PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Onkyo TX-L50 - Test Amplitunera Kina Domowego

  • Dodano: 12 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 1058
  • Ocena artykułu: (2) (0)

Onkyo TX-L50 to propozycja nowego amplitunera kina domowego od tego klasycznego producenta. Urządzenie jednak nie wygląda klasycznie i znacznie odstaje wyglądem od całej reszty tego typu urządzeń. Mi od razu z wyglądu się spodobał, jednak miałem duży dystans do jego możliwości i parametrów brzmienia. Co więc oferuje nowe i zminiaturyzowane urządzenie ?

Onkyo TX-L50

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Duża moc
  • Ładny wygląd
  • Funkcjonalność sieciowa
WADY
  • Tylko jedno wyjście hdmi
  • Cena

Wygląd zewnętrzny

Amplituner Onkyo TX-L50 to urządzenie typu slim. Sprzęt jest znacznie niższy od klasycznych amplitunerów i ma tylko 7cm wysokości przy takiej samej szerokości jak klasyczne urządzenia. Przedni panel to plastik a na nim wyświetlacz, kilka przycisków i oczywiście pokrętło głośności. Wygląda fajnie, w czarnym kolorze przypomina trochę odtwarzacz płyt blu-ray jednak w białym wygląda już jak nowoczesne, stylowe urządzenie elektroniczne, pasujące idealnie do designerskich wnętrz. Może i trochę brakuje aluminiowego wykończenia, które uszlachetniłoby omawiane Onkyo jednak nie jest to jeszcze sprzęt klasy premium.

Onkyo TX-L50

Złącza

Onkyo TX-L50 oferuje wszelkie potrzebne w dzisiejszych czasach złącza. Są wejścia hdmi, złącza analogowe, jest wejście lan oraz możliwość połączenia bezprzewodowego z internetem. Nie mogło również zabraknąć złącza USB, byłby to przecież grzech….

Sprawdź też inne amplitunery Onkyo >>>

Onkyo TX-L50

Amplituner oferuje wyjścia na system głośnikowy 5.1, co ciekawe oferuje również wyjście mocy na subwoofer co nie jest typowe, ale oczywiście można również w klasyczny sposób podłączyć również subwoofer aktywny za pomocą złącza typu RCA.

TOPowe Amplitunery >>>

Onkyo TX-L50

Funkcje

To co najważniejsze czyli dekodery dźwięku, są wszystkie najpopularniejsze. DTS HD Master Audio i Dolby True HD. Przetwarza także obraz 4K i 3D. Daje możliwość podłączenia 4 urządzeń za pomocą wejść HDMI jednocześnie i przesłania obrazu na telewizor lub projektor a dźwięku na system głośnikowy. Niestety nie zbudujemy na tym amplitunerze systemu 7.1 lubDolby Atmos ale pamiętajmy  że ciągle najpopularniejsze są systemy kina domowego pięciogłośnikowe.

Onkyo TX-L50

Ciekawiej przedstawiają się funkcje sieciowe bo te są ogromne. Po podłączeniu do internetu za pomocą kabla lub bezprzewodowo zyskujemy mnóstwo ciekawych możliwości: Google Cast, Air play, DLNA, Tidal, Deezer, Spotify oraz radio internetowe brzmi imponująco. Oczywiście jeśli chcemy, na szybko możemy podłączyć swój smartfon za pomocą bluetooth.


Planujesz Zakup Komputera?

Dźwięk

To jest to o co się najbardziej bałem. Amplituner waży tylko 4 kg więc wydawałoby się że tak lekkie końcówki mocy nie mogą dać dużej mocy. Tu się myliłem. Onkyo TX-L50 wyposażony jest w końcówki mocy pracujące w klasie D, potocznie cyfrowe, które są bardzo wydajne mocowo i rzeczywiście to słychać. Oferuje 80W na kanał, każdy kanał. Dzięki temu podłączając system 5.1 nawet duże kolumny oferują sporą wydajność, jest głośno, energicznie i dynamicznie. Filmy akcji szaleją ilością dźwięków, przestrzenią kinową i naturalizmem brzmienia. Czy nadaje się również do muzyki ? Dobrej klasy wzmacniacza stereo nam nie zastąpi ale w połączeniu z przyzwoitymi głośnikami potrafi fajnie zagrać w stereo a w większym gronie napędzić hałaśliwą domówkę.

Onkyo TX-L50

Podsumowanie

Urządzenie kosztuje 2500 zł. Nie jest to mało, ale oferuje dużo i ładnie wygląda. Nie zapewnia wszystkich funkcji klasycznych amplitunerów jednak wszelkie najważniejsze posiada. Czy cena jest odpowiednia? Moim zdaniem tak. Fakt można kupić w tej cenie lepiej wyposażony amplituner w klasycznej obudowie ale zawsze tak było że miniaturyzacja i design kosztowały dodatkowo. A w tym przypadku nie zwala jeszcze z nóg.

blog comments powered by Disqus
Onkyo TX-L50 - Test Amplitunera Kina Domowego
Autor: Łukasz