PODPOWIEDZI:

Onkyo TX-L50 - Test Amplitunera Kina Domowego

Onkyo TX-L50 to propozycja nowego amplitunera kina domowego od tego klasycznego producenta. Urządzenie jednak nie wygląda klasycznie i znacznie odstaje wyglądem od całej reszty tego typu urządzeń. Mi od razu z wyglądu się spodobał, jednak miałem duży dystans do jego możliwości i parametrów brzmienia. Co więc oferuje nowe i zminiaturyzowane urządzenie ?

Onkyo TX-L50

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duża moc
  • Ładny wygląd
  • Funkcjonalność sieciowa
WADY
  • Tylko jedno wyjście hdmi
  • Cena

Wygląd zewnętrzny

Amplituner Onkyo TX-L50 to urządzenie typu slim. Sprzęt jest znacznie niższy od klasycznych amplitunerów i ma tylko 7cm wysokości przy takiej samej szerokości jak klasyczne urządzenia. Przedni panel to plastik a na nim wyświetlacz, kilka przycisków i oczywiście pokrętło głośności. Wygląda fajnie, w czarnym kolorze przypomina trochę odtwarzacz płyt blu-ray jednak w białym wygląda już jak nowoczesne, stylowe urządzenie elektroniczne, pasujące idealnie do designerskich wnętrz. Może i trochę brakuje aluminiowego wykończenia, które uszlachetniłoby omawiane Onkyo jednak nie jest to jeszcze sprzęt klasy premium.

Onkyo TX-L50

Złącza

Onkyo TX-L50 oferuje wszelkie potrzebne w dzisiejszych czasach złącza. Są wejścia hdmi, złącza analogowe, jest wejście lan oraz możliwość połączenia bezprzewodowego z internetem. Nie mogło również zabraknąć złącza USB, byłby to przecież grzech….

Onkyo TX-L50

Amplituner oferuje wyjścia na system głośnikowy 5.1, co ciekawe oferuje również wyjście mocy na subwoofer co nie jest typowe, ale oczywiście można również w klasyczny sposób podłączyć również subwoofer aktywny za pomocą złącza typu RCA.

Ranking amplitunerów

Onkyo TX-L50

Funkcje

To co najważniejsze czyli dekodery dźwięku, są wszystkie najpopularniejsze. DTS HD Master Audio i Dolby True HD. Przetwarza także obraz 4K i 3D. Daje możliwość podłączenia 4 urządzeń za pomocą wejść HDMI jednocześnie i przesłania obrazu na telewizor lub projektor a dźwięku na system głośnikowy. Niestety nie zbudujemy na tym amplitunerze systemu 7.1 lubDolby Atmos ale pamiętajmy  że ciągle najpopularniejsze są systemy kina domowego pięciogłośnikowe.

Onkyo TX-L50

Ciekawiej przedstawiają się funkcje sieciowe bo te są ogromne. Po podłączeniu do internetu za pomocą kabla lub bezprzewodowo zyskujemy mnóstwo ciekawych możliwości: Google Cast, Air play, DLNA, Tidal, Deezer, Spotify oraz radio internetowe brzmi imponująco. Oczywiście jeśli chcemy, na szybko możemy podłączyć swój smartfon za pomocą bluetooth.

Dźwięk

To jest to o co się najbardziej bałem. Amplituner waży tylko 4 kg więc wydawałoby się że tak lekkie końcówki mocy nie mogą dać dużej mocy. Tu się myliłem. Onkyo TX-L50 wyposażony jest w końcówki mocy pracujące w klasie D, potocznie cyfrowe, które są bardzo wydajne mocowo i rzeczywiście to słychać. Oferuje 80W na kanał, każdy kanał. Dzięki temu podłączając system 5.1 nawet duże kolumny oferują sporą wydajność, jest głośno, energicznie i dynamicznie. Filmy akcji szaleją ilością dźwięków, przestrzenią kinową i naturalizmem brzmienia. Czy nadaje się również do muzyki ? Dobrej klasy wzmacniacza stereo nam nie zastąpi ale w połączeniu z przyzwoitymi głośnikami potrafi fajnie zagrać w stereo a w większym gronie napędzić hałaśliwą domówkę.

Onkyo TX-L50

Podsumowanie

Urządzenie kosztuje 2500 zł. Nie jest to mało, ale oferuje dużo i ładnie wygląda. Nie zapewnia wszystkich funkcji klasycznych amplitunerów jednak wszelkie najważniejsze posiada. Czy cena jest odpowiednia? Moim zdaniem tak. Fakt można kupić w tej cenie lepiej wyposażony amplituner w klasycznej obudowie ale zawsze tak było że miniaturyzacja i design kosztowały dodatkowo. A w tym przypadku nie zwala jeszcze z nóg.

blog comments powered by Disqus
Onkyo TX-L50 - Test Amplitunera Kina Domowego