PODPOWIEDZI:

Recenzja Gamingowego Komputera MSI Aegis

Laptopy od MSI pokazały nam już, że nie trzeba inwestować w pełnowymiarowego PCta, jeżeli chcemy pograć w najnowsze tytuły i zabawić się z Virtualną Rzeczywistością. Teraz kolej na wagę ciężką... Choć wciąż miniaturową, jeżeli porównamy to co mieści się w Aegisie z tym, co upchnąć możemy w ogromnym PCie opartym o midi tower. Czy komputer typu BareBone PC o niebanalnej konstrukcji i designie da radę a najnowszych grach, wymagających zadaniach i aplikacjach VR? Przekonajmy się w dzisiejszym materiale.

MSI Aegis

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • Agresywny i stylowy Design
  • Funkcjonalna konstrukcja Obudowy
  • VRLink
  • Ultimate Gaming PC
  • Rączka do przenoszenia PCta
  • Wymiary
WADY
  • Napęd Slim nieco hałasuje
  • Nie dla entuzjastów składania PC

Obudowa

MSI Aegis to nie byle PeCet z gotową konfiguracja. To prawdziwe monstrum zamknięte w niesamowicie zaprojektowanej obudowie. Nie za bardzo jestem nawet w stanie określić jaki to kształt. Aegis z jednej strony przypomina bryłą klasyczną "wieżę" do której przyzwyczailiśmy się przez lata składania PCtów,a z drugiej strony ma niecodzienne nachylenie jednostki centralnej, sportowy, technologiczny i agresywny wygląd. Po bokach konstrukcji znajdziemy czerwoną, nieprzeźroczystą plexi zgraną kolorystycznie z frontem, a także otwór wentylacyjny dla karty graficznej. Góra to opływowy panel złożony z kilku "łusek" przypominających jakieś elementy zbroi robota bojowego, brakuje tutaj jakichkolwiek portów, a na końcu zamontowano rączkę, która pozwala wygodnie przenosić naszego Aegisa.

Z przodu natomiast dzieje się cała magia. Od dołu znajdziemy VR Link - wyprowadzone na przód złącze HDMI, które pozwoli nam podpiąc nasze HTC Vive lub Oculus Rift. 2 złącza USB 3.0 oraz 1 USB-C, Wejście i Wyjście Mini-Jack na słuchawki i mikrofon, a także przycisk power wraz z diodami informującymi o stanie pracy. Centralną część zajmują 4 wloty powietrza z niesamowitym podświetleniem RGB, które idealnie zgrywa się z całym designem zestawu i pozwala na dopasowanie koloru podświetlenia pod swój cały zestaw gamingowy.
 

MSI Aegis

Nad wlotami znajdujemy logo MSI Gaming Series, które nie jest tylko banalnym znaczkiem. Przyciśnięcie loga podświetla je, ale co najważniejsze - przełącza komputer w tryb OC, gdzie zarówno karta graficzna jak i procesor zaczynają działać na najwyższych obrotach - wyższych nawet niż fabryczne częstotliwości. Front gustownie wieńczy wpasowany w design napęd CD, który dla oszczędności miejsca jest napędem typowo laptopowym typu slim.

Z tył znajdziemy cały zestaw, którego spodziewać możemy się w typowym PeCecie. Od USB, poprzez HDMI, na DisplayPortach i portach audio kończąc. Na samym dole natomiast znajdziemy złącze zasilania. Dlaczego w takiej odległości od reszty złącz? już tłumaczę.

Konstrukcja

Design Aegisa to nie tylko wizualia. Ta obudowa nie ma wyłącznie wyglądać - ma też działać jako zaawansowany system chłodzenia i rozmieszczenia podzespołów. I tak w masywnej podstawie, która zapobiega przesuwaniu się znajduje się zasilacz 350W z certyfikatem 80Bronze chłodzony jednym wentylatorem. Zaraz nad nim znajduje się wylot powietrza z wentylatora, który chłodzi komorę znajdującą się po lewej stronie - komorę dla Płyty głównej, pamięci i procesora. W prawej komorze znajduje się z kolei karta graficzna - GTX 1080 chłodzony dwoma wentylatorami, które mają dostęp do świeżego powietrza dzięki kratce wentylacyjnej na obudowie. W taki sposób Aegis nie grzeje się jak tradycyjne PCty i jednocześnie nie wykorzystuje ogromnej liczby hałaśliwych wentylatorów - to ogromny plus zestawu, biorąc pod uwagę, że będziemy go niedługo mocno stresowali w najnowszych grach i aplikacjach VR.

MSI Aegis

Gaming Centre

Odpalamy więc komputer. Zanim przejdziemy do testów na grach i benchmarkach, chciałbym pokazać wam gaming center. To aplikacja, która pozwoli na dostosowanie ustawień wyświetlanego obrazu, zmianę koloru i sposobu świecenia diod led znajdujących się na froncie Aegisa czy monitorowanie zużycia zasobów obliczeniowych komputera. Tutaj możemy podejrzeć również wydajność naszego przyłącza do sieci - zarówno bezprzewodowej jak i przewodowej, ponieważ Aegis wyposażony jest w kontroler Killer, który pozwoli na priorytetyzowanie danych związanych z gamingiem podczas rozgrywki sieciowej.

Testy Wydajnościowe

Ale do meritum. Czas na testy naszego komputerowego Bad Boya. Intel i7-6700k, 16GB Ramu DDR4, Dysk SSD o zabójczej prędkości podpięty pod magistralę PCI-Express i GTX 1080 z 8GB Ramu GDDR5. Taki zestaw nadaje się nie tylko do grania na maksymalnych ustawieniach w wymagających tytułach - taki zestaw nadaje się do 4k.

Ba, Testowany przez nas Aegis jest tak piekielnie szybki, że... aż zepsuł nam nasz testowy monitor 4k. Moc komputera MSI puściła monitor 4k z dymem. Dosłownie...

A tak na serio monitor po prostu odmówił nam współpracy. Z tego powodu zrobimy testy Full HD. Morderczy benchmarking czas... start!

Jak widzicie, Aegis od MSI radzi sobie bezproblemowo w FullHD zarówno z najnowszymi tytułami jak Wiedźmin 3, Battlefield 4, Far Cry 4 czy Dead Island ale też z aplikacjami VR na SteamVR i Oculus Rift. Jest to ultimate gaming machine, który działa, wygląda i osiąga niskie temperatury.

MSI Aegis

Podsumowanie

Czy warto więc zakupić Aegisa? Jest to bezproblemowy sprzęt, którego nie musimy składać samodzielnie, serwisujemy go jako jedno urządzenie i który pozwoli nam na wydajny gaming w najnowszych tytułach na rynku przez kolejne lata. Do tego dochodzi niecodzienny design, który nie tylko nieziemsko wygląda, ale też doskonale działa i myślę, że Aegisa można ze spokojem polecać. Komu? Ludziom, którzy wolą trochę dołożyć i dostać w zamian sprzęt, który wzbudzi podziw u znajomych i pozwoli na masę zabawy.

Od nas Aegis dostaje 4 gwiazdki, odznakę designu i odznakę VR-Ready.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Gamingowego Komputera MSI Aegis