PODPOWIEDZI:

Testujemy Laptopa za 900zł! Kiano SlimNote 14,2+

Parę tygodni temu do moich rąk trafił model laptopa Kiano SlimNote 14,2+. Notebook za 899zł posiada procesor Z8350, 4GB RAM-u oraz 32GB dysku, z czego dla nas zostaje ledwo 10. Czy sprzęt z takimi podzespołami jest wart swojej ceny?

KIANO SlimNote 14.2+

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Lekki
  • Cichy
  • Małe ramki wokół ekranu
WADY
  • Długie ładowanie baterii

Wygląd

W opakowaniu oprócz naszego laptopa mamy jedynie zasilacz oraz parę papierków. Sprzęt prezentuje się wyjątkowo dobrze. Ładna, srebrna obudowa z ciekawą strukturą i małe, metaliczne logo Kiano w rogu obudowy nadają temu laptopowi swoiście ekskluzywnego wyglądu. Dodatkowo struktura ta sprawia, że laptop tak łatwo się nie palcuje. Niestety za to szybko się rysuje, o czym też najlepiej pamiętać.

Nie mamy tutaj klawiatury numerycznej, ale mimo tego klawiatura jest bardzo przyjemna. Pisze się na niej dobrze, a przyciski nie są gąbczaste. Touchpad pod klawiaturą - tak jak w poprzedniku - jest średni, można go używać, ale i tak polecam myszkę. U góry mamy 0,3-megapikselową kamerkę, która nada się do podstawowych rozmów na skype i niczego więcej. W porównaniu do wersji 14,1+ mamy tutaj 14-calowy ekran, który posiada o wiele mniejsze ramki wokół ekranu. Muszę przyznać, że taka niby mała zmiana daje naprawdę wiele.

Kiano SlimNote 14,2+ przód

Porty

Pomimo wielkości tego laptopa, i tak znajdziemy w nim ciekawy zestaw portów. Po lewej stronie mamy gniazdo zasilania, USB 3.0 oraz port mini HDMI do podłączenia dodatkowego monitora. Po prawej stronie zauważymy USB 2.0, gniazdo na słuchawki oraz wejście na kartę micro SD do 128GB, która może poszerzyć miejsce na dane.

Porty w Kiano SlimNote 14,2+

Wnętrze

Sercem naszego taniego laptopa jest procesor Intel Z8350 o taktowaniu 1,44GHz. Do tego wszystkiego dochodzi 4GB RAM-u oraz 32GB dysku, z którego dla nas zostaje ledwo 10GB. Sprzęt ma zainstalowanego Windowsa 10 i matrycę o przekątnej 14,1 cala o rozdzielczości 1366x768 pikseli. Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, to jest ona proporcjonalna do ceny tego urządzenia. Kolory wydają się wyblakłe i warto nad nimi popracować. Laptop ma wbudowaną baterię o pojemności 10 000mAh, której to działanie omówimy za chwilę. Na pokładzie sprzętu mamy również Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11 B/G/N.

Kiano SlimNote 14,2+ Tył

Działanie

Laptop w podstawowych zadaniach radzi sobie bardzo dobrze - przeglądanie internetu, oglądanie filmów, pisanie na Facebooku, pisanie tekstów w Wordzie czy robienie prezentacji albo zabawy w GIMP-ie to żaden problem. Sprzęt z tego typu czynnościami radzi sobie z ,,zamkniętymi oczami". Na przeglądarce możemy włączyć parę kart i nie powinniśmy doświadczyć żadnych ścinek. 4GB RAM-u zamiast 2GB robią kolosalną różnicę. Dzięki portowi mini HDMI do laptopa da się podłączyć inny monitor lub telewizor, dzięki czemu możemy oglądać filmy nawet w 4K, gdyż laptop ten bez problemu takie filmy odpali bez ścinek (korzystając chociażby z Microsoft Edge).

SlimNote 14,2+ z pewnością nie jest demonem prędkości, jednak bez problemu sprosta temu, do czego został stworzony. Bateria 10 000 mAh wystarczy nam na około 6-7godzin przeglądania internetu, oglądania filmów i innych podstawowych czynności. Biorąc pod uwagę cenę sprzętu, to uważam ten czas pracy za plus. Niestety na minus jest czas ładowania tego laptopa - potrzebujemy prawie 5 godzin, by naładować go od 0% do 100%. Wielkim minusem tego laptopa są głośniki. Niestety one bardziej ,,brzęczą” aniżeli grają. Są ciche, a na ,,maksymalnej” głośności czystość dźwięku praktycznie znika.

Ekran w Kiano SlimNote 14,2+

Z pewnością zapytacie o gry. W przypadku takiego typu sprzętu musicie wiedzieć, że nie jest on przeznaczony do gier, jednak bez problemu odpalimy na nim tytuły mało wymagające lub stare. Pogramy w takie produkcje jak Minecraft, Terraria czy Battlefront 2 z 2005 roku. Gothic również nie będzie zbyt dużym problemem, jeśli 20 klatek/sekundę jest dla nas wystarczające. Po odpowiednim stweakowaniu możemy odpalić również Skyrima , ale będziemy ograniczeni średnio do 20-25 klatek.

Podsumowanie

Kiano SlimNote 14,2+ to ciekawy wybór dla osób, które szukają czegoś małego, lekkiego i przeznaczonego do podstawowych czynności. Bez problemu taki sprzęt nada się do oglądania filmów, przeglądania internetu czy robienia zadań w Wordzie, Excelu lub Power Poincie. Jednak moim zdaniem nie opłaca się dopłacać do modelu 14,2+. Mamy tutaj praktycznie wszystko to, co w 14,1+(nie licząc ramek ekranu).

ocena

blog comments powered by Disqus
Testujemy Laptopa za 900zł! Kiano SlimNote 14,2+