PODPOWIEDZI:

Nokia 5220 XpressMusic [TEST]

Nokia 5220 XpressMusic to telefon łatwy w obsłudze i ma niesamowity dźwięk! Jest optymalny dla osób, które lubią słuchać muzyki w drodze.

Nokia 5220 XpressMusic

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • solidna konstrukcja
 • jakość dźwięku
 • cena
WADY
 • mały wyświetlacz
 • słaba jakość kamery
 • brak flesza

Telefon Nokia 5220 XpressMusic jest rozwiązaniem dla młodzieży i tych osób, które lubią słuchać muzyki przez telefon w każdym miejscu. Pierwsze, co rzuca się w oczy w tym modelu to jego niesymetryczny kształt oraz w lewym dolnym rogu telefonu miejsce na przymocowanie go do smyczy. Komórka jest długa, cienka i przede wszystkim lekka, dzięki czemu leży dobrze w ręce.

Nokia 5220 XpressMusic

Obudowa telefonu została solidnie wykonana. Mimo, iż producent wykorzystał plastik, to jakość tego materiału nie odstrasza.

Telefon posiada prostą do obsługi klawiaturę z wygodnymi przyciskami, które są rozmieszczone standardowo jak w prawie każdym modelu Nokii. Na lewym boku telefonu są umieszczone przyciski do odtwarzania muzyki, które obsługuje się łatwo i komfortowo. Niestety nad nimi zostało umieszczone gniazdo ładowarki, co powoduję pewnego rodzaju utrudnienia w odsłuchiwaniu muzyki podczas ładowania. Na górze telefonu znajduje się łącze mini USB oraz wejście na słuchawki 3.5mm. Po prawej stronie znajdują się tradycyjnie przyciski do zmiany głosu i bardzo praktyczne rozwiązanie, którym jest łącze na karty microSD (do 8GB SDHC).

Dwu calowy ekran (320x240 pixeli) komórki jest dobrze podświetlony, dzięki czemu jest bardzo przejrzysty.

Odtwarzanie muzyki na tej komórce jest przyjemnością gdyż dźwięk głośnika jest bardzo wyraźny i dość głośny. Odtwarzacz audio w tym modelu obsługuje formaty MP3,MP4, AAC, AAC+, eAAC+ i WMA. Piosenki mogą zostać bez większych problemów przeniesione na telefon przez łącze USB lub przez Bluetooth.

Nokia 5220 XpressMusic

Co w zestawie?

 • bateria BL-5CT- ładowarka AC-3E
 • karta microSD 512MB
 • słuchawki stereo HS-48
 • kabel USB CA-101
 • smycz
 • oprogramowania na płycie CD ( Nokia PC Suite, NokiaMusic)

Funkcje

Telefon podczas codziennego użytkowania bardzo sprawnie i szybko wykonuje nasze polecenia. Posiadane oprogramowanie z Seri 40 piąta edycja pozwala na manewrowanie w opcjach w bardzo szybki sposób. Telefon podczas przechodzenia z jednej opcji do drugiej nie ma tendencji „zamyślania się". Korzystanie z Bluetootha w Nokii 5220 XpressMusic jest bardzo proste. Uruchomienie modułu odbywa się poprzez naciśnięcie dwóch przycisków, co bardzo pomaga w codziennym użytkowaniu telefonu.

Nokia 5220 XpressMusic

Łączenie z Internetem jest również bardzo intuicyjne. Dzięki GPRS i EDGE telefon płynnie i szybko wyświetla strony internetowe, co bardzo ułatwia i przyśpiesza użytkowanie telefonu. Minusem przeglądania stron i surfowania po Internecie jest zbyt mały wyświetlacz, przez co bardzo dużo czasu tracimy na skrolowaniu strony.

Menu telefonu posiada duże, czytelne i przejrzyste ikonki, które w sposób zwięzły, ale bardzo czytelny przekazują nam, co w danej aplikacji będzie się znajdowało. Jednak, że dzięki małemu wyświetlaczu zamontowanym w telefonie, w chodząc w menu telefonu nie są pokazane wszystkie dostępne opcje. Dopiero po przejściu kursorem w dół odsłania się nam kolejna ikona, której na początku nie zauważamy.

Bateria(1020 mAh- Li-Ion) według producenta wytrzymuje około 5 godzin. Po ponownym naładowaniu telefonu, czyli po 3 godzinach telefon jest w pełni gotowy do dalszych prac. Na pochwałę zasługuje wskaźnik baterii umieszczony na ekranie, który w sposób rzeczowy wyświetla stan baterii.

Podczas użytkowania, Nokia charakteryzowała się bardzo dobrą łączność z siecią, co w bardzo wielu telefonach przysparza wiele trudności. Dzięki temu rozmowa w bardzo ciężkich warunkach jest wyraźna i niczym nie zanieczyszczona.

Nokia 5220 XpressMusic

Wbudowany 2 MP (1600x1200) aparat z potrójnym zoomem cyfrowym robi przy dobrym świetle bardzo wyraźne i czytelne zdjęcia. Telefon posiada również opcje takie jak: somo wywoływacz, efekty zdjęć (normalny, fałszywe kolory, skala szarości, sepia, negatywy, solaryzacja) i balans bieli. Dzięki tym opcją nie nudzi nam się fotografowanie komórką. Niestety aparat nie posiada lampy błyskowej i stabilizatora obrazu, co uniemożliwia fotografowanie w zacienionych miejscach i podczas ruchu.

Zdjęcia wykonane w telefonie podczas przeglądania nie są na tyle wyraźne i ostre jak przy oglądaniu tych samych zdjęć na komputerze gdzie dopiero zauważamy ich faktyczną jakość. Natomiast kamera zastosowana w tym telefonia nie odzwierciedla zalet, jakie posiada aparat, gdyż kamerowane sceny są bardzo niewyraźne i złej jakości. W ostateczności nadaje się do rejestrowania przypadkowych scen.

Jeśli chodzi o aplikacje to telefon NOKIA posiada wszystkie najważniejsze funkcje jak: kalendarz, kalkulator, budzik, radio, pisanie sms-ów, mms-ów, dodatkowo wiele gier, przeglądarkę-opera mini, i osiemnaście dzwonków różnego rodzaju.

Nokia 5220 XpressMusic

Podsumowanie

Podsumowując, zaletą Nokia 5220 Xpressmusic jest jego waga oraz niewielkie rozmiary, przez co zyskuje naszą akceptacje. Telefon, który ma głównie służyć do dzwonienia i słuchania muzyki świetnie realizuje się w tych zakrasach. Dźwięk w tym telefonie odsłuchiwany jest w bardzo czysty sposób, a zasięg i łączność z siecią nie stwarza żadnych problemów nawet w trudno dostępnych miejscach. Telefon podczas codziennego użytkowania działa szybko i płynnie a menu jest bardzo czytelne i przejrzyste. Mankamentem telefonu jest tylko zła jakość kamery i oraz zbyt mały wyświetlacz. Ogólna funkcjonalność i jakość telefonu w stosunku do jego ceny wydaje się bardzo atrakcyjna i kusząca.

blog comments powered by Disqus
Nokia 5220 XpressMusic [TEST]