PODPOWIEDZI:
Telefony i powerbanki w Promocji

BenQ V2400eco

BenQ V2400eco to 24 calowy monitor komputerowy zbudowany w technologii LED. Ekologiczny charakter urządzenia podkreśla specjalne miejsce w podstawce na mini kwiatek.

BenQ V2400eco

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobre odwzorowuje kolory
  • oryginalna obudowa
  • niski pobór prądu
WADY
  • mała liczba portów

Ekologia w ostatnich latach zrobiła się na tyle modna, że wyznacza pewne trendy nawet wśród producentów elektroniki. Przykładem tego może być BenQ V2400eco – 24-calowy monitor LED.

Wygląd

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to biała, cienka obudowa o grubości lekko ponad 2cm wokół panelu. Duża podstawa poza stabilnym utrzymaniem monitora na biurku posiada jeden mały gadżet, a jest nim zielony uchwyt na kartki wraz z podstawką. Wg producenta można go wykorzystać, jako pojemnik na spinacze, lub… doniczkę dla małej roślinki.

BenQ V2400eco

Całość może nie jest zbyt wymyślna stylistyczne, ale prezentuje się bez zarzutu. Jeśli chodzi o regulację, to możemy jedynie zmieniać kąt pochylenia ekranu w zakresie około 25 stopni. Większe możliwości da nam powieszenie monitora na ścianie.

Funkcjonalność

BenQ został wyposażony w minimalną ilość złącz. Mamy więc tylko gniazda D-SUB oraz HDMI, a także wyjście słuchawkowe. Posiadacze starszych kart graficznych są więc skazani na złącze analogowe lub dokupienie specjalnej przejściówki z DVI na HDMI. BenQ V2400eco posiada 24-calową matową matrycę wykonaną w technologii TN, wyświetlającą wg producenta paletę 16,7mln kolorów. Natywna rozdzielczość to FULL HD 1920x1080 pikseli w proporcji ekranu 16:9. Za podświetlenie odpowiada technologia LED, co pozytywnie wpływa na pobór energii.

BenQ V2400eco

Kontrast wg producenta wynosi 1000:1, a czas reakcji to 5 ms. Biorąc pod uwagę technologię, w której wykonano matrycę, możemy się spodziewać brak smużenia podczas oglądania filmów i szybkich gier. Odwzorowanie kolorów, jak i kąty widzenia już niestety nie będą takie idealne. W poprawie jakości wyświetlanego obrazu może nam pomóc technologia Senseye 3.

BenQ V2400eco

Po polskojęzycznym menu poruszamy się za pomocą przycisków umieszczonych z boku monitora. Opcje podzielone są na 5 sekcji, co ułatwia nawigację. Przyciski działają także, jako klawisze skrótu do regulacji głośności, zmiany trybu wyświetlanego obrazu, a także wyboru wejścia sygnału. W przypadku podłączenia analogowego monitor automatycznie może dobrać optymalne ustawienia.

Podczas codziennej pracy wygodnie jest korzystać z sześciu zdefiniowanych trybów obrazu: Standard, Film, Zdjęcie, sRGB i ECO. Monitor dostosowuje kontrast i stopień podświetlenia adekwatnie do ustawionego trybu. Maksymalny pobór mocy, to 28W.

BenQ V2400eco

Podsumowanie

BenQ V2400eco to propozycja dla identyfikujących się z ekologicznym podejściem użytkowników komputerów. Jeśli potrzebujecie naprawdę dużego i prostego monitora do oglądania filmów i grania, a przy tym do hodowania małej roślinki, nie przejdziecie obojętnie obok tej propozycji.

blog comments powered by Disqus