PODPOWIEDZI:

RX 470 NITRO+ 4GB - Ciekawy Wybór za 1000zł?

Sapphire Radeon RX 470 Nitro+ to karta przez wielu uważana jako jedna z najlepszych wśród 4GB 470. Aktualnie kosztuje ona ledwo 1000zł a po ostatnich usprawnieniach sterowników i obsługi DX12 troszkę się w niej pozmieniało porównując do jej działania z początku premiery.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność
  • Cicha
  • Dobre temperatury
  • Sporo złączy
WADY
  • Średnie OC

RX 470 od Szafirów to mała karta o długości 240mm, która do poprawnego działania potrzebuje jedynie złącza 8-pinowego. Jest ona osadzona na szynie 256 bitowej i posiada 4GB pamięci GDDR5. To wszystko gwarantuje jej taktowanie rdzenia na poziomie 1143 MHz oraz 1260 MHz w trybe boost. Karta ta ma możliwość podłączenia innej w trybie CrossFire.

Z tyłu zobaczymy jedno wyjście DVI-D, 2 Display Porty oraz 2 HDMI, co pozwoli nam podłączyć do tej karty praktycznie wszystko co chcemy. Jeśli zaś chodzi o wygląd karty to muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Elegancki design oraz ciekawy wzór z dołu karty i nie rzucający się w oczy backplate nadaje jej minimalistycznego ale jakże interesującego wyglądu.

Test Sapphire Nitro Radeon RX 470 4GB

Zanim przejdziemy do kultury pracy zapraszam Was na test tej karty w paru produkcjach, gdzie porównamy ją do takich kart jak 1050TI oraz 1060, które miałem okazję testować na tej samej jednostce.

Rankingi najlepszych kart graficznych

Wydajnośćw grach:

Wydajność w Grach - Sapphire Nitro Radeon RX 470 4GB

Wydajność w Grach - Sapphire Nitro Radeon RX 470 4GB

Po OC sprawa wygląda podobnie. 1060 podkręca się przepięknie, 1050TI praktycznie wcale, a RX 470 nawet daje radę. Po podkręceniu zyskałem średnio 4 FPS’y w grach co jest wynikiem nawet dobrym, ale mogło być lepiej.

Niestety podczas grania w Battlefielda 1 miałem okazję uświadczyć dosyć sporych ścięć. Klatki spadały nawet do 20 i dało się to ostro poczuć. Oczywiście zdarzało się to raz na ruski rok, ale jednak się zdarzało.

Kultura pracy

O karcie trzeba powiedzieć śmiało, że jest cicha. Zarówno przed jak i po OC karta pracuje dobrze a wentylatory nie zamieniają się w odkurzacz. Jeśli chodzi o temperatury to udało mi się uzyskać maksymalnie 75 stopni Celsjusza, jednak podczas zwykłej rozgrywki na sensownych ustawieniach temperatury oscylują wokół 71 stopni.

Sapphire Nitro Radeon RX 470 4GB

Podsumowanie

RX 470 Sapphire Nitro 4GBto ciekawy wybór dla osób szukających czegoś ze stajni czerwonych. Karta przyjemna, cicha i nie mająca rzucających się w oczy wad. Ma dobrą wydajność a jej kwota na poziomie 1000zł pozwala mi śmiało powiedzieć, że w tej kwocie to jeden z lepszych wyborów. Jednak za kwotę około 1100zł możemy aktualnie znaleźć 8GB wersję tej karty i osobiście dołożyłbym tą 100 już tak na przyszłość.

blog comments powered by Disqus
RX 470 NITRO+ 4GB - Ciekawy Wybór za 1000zł?