Budowa
Kawasaki ma zdecydowanie ciekawszy design niż produkty konkurencyjne. Jest bardziej nowoczesny, agresywny i bardziej przyciąga wzrok. Deska wykonana jest w całości z plastiku, lecz jest to tworzywo bardzo wysokiej jakości. Jest niezwykle trwałe, co widać na pierwszy rzut oka. Obudowa jest gruba i mimo tego, że się bardzo rysuje, co jest nieuniknione w takim urządzeniu, to przez okres naprawdę intensywnych testów, nie udało mi się spowodować jakiegokolwiek pęknięcia lub złamania.
Sprawdź cenę Kawasaki KX-PRO6.5A
Nasze stopy spoczywają na gumowych matach, które możemy zdemontować i umyć. Typowy dla Kawasaki kolor zielony, jest bardzo ciekawym akcentem. Hoverboard jest odporny na zachlapania, jednak producent nie zaleca takich "wyczynów" jak wjazd do kałuży.
Telewizory TANIEJ w Media Expert
Nie wierzchu znajdziemy również dwa światełka - jedno sygnalizujące, że urządzenie jest włączone, a drugie pokazujące nam stan naładowania baterii. Kiedy zaczyna się ona rozładowywać, deska daje nam o tym znać impulsowym światłem w kolorze zielonym. W momencie krytycznego stanu baterii usłyszymy głośny sygnał dźwiękowy oraz czerwony kolor diody.
Wydajne laptopy dla ucznia i studenta! #BackToSchool!
Na przodzie znajdują się dwa światła w kolorze niebieskim, które są typowym gadżetem i migają, kiedy jeździmy na desce. Osobiście widziałbym tam mocniejsze, LEDowe światła, pomagające w nocnej jeździe.
Największym minusem deski jest jej niemała waga. Kawasaki waży 10kg, co czyni ją mało poręczną. Aby wygodnie ją przenosić, warto zainwestować dodatkowe 100zł w plecak, dedykowany Kawasaki KX-PRO6.5A.
Właściwości jezdne
Deska wyposażona jest w koła o przekątnej 6,5 cala. Napędzane są przez dwa 250W silniki elektryczne. Daje to możliwość rozpędzenia się do 15km/h. Po naładowaniu deski na 100%, możemy na niej przejechać do 20km. Podczas moich testów, udało mi się przejechać 17km na jednym ładowaniu. Konstrukcja deski oraz moc jej silników pozwalają wspinać się na Kawasaki pod wzniesienia o maksymalnym kącie nachylenia 30 stopni.
Kierowanie deską jest bardzo łatwe i płynne. Możemy wykonywać szybkie zwroty i skręcać bez najmniejszego problemu. Jest zdecydowanie bardziej skrętna od chińskiej konkurencji. Slalom, ostry zakręt, czy inne szybkie manewry nie są wyzwaniem.
Czy trudno jeździć na hoverboardzie? Wystarczy 5 minut, aby zrozumieć podstawy sterowania nim. Reakcja deski Kawasaki jest przewidywalna i próżno tu szukać sytuacji, w której deska nagle ucieka nam spod nóg.
Cena
Niestety, deska Kawasaki jest jedną z droższych na rynku, bo kosztuje 1500zł, kiedy konkurencyjne konstrukcje potrafią kosztować nawet 3 razy mniej. Jednak w przypadku tego hoverboarda widać i czuć jakość, za którą płacimy i osobiście wolałbym dopłacić do droższej deski, mając pewność, że wytrzyma zdecydowanie dłużej niż tańsze rozwiązania.
Podsumowanie
Podczas testów bawiłem się wyśmienicie! Na pewno nie jest to tylko zabawka dla dzieci ale także ciekawy sposób transportu dla dorosłych, którzy lubią takie nowoczesne pojazdy.