PODPOWIEDZI:

Cavion Go - Deska Elektryczna z Głośnikiem?

Pojazdy elektryczne są coraz popularniejsze. Mamy na rynku liczne deskorolki elektryczne, hulajnogi czy rowery, a bohaterem tej recenzji jest hoverboard, czyli pewien rodzaj deskorolki na dwóch kołach, która napędzana jest (a jakby inaczej) silnikiem elektrycznym. Cavion Go 6.5 ma również inną ciekawą funkcję. Jaką?

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Cena
  • Wykonanie
  • Głośniki Bluetooth
  • Dynamika i skrętność
WADY
  • Dosyć niska prędkość maksymalna

Wykonanie cavion Go

Deska Cavion Go 6.5 wykonana jest w całości z plastiku. Jest to tworzywo dosyć dobrej jakości, nie wydaje się tandetne, jednak porównując ten hoverboard do Kawasaki KX-PRO 6.5, który testowałem dla Was latem, muszę jednak przyznać wyższość Kawasaki, jeśli chodzi o jakość plastiku. W przypadku tamtej deski, był on po prostu grubszy i sprawiał wrażenie jeszcze solidniejszego.

Wygląd Cavion Go

Na elementach newralgicznych, które są najmocniej narażone na kontakt z podłożem, zastosowano gumowe nakładki, które mają nieco amortyzować uderzenie oraz przyjmować na siebie wszelkie zarysowania i uderzenia.

Gumowe obicia Cavion GoObudowa kół Cavion Go

Nasze nogi spoczywają na gumowych podkładkach w kolorze czarnym, które zapewniają stabilną pozycję na desce. Ich powierzchnia jest na tyle duża, że możemy wygodnie ustawić swoje nogi na hoverboardzie.

Gumowe podkładki Cavion Go

Napęd i Bateria Cavion Go

Cavion Go rozpędza się dzięki dwóm 350W silnikom elektrycznym napędzającym dwa koła o przekątnej 6,5 cala, które pozwalają na jazdę z prędkością do 10km/h. W połączeniu z ogniwem firmy Samsung o pojemności 4400mAh, zapewnia nam to 15-20km podróży. Dla deski nie będzie problemem podjechanie pod wzniesienie o nachyleniu 17 stopni. Aby jeździć na desce, twoja waga musi wynosić między 25 a 120 kilogramami. Dystans jest oczywiście zależny od wagi osoby, dynamiki jazdy oraz tego, czy mamy włączony głośnik Bluetooth. Zaraz, zaraz... ale jaki głośnik Bluetooth? Przecież to deska!

Jazda Cavion Go

Głośnik Bluetooth w Cavion Go

Dokładnie tak! Oprócz tego, że możemy cieszyć się z jazdy na hoverbaordzie, dodatkowo możemy sobie tę jazdę umilić słuchając ulubionej muzyki! Nie udało mi się dotrzeć do mocy zamontowanych głośników, ale na podstawie doświadczenia, mogę stwierdzić, że grają bardzo głośno, a słyszany dźwięk jest całkiem dobrej jakości! Deska może spokojnie posłużyć zatem jako samodzielny głośnik, kiedy nie mamy innego sprzętu grającego w pobliżu, ale największa frajda jest wtedy, gdy jedziemy przez miast słuchając  tego, co tylko chcemy.

Głośniki Cavion Go

Aby połączyć się z deską wystarczy ją włączyć i odnaleźć urządzenie "CAVION GO" na swoim smartfonie z technologią Bluetooth 2.0.

Podsumowanie Cavion Go

Podsumowując moje wrażenia z użytkowania tej deski, muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony. Jest bardzo dynamiczna, skrętna, choć dla początkujących może przyspieszać zbyt gwałtownie. Wykonana jest dosyć solidnie, a wbudowane głośniki są super gadżetem i zapewniają niezłą zabawę!

Ocena Cavion Go

blog comments powered by Disqus
Cavion Go - Deska Elektryczna z Głośnikiem?