PODPOWIEDZI:

Test Wielofunkcyjnego Urządzenia Atramentowego Brother DCP-T700W

Przedstawiamy kolejne atramentowe urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w system stałego zasilania / uzupełniania tuszem (Refill Tank). Urządzenia atramentowe przeżywają obecnie renesans. Producenci od zawsze prześcigali się w różnych chwytach marketingowych, aby zachęcić klientów do zakupu swoich „atramentowych plujek”, ale tym razem osobiście uważam, że ich działania zmierzają we właściwym kierunku. Dlaczego warto kupić urządzenie wyposażone w system „Refill Tank” jak np. opisywany na ramach niniejszego artykułu Brother? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć już niebawem w osobnym artykule, w którym przedstawimy wszystkie za i przeciw, z punktu widzenia zwykłego użytkownika jak i serwisu 10 letnim doświadczeniem w branży.

Brother DCP-T700W

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • niskie koszty wydruku jednej strony na poziomie 1 grosza.
 • solidna i dobrze przemyślana konstrukcja.
 • automatyczny podajnik dokumentów ADF i łączność WIFI.
 • kaseta na papier.
 • łatwa instalacja i obsługa.
WADY
 • brak automatycznego druku dwustronnego (duplex).

Istnieje już w sieci kilka recenzji tego modelu, my skupimy się na aspektach praktycznych i tym, co zwykle interesuje konsumentów najbardziej, czyli:

 •  Ile kosztuje eksploatacja?
 •  Jak długo podziała?
 •  Czy warto, czy się opłaca?

Najważniejsze funkcje

 • Prędkość druku do 27 str./min
 • Wbudowany interfejs sieci bezprzewodowej
 • Automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 20 arkuszy
 • Rozdzielczość druku do 1.200 x 6.000 dpi
 • W zestawie dwa tusze czarne o wydajności do 6.000 stron każdy oraz tusze kolorowe o wydajności do 5.000 stron
 • 3-lata gwarancji (po rejestracji na stronie www.brother.pl)

Ceny i dostępność Brother DCP-T700W >>>

Brother DCP-T700W

Pierwsze wrażenia

Dosyć duże urządzenie jak na atramentówkę, ale od razu rzuciła nam się w oczy bardzo przemyślana konstrukcja, którą zafundowała firma Brother.

Po pierwsze

W pełni zamykana kaseta na papier, a to akurat ważne. Nic się nie kurzy, nic też nam nie wpadnie do wnętrza drukarki i jej nie uszkodzi, jak często ma to miejsce w przypadku podajników, w których papier ładuje się od góry.

Po drugie

Gniazda przewodów zasilającego i USB umieszczone są w taki sposób, że bezproblemowo możemy naszego Brothera przytulić do ściany.

Po trzecie

System dolewania tuszu mieści się za klapką w świetle bryły urządzenia. Nic nam tu nie zwisa z boku, jak np. „doczepka” w modelu L365 firmy Epson.

Po czwarte

Automatyczny podajnik do skanowania i kopiowania dokumentów ADF.

Całość wykonana jest z trwałego czarnego, matowego tworzywa. Stwarza wrażenie spasowanej i solidnej konstrukcji. Panel operatora umieszczony jest statycznie pod kątem i wyposażony w monochromatyczny, jednowierszowy wyświetlacz LCD.

Instalacja i pierwsze testy

Napełnianie zbiorniczków jest dziecinnie proste i nie niesie ze sobą większego ryzyka, że się pobrudzimy.

Od razu przystąpiliśmy do instalacji drukarki po WIFI. Z menu na wyświetlaczu wybieramy „Sieć” -> „Kreator konfiguracji”. Urządzenie automatycznie wyszuka nazwę sieci i poprosi o podanie hasła dostępu, po czym zostanie wydrukowany raport o pomyślnej konfiguracji drukarki w naszej sieci. Instalacja sterowników nie sprawia najmniejszego problemu. Całość zajęła nam około 5 minut.

Jakość wydruków jest na przyzwoitym poziomie. Do dyspozycji mamy trzy tryby druku: najlepszy, normalny szybko. Tryb normalny jest najbardziej optymalny do typowych zastosowań w domu lub biurze. W czerni Brother drukuje bardzo szybko, wiec nada się również do faktur i raportów itp. W kolorze i dodatkowo w  trybie „najlepszy”, trochę to potrwa, ale dla atramentówek to norma. Szkoda jedynie, że producent nie wyposażył tego modelu w duplekser, czyli automatyczną funkcję druku dwustronnego.

Skanowanie wielu dokumentów ułatwia podajnik ADF do 20 arkuszy papieru. Przycisk „skanuj do”, który możemy skonfigurować na poziomie instalacji sterowników, łącznie z podaniem kodu dostępu PIN, działa bezbłędnie.

Rankingi najlepszych drukarek

Praktyczne zastosowanie i ekonomia

Koszt buteleczki z czarnym tuszem o wydajności 6000 stron, to obecnie około 35 zł, każdy  kolor (cyan, magenta, yellow)  o wydajności 5000 stron to koszt około 30 zł za sztukę.

To naprawdę niewiele. Daje to szacowaną kwotę wydruku jednej strony na poziomie 1-2 grosze.

Dodajmy do tego bardzo szybki jak na atrament wydruk w czerni i automatyczny podajnik oryginałów ADF, WIFI i mamy bardzo kompaktowe i ekonomiczne urządzenie wielofunkcyjne drukujące za grosze.

Dla kogo Brother DCP-T700W? Na pewno dla osób, które dużo drukują, skanują i kopiują. Studenci, małe biura i firmy powinni być w pełni usatysfakcjonowani. Inwestycja na 100% szybko się zwróci. Użytkownicy, którzy drukują sporadycznie muszą się zastanowić, czy wydanie około 800zł na drukarkę do domu, która w większości czasu stoi nieużywana ma w tym wypadku rację bytu.

Brother DCP-T700W

Z punktu widzenia serwisu

Naszym zdaniem ten model pod względem konstrukcyjnym prezentuje się bardzo dobrze. Mechanizm urządzenia jest raczej solidny i niezawodny, rzadko dochodzi do poważniejszych usterek w zakresie toru pobierania i przesuwania papieru. Newralgicznym punktem jest głowica drukująca, która ma określoną żywotność. Jej zaschnięcie (co w tym przypadku jest raczej mało prawdopodobne ze względu na tanie oryginalne dolewki tuszu), lub uszkodzenie elektryczne, wiąże się ze sporami kosztami naprawy w serwisie. Jednakże warto zwrócić uwagę na 3 lata gwarancji udzielanej przez producenta po dokonaniu rejestracji na stronie www.brother.pl . Po trzech latach intensywnego drukowania koszty wymiany głowicy na nową nie są już tak rażące.

Drukując dużo pamiętajmy też, że co pewien cykl będziemy zmuszeni oddać drukarkę do konserwacji i wymiany pochłaniacza na zużyty atrament. Nie są to jednak duże kwoty i takie czynności nasz serwis wykonuje zazwyczaj na następny dzień.

Podsumowanie

Osobiście uważam model DCP-T700W za bardzo udany. Dla tych, co zamierzają drukować dużo, używając co jakiś czas koloru, naprawdę warto. Tanie oryginalne tusze „dolewki” to gwarancja długiej bezawaryjnej pracy. Firmy, małe biura mogą drukować tanio używając druku kolorowego. Studenci, którzy drukują ze zdjęć, powielają różne materiały będą również bardzo zadowoleni.

Największym i jedynym minusem jest brak automatycznego druku dwustronnego, który w tych pieniądzach i konfiguracji powinien się według mnie się obowiązkowo znaleźć.


Materiał został opracowany przy współpracy z firmą DPI SERVICE, która zajmuje się naprawą i serwisem drukarek we Wrocławiu.

DPI SERVICE
 

blog comments powered by Disqus
Test Wielofunkcyjnego Urządzenia Atramentowego Brother DCP-T700W