do pracy świeci się na czerwono - a w trakcie gotowości, na biało. Zero migania masą diód o różnym zabarwieniu, które potrafią wywołać u zdrowego człowieka epilepsję. Tutaj jest i agresywnie designową, i z klasą jeżeli chodzi o o oświetlenie.

D-Link DIR-869

Jedziemy dalej. 4 szerokie anteny Wi-Fi, każda oferująca dwuzakresowy sygnał - wolniejszy 2,4 GHz oraz znacznie szybszy 5 Ghz. Ponad to, każda z tych anten oferuje własny tzw. stream Wi-Fi - co oferuje szybszy dostęp do sieci z wielu urządzeń jednocześnie, a także większą niezawodność w podczas intensywnego używania sieci. No i sam zasięg, dzieki designowi i ustawieniu anten jest rewelacyjny - Anteny bez problemu zapewnią odpowiednio dużo kresek sygnału w całym domu, nawet takim, który ma dodatkowe piętro lub dwa.

D-Link DIR-869

Finalnie, prędkości które uzyskałem przy jednoczesnym połączeniu 5Ghz na moim Samsungu S5 oraz Asusie Zenfone 2 były maxymalne dla ich specyfikacji - odpowiednio 500mbit oraz 300mbit na sekundę. DIR-869 może osiągnać teoretyczną prędkość do 1500mbit i jestem skłonny w to uwierzyć - posiada to tego odpowiednie bebechy i prze użyciu dwóch tego typu routerów takie prędkości nie powinny być problemem.

D-Link DIR-869

Zobacz rankingi routerów

Jeżeli chodzi o porty Ethernet -  z tył znajdziemy ich 5 - 1 port WAN oraz 4 Lan. Wszystkie porty oferują prędkość 1 Gigabita/s - to aż 10krotnie więcej niż przy standardowych routerach z prędkością Fast Ethernet.

D-Link DIR-869

Najniższe ceny tego urządzenia!

Czas przejść do samej konfiguracji. Ta po w pisaniu standardowego adresu domyślnego odbywa się prawie automatycznie - jest bardzo intuicyjna i krok po kroku przeprowadza nas przez podstawowe ustawienia naszego Routera. Jeżeli jednak lubimy nieco pogrzebać w ustawieniach - Router w pełni pozwala i na takie operacje.

D-Link DIR-869

Finalnie - DIR-869 jest produktem wykonanym bezbłędnie w swojej półce cenowej. Agresywny design z subtelnym podświetleniem, prosta konfiguracja, działanie bez zarzutu. Nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Ten model D-Linka działa niezawodnie, szybko i jeżeli szukacie produktu, który spisze się zarówno przy Gigabitowych połączeniach kablowych jak i szybkich transferach 5Ghz - Ten model będzie idealnym wyborem.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Routera D-Link DIR-869