PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Test Niedrogiego Projektora Full HD Infocus SP1080

Dziś mam dla was test projektora, do kina domowego i domowej rozrywki firmy Infocus. Model SP 1080 jest też obecnie najtańszym modelem Full Hd na rynku. Kosztuje niecałe 2500 zł

Infocus SP1080

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
 • Dobra Cena
 • Jakość obrazu
 • Kultura pracy wentylatora
WADY
 • Wygląd zewnętrzny
 • Uboga ilość złącz

Infocus jest to specjalistyczna marka produkująca projektory i monitory wielkoformatowe.

Opisywany dziś model jest jedną z prostszych konstrukcji, lecz już w pełnej rozdzielczości Full HD, świetnie nadający się do uniwersalnych zastosowań.

Wygląd zewnętrzny

Niestety niewysoka cena musi się na czymś odbić i w tym przypadku widać ją już na pierwszy rzut oka. Obudowa czarna, matowa wykonana z niezłych plastików lecz mało estetyczna. Nie wygląda ani ładnie, ani nowocześnie. Wygląda identycznie jak tańsze, biurowe modele tego producenta co nie dodaje mu prestiżu.

Infocus SP1080

Złącza

Projektor nie zaskakuje tez ilością złącz. Oczywiście mamy to co najważniejsze czyli złącze HDMI oraz komputerowe wejście VGA, jak i złącza audio. Skromnie, ale do wyświetlania obrazu nic nie brakuje.


Top10 Smartfonów do 1000zł

Infocus SP1080

Dane techniczne

Czy jednak pomimo przeciętnego wyglądu dane techniczne przedstawiają się lepiej?Przedstawiają się nawet bardzo dobrze.

Rankingi projektorów >>>

Specyfikacja projektora Infocus SP1080

 • Matryca o rozdzielczości 1920x1080
 • Jasność: 3500 Ansii lumenów
 • Technologia: DLP
 • Kontrast aż 25000:1
 • Lampa o żywotności do 10 000 godzin.
 • Głośność wentylatora : 32dB

Infocus SP1080

Obraz

Obraz jak na tą klasę jest bardzo poprawny. Mocna biel, niezła czerń. Nieco słabsze kolory lecz to jest standard w praktycznie każdym projektorze DLP z tej półki cenowej. Pozwoliłem sobie go nawet porównać z projektorem ugruntowanego producenta na rynku Optomy - modelem HD142X - wcale nie odstaje od niego jakością. Oczywiście są widoczne różnice w wybranych kolorach i odcieniach ale przy tej jakości sprzętu ciężko powiedzieć, który daje bardziej naturalne barwy. Czerń osiągnął nawet nieco lepszą niż porównywana Optoma. Pamiętajmy, żeInfocus SP1080 jest o ok 300 zł tańszy.

Infocus SP1080

Galeria

Podsumowanie

Projektor o niskiej cenie i świetnych parametrach technicznych. Myślę że jest to dobry czas aby zwrócić uwagę na Infocusa, ponieważ gdy będzie on bardziej znany na polskim rynku, cena może zrównać się z konkurencją. Pomimo kilku braków w estetyce, uważam, że sprzęt jest fajny i dla kogoś dla kogo ważny jest tylko obraz i nie przywiązuje wagi do wyglądu, może to być bardzo dobra propozycja na zaoszczędzenie kilkuset złotych.

Ocena końcowa testu Infocus SP1080

Jakie projektory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu projektorów z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które projektory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Hykker Vision 130 Hykker Vision 130Best of the best!
2INFOCUS IN114V INFOCUS IN114V Sprawdź sam
3BENQ W1050 BENQ W1050 Ten ma niezłą cenę!
4EPSON EH-TW5650 EPSON EH-TW5650 Polecany model
5OPTOMA UHD 550X OPTOMA UHD 550X Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking Najciekawszych Projektorów 2017 Roku

blog comments powered by Disqus