PODPOWIEDZI:

MIO C725

Urządzenie oprócz prezentacji nawigacji na 7 calowym ekranie, gwarantuje rozrywkę z odtwarzaczem audio, wideo oraz przeglądarką zdjęć.

MIO C725

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • duży 7 calowy ekran
  • port USB
  • złącze Audio/Video
WADY
  • wolny procesor
  • duże gabaryty

Firma MIO wprowadziła na rynek swój najnowszy i zarazem największy system nawigacji satelitarnej MIO C725. Urządzenie oprócz dużego 7 calowego ekranu gwarantuje rozrywkę z odtwarzaczem audio, wideo oraz przeglądarką zdjęć. MIO C725 wyposażone jest w szereg złącz oraz posiada nadajnik działający na pasmach FM, za pomocą którego dźwięk z urządzenia jest przesyłany bezprzewodowo do systemu audio w samochodzie, co umożliwia słuchanie muzyki lub dźwięków pochodzących z odtwarzanego filmu bezpośrednio z głośników samochodowych.

MIO C725

Duży panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 800 na 480 pikseli świetnie komponuje się z dobrą jakością materiałów z których została wykonana obudowa urządzenia. Praktyczna funkcja dzielenia obrazu, umożliwia kierowcy jednoczesne śledzenie mapy trasy oraz informacji drogowych, bez konieczności przełączania ekranów i odrywania dłoni od kierownicy.
Nawigator pracuje na 400MHz procesorze, co sprawia że przeliczanie tras lub odtwarzanie filmów czasami trwa dłużej i może trochę irytować.

MIO C725 został wyposażony w pamięć statyczną o pojemności 2 GB (ROM) i 64 MB pamięci dynamicznej (RAM). System umożliwia podłączenie kart SD/MMC i pamięci przenośnej pendrive do złącza USB. Zarówno karty jak i pamięci flash mogą służyć za nośniki plików multimedialnych, które można odtwarzać na urządzeniu.

MIO C725

Nowy system charakteryzuje się zestawem złącz - oprócz USB, zastosowano również mini-USB, wyjście 3,5 mm audio do podłączenia słuchawek, AV do podłączenia przenośnych odtwarzaczy takich jak DVD, Digital TV, czy przenośnych dysków HDD.
MIO C720 ma wbudowany 20 kanałowy odbiornik GPS SirfStar III. Urządzenie oferowane jest z preinstalowanym oprogramowaniem MIO Map 2008 zawierającym mapy 38 państw europejskich. Generalnie nie występują duże błędy w nawigacji, jednak nawet C725 potrafi czasem wprowadzić na drogę gruntową zwłaszcza przy wyborze trasy krótkiej.

MIO C725

Podsumowanie

Niewątpliwie MIO C725 jest ciekawym urządzeniem otwierającym nowy segment 7 calowych nawigacji. Duże rozmiary predysponują MIO do pracy w samochodach ciężarowych gdzie ryzyko zasłonienia przedniej szyby jest znacznie mniejsze.

blog comments powered by Disqus