PODPOWIEDZI:

Sony HDR-MV1 Music Video Recorder [TEST]

Kompaktowe urządzenie umożliwiające nagrywanie dobrej jakości dźwięku - taki jest właśnie Soy HDR-MV1 prezentowany w dzisiejszej recenzji. Urządzenie to nagrywa również dość dobrej jakości obraz o czym możemy w dzisiejszej prezentacji, na którą serdecznie zapraszamy.

Sony HDR-MV1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Doskonała jakość nagrywanego dźwięku
  • Dobra jakość obrazu nawet przy słabszym oświetleniu
  • Nagrywanie w nieskompresowanym formacie PCM
WADY
  • Brak możliwości robienia zdjęć
  • Brak zoomu optycznego
  • Brak gąbki na mikrofony

Sony HDR-MV1 Music Video Recorder

Akcesoria w zestawie

  • Przewód USB
  • Instrukcja obsługi
  • Zabezpieczenie na obiektyw

Sony HDR-MV1 Music Video Recorder tył

Dane techniczne

Jakość nagrywania:FullHD
Rozdzielczość nagrywania:1920 × 1080/30p / 1280 × 720/30p
Szybkość migawki (min | max):1/130s | 1/10000s
Minimalne oświetlenie:9 luks
Przysłona maksymalna:2.5
Dodatkowa pamięć:karta pamięci Memory Stick, karta pamięci micro SD, karta pamięci micro SDHC
ŁącznośćWiFi, NFC
Wymiary117 mm x 71 mm x 27mm
Waga165 g

Opis:

Sony HDR-MV1, bo to właśnie urządzenie przyszło nam dziś recenzować potrafi zaskoczyć użytkownika w wielu aspektach. Jest to kamera, która potrafi nagrywać dźwięk w wysokiej jakości. Przechodząc do wyglądu ogólnego u dołu kamery pod klapką możemy zauważyć slot na kartę pamięci microSD. Tuż obok znajduje się gumowa nóżka, dzięki czemu kamera będzie stabilniejsza podczas nagrywania w pozycji stojącej na płaskim podłożu. Urządzenie umożliwia również nagrywanie na standardowym statywie. Po przeciwnej stronie od obiektywu znajduje się kolejna klapka, pod którą tym razem producent ukrył wyjście mini-jack 3,5mm, dzięki czemu możemy na bieżąco monitorować np. w słuchawkach dźwięk, jaki nagrywany jest w danym czasie przez kamerę, złącze USB z diodą sygnalizującą ładowanie urządzenia, port HDMI oraz wejście na opcjonalny zewnętrzny mikrofon. Z przodu znajduje się dość duży obiektyw nagrywający obraz FullHD, 30 fps. U góry urządzenia możemy zauważyć przycisk POWER i START / STOP rozpoczynający / kończący nagrywanie.

Sony HDR-MV1 Music Video Recorder góra

Firma Sony także w tym urządzeniu dodała opcję NFC oraz WiFi, co oznacza, że będziemy mogli sterować naszą kamerą ze swojego smartfona, dzięki dołączonemu przez producenta oprogramowaniu ( systemy Android oraz iOS). Pod obiektywem są widoczne 2 mikrofony nagrywające praktycznie dookólny dźwięk. Na jednej z bocznych części znajduje się dość duży wyświetlacz. Po włączeniu urządzenia, na samym dole wyświetlacza możemy zauważyć poziom nagrywanego dźwięku. Sam wyświetlacz nie jest dotykowy. Menu urządzenia nie różni się zbytnio od innych, dotykowych wyświetlaczy Sony, co oznacza, iż jest ono bardzo intuicyjne i dość proste w obsłudze. Na filmie możemy zauważyć wiele potrzebnych opcji i prostotę użytkowania tegoż menu, które jest oczywiście w pełni spolszczone.

Dobór rozdzielczości kamery - poradnik >>>

Sony HDR-MV1 Music Video Recorder włączony

Podsumowując...

Urządzenie to skierowane jest do konkretnych zastosowań, tudzież nagrywanie doskonałej jakości dźwięku i przy tym przeciętnego obrazu i tutaj nie mamy nic do zarzucenia producentowi, gdyż w tych zastosowaniach sprawdza się wyśmienicie. Nie jest to jednak urządzenie bez wad, aczkolwiek tak jak wspomnieliśmy spełnia swoje powierzone zadanie. Jeśli potrzebujecie więc urządzenia do nagrywania koncertów, dyskotek itp. Sony HDR-MV1 spełni się wyśmienicie w tych zadaniach. Zapraszamy na kolejne recenzje i do oceny tego urządzenia przez was.

Sony HDR-MV1 Music Video Recorder recenzja

Dziękujemy serwisowi TestHubPL na udostępnienie materiału.

blog comments powered by Disqus
Sony HDR-MV1 Music Video Recorder [TEST]