PODPOWIEDZI:

SteelSeries Arctis 3 - Recenzja Słuchawek

SteelSeries Arctis 3 to najmniejszy przedstawiciel serii, którego ostatnimi czasy można kupić na promocjach za 199 zł, co czyni go niezwykle ciekawą opcją zarówno dla graczy, jak i osób poszukujących słuchawek do telefonu.

SteelSeries Arctis 3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • Odpinany kabel
  • Bardzo wygodne
  • Aplikacja z profilami do gier
WADY
  • Brak przycisku do odbierania rozmów

SteelSeries Arctis 3 - jakość wykonania i wygoda

Słuchawek SteelSeries Arctis 3 używałem jako swoich głównych grajków zarówno przy komputerze, jak i telefonie, przez ostatnie dwa tygodnie, bo chciałem doświadczyć ich w pełni, i nie ukrywam, że piszę tą recenzję z lekkim smutkiem, bo jej publikacja kroczy przed oddaniem ich z powrotem do redakcji. Po tym nieco rzewnym wstępie przejdźmy do tego, jak SteelSeries poradziło sobie z zaprojektowaniem Arctisów 3. 

Zacznijmy może od wygody, bo to mocna strona tych słuchawek, jako że nawet sam materiał obszycia padów jest opatentowany, z resztą nie bez przyczyny. Airweave Fabric brzmi trochę jak przedmiot do craftów z WoWa, który wypada z Elementali, ale nie ujmuje mu to wcale świetnych właściwości przepuszczania powietrza, dzięki którym nie zaparzycie sobie uszu. W porównaniu do HyperX Cloud Revolver byłem znacznie "suchszy", gdy dochodziłem do domu, więc to działa!

SteelSeries Arctis 3 - Airweave Fabric

Oprócz miękkich i przestronnych padów mamy też regulowaną opaskę z materiału, która służy do dopasowania słuchawek do kształtu głowy. Co śmieszne, wszystko to odbywa się na rzepy, więc nie ma żadnych szyn, czy suwaków. Niemniej jednak są to jedne z wygodniejszych słuchawek, jakich używałem. 

SteelSeries Arctis 3 - lewa muszla

Na lewej muszli znalazł się potencjometr do kontroli głośności i przycisk do wyłączania mikrofonu. Tutaj mam dwie uwagi, pierwsza to taka, że suwak od potencjometru jest bardzo czuły, przez co w zimie łatwo go zahaczyć szalikiem, czy kołnierzem, ściszając muzykę przy obróceniu głowy. Druga to brak przycisku do obierania rozmów telefonicznych na słuchawkach, bądź kablu.

SteelSeries Arctis 3 - mikrofon

Skoro mamy już konstrukcję z mikrofonem, który jest łatwo wysuwalny, to czemu przy tym ruchu nie dołożyć spustu do odebrania połączenia. Gdyby SteelSeries w następnej edycji zastosowało mechanizm sprężynowy, który zwolni się przy lekkim wciśnięciu końcówki mikrofonu wysuwając go i odbierając połączenie, to brałbym te słuchawki premierowo za MSRP "na pniu".

SteelSeries Arctis 3 - kabel

Kabel w Arctisach 3 jest odpinany i ma dwie przedłużki w zestawie, jedna z dwoma jackami do standardowych kart muzycznych (zielony i różowy), a druga do urządzeń mobilnych z jednym jackiem, łącząca sygnał audio i mikrofon. Odpuszczono plecionkę, co mi w tej konstrukcji odpowiada, bo dzięki temu przewód jest mniej podatny na załamania, które przy użytkowaniu mobilnym są plagą. Podsumowując, SteelSeries Arctis 3 wyglądają i noszą się bardzo dobrze, zarówno przy komputerze, jak i w podróży, a ich jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.

SteelSeries Arctis 3 - dźwięk w grach i muzyce

SteelSeries Arctis 3 są słuchawkami, które grają niezwykle równo, nie faworyzując żadnego z pasm. Przez dwa tygodnie użytkowania przesłuchałem praktycznie całą dyskografię Massive Attack, trochę nowoczesnego Jazzu, Dubstepu, Rocka, Bluesa, a nawet Synth Popu i we wszystkich przypadkach nie miałem momentu, w którym rzuciłbym się na equalizer.

Wokale dobrze wybrzmiewały na scenie, nie były za bardzo wysunięte na przód, jak to bywa w mniej sensownych przetwornikach, bas i treble nie biły po uszach przesadnie, ani ich nie brakowało, dla mnie to bardzo dobra równowaga w dźwięku, oczywiście patrząc na ten segment, bo audiofile nie mają tutaj czego szukać. Ciekawiej jednak robi się, gdy słuchawki podepniemy pod komputer, bo do dyspozycji mamy wtedy program SteelSeries Engine 3, do którego klucz znajduje się w pudełku.

SteelSeries Arctis 3 - oprogramowanie

Jest z nim jednak trochę zabawy, jako że słuchawki nie są na USB, więc trzeba utworzyć konto, ale dzięki niemu zyskujemy dostęp do obszernego kombajnu, który pozwala na dopasowanie dźwięku, jego przestrzenności i charakterystyki do konkretnej gry i utworzenie profilu, który włączy się automatycznie wraz z podpiętym do niego tytułem. Całość jest na tyle intuicyjna, że nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z interfejsem. Jedynym mankamentem jest brak trybu offline, więc bez dostępu do Internetu nie podziałacie, ale to w dzisiejszych czasach jest rzadkością.

SteelSeries Arctis 3 - box

Jeżeli chodzi o testy w grach, to użyłem Star Wars: Battlefront 2, Wiedźmina 3: Dziki Gon, Grand Theft Auto 5 i Counter Strike: Global Offensive. Dostosowanie wszystkiego pod moje preferencje, włącznie z equalizerami pod wszystkie gry i profilami, zajęło mi dobre parę godzin ale znacznie poprawiło wrażenia podczas gwiezdnych batalii, czy szlachtowania potworów.

Mikrofon też można trochę skonfigurować, ale nie zmienia to faktu, że do streamów czy podcastów i tak się nie nada, ale przy komunikacji w grach jest w sam raz. Problemem dla niektórych może być też fakt, że program nie ma wersji polskiej, ale koniec końców i tak ustawia się wszystko na słuch dzięki trybowi "Live Preview", który zmiany w charakterystyce wprowadza w locie. Są też gotowe presety, takie jak Immersion, które okazały się dość zbliżone do mojego własnego ustawienia np. do Wiedźmina 3, ale i tak polecam Wam stworzyć wszystkie samodzielnie, na własne ucho.

SteelSeries Arctis 3 - Podsumowanie

SteelSeries Arctis 3 to jedne z lepszych słuchawek w swoim segmencie, jak nie najlepsze, biorąc pod uwagę fakt, że można je czasem kupić za 199 zł. Cenowo najbliższym do nich HyperX Cloud Stingerom brakuje bardzo wiele, zarówno w samym dźwięku, jak i wygodzie, czy wreszcie możliwości użytkowania, bo mikrofonu w Stingerach nie schowacie, a w Steelach owszem. W związku z tym nagradzam te słuchawki odznakami Design oraz Jakość i jednocześnie rekomenduje je Wam gorąco, jeżeli pojawią się gdzieś za 199 zł, bo warto je w tej cenie kupić.

SteelSeries Arctis 3 - designSteelSeries Arctis 3 - jakośćSteelSeries Arctis 3 - rekomendujemy

SteelSeries Arctis 3 - ocena końcowa

blog comments powered by Disqus
SteelSeries Arctis 3 - Recenzja Słuchawek
Autor: Paweł Rudy