PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Niedrogie projektory za 2000 zł | TOP 5 |

Vivitek D825ES

Vivitek D825ES to przenośny projektor, którego głównym obszarem zastosowań są prezentacje multimedialne. Swoje miejsce znajdzie więc przede wszystkim w salach konferencyjnych i szkolnych, choć nadaje się też do budżetowego kina domowego.

Vivitek D825ES

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • atrakcyjna cena
  • dobra ostrość i odwzorowanie barw
  • cichy tryb pracy
WADY
  • brak cyfrowych wejść wideo
  • mały zoom
  • niska rozdzielczość

Vivitek D825ES to idealny dobry projektor do zastosowania przede wszystkim w salach konferencyjnych i szkolnych, choć nadaje się też do budżetowego kina domowego.

Potwierdzenie tego znajdujemy w jego parametrach i wyposażeniu. Rozdzielczość natywna wynosi 800 na 600 pikseli, jasność – 2600 ANSI lumenów, a kontrast 2200:1. Sygnał wejściowy można podłączyć poprzez gniazda D-Sub, S-Video oraz kompozyt wideo (cinch) – wszystkie złącza umieszczono na tylnym panelu.

Vivitek D825ES

Co w zestawie?

Vivitek D825ES jest dostarczany w komplecie z dwoma kablami (zasilającym i VGA), miniaturowym pilotem oraz torbą do bezpiecznego przenoszenia sprzętu.

Funkcjonalność

Poza tym Vivitek D825ES ma głośnik, wyjście VGA do podglądu wyświetlanego obrazu na monitorze, system autostartu, który do minimum skraca czas uruchomienia oraz funkcję Auto-Stop, umożliwiającą odłączenie zasilania bez konieczności oczekiwania na schłodzenie lampy.

Konstrukcja modelu D825ES bazuje na technologii DLP i jest przygotowana do praktycznie bezobsługowej pracy. Nie ma bowiem filtra powietrza, a czas życia lampy wynosi 4000 godzin w trybie ekonomicznym. Warto wspomnieć, że amerykański producent daje roczną gwarancję na lampę bez limitu godzin, i trzyletnią ochronę na cały projektor.

Vivitek D825ES

Sterowanie urządzeniem może się odbywać na dwa sposoby: za pomocą kilku przycisków umiejscowionych na górze jego obudowy lub z użyciem wspomnianego pilota, przy czym ta druga metoda jest wygodniejsza.

Menu jest po polsku i zostało przejrzyście zorganizowane w pięciu zakładach. Za jego wadę można uznać pojawiające się niekiedy kilkupoziomowe zagłębienie funkcji - wygodniejsze byłoby chyba dodanie kolejnych podstron do menu.

D825ES ma wbudowane kilka ustawień jakości obrazu, w tym do prezentacji, gier i kina. Użytkownik może korygować poszczególne nastawy według własnych odczuć oraz stworzyć całkowicie własny profil barwny.

Projektor jest w stanie wyświetlać obraz o przekątnej od 23 do 255 cali, czyli prawie 6,5 m. Odległość ekranu może wynosić od 90 cm do 9,1 m, a użytkownik może w niewielkim zakresie (do 10%) regulować wielkość obrazu.

Vivitek D825ES

W odpowiednim ustawieniu pomagają regulowana tylna nóżka, wysuwana podpórka z przodu i możliwość korekcji zniekształceń trapezowych. Wyświetlany obraz, mimo niskiej rozdzielczości natywnej, jest na tyle wysokiej jakości, że oglądanie filmu HD w rozdzielczości 720p nie powoduje ucieczki sprzed ekranu.

Vivitek D825ES jest niewątpliwie udaną, a przy tym niedrogą konstrukcją.

blog comments powered by Disqus