PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Vivitek D930TX

Vivitek D930TX to przenośny projektor wyprodukowany przez amerykańską firmę Vivitek, korzystający z technologii DLP i przeznaczony do pracy ciągłej 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Vivitek D930TX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • duże możliwości regulacji ustawień
  • obiektyw krótkoogniskowy
WADY
  • mało przejrzyste menu

Najbardziej charakterystyczną cechą projektora Vivitek D930TX jest obiektyw krótkoogniskowy o dużej przedniej soczewce, umożliwiający osiągnięcie obrazu o przekątnej 35 cali w odległości zaledwie 50 cm, a 100 cali przy zachowaniu dystansu 1,3 m (maks. rozmiar to imponujące 350 cali).

Vivitek D930TX

W połączeniu z możliwością projekcji tylnej i sufitowej, jasnością 3000 ANSI lumenów i kontrastem 2400:1 czyni to z tego modelu dobre narzędzie do prowadzenia prezentacji w małych i jasnych pomieszczeniach (natywna rozdzielczość wynosi 1024 na 768 pikseli).

Zastosowana lampa ma czas życia 3000 godzin, a w trybie ekonomicznym - 4000 godzin. Co więcej, gwarancja na nią trwa rok i nie ma w niej limitu działania (całe urządzenie jest objęte trzyletnią gwarancją).

Vivitek D930TX

Co w zestawie?

W zestawie z projektorem otrzymujemy kable zasilający i VGA, torbę do przenoszenia oraz pilot ze zintegrowanym wskaźnikiem laserowym. Sterowanie urządzeniem jest możliwe za pomocą przycisków umieszczonych na górze urządzenia, ale znacznie wygodniej jest to robić zdalnie, tym bardziej, że pilot ma kilka przycisków szybkiego dostępu. Polskojęzyczne menu zostało zorganizowane w pięć zakładek, a bardziej zaawansowane funkcje mają drzewiastą, kilkupoziomową strukturę, co niestety nie służy przejrzystości.

Vivitek D930TX

Funkcjonalność

Źródłem sygnału dla projektora Vivitek D930TX może być wiele różnych urządzeń, bowiem na tylnym panelu tego Viviteka znajdziemy następujące złącza wejściowe: 2 x D-Sub, HDMI, S-Video i kompozyt wideo (cinch), a także gniazda audio (minijack i cinch), bo D930TX jest wyposażony w głośnik. Poza tym model ten ma wyjście VGA do podglądu wyświetlanego obrazu na monitorze oraz złącze karty sieciowej Ethernet, służące do sterowania za pomocą przeglądarki internetowej podstawowymi funkcjami projektora.

Dla osób często przenoszących urządzenie istotną informacją jest to, że jego wyłączenia można dokonać bez konieczności oczekiwania na schłodzenie lampy - w praktyce czynność ta zajmuje do 10 sekund.

Vivitek D930TX

Przygotowane przez producenta tryby automatycznego doboru jakości obrazu do wyświetlanej zawartości (np. prezentacja, telewizja, kino) można korygować wedle własnych preferencji lub przygotować swój własny komplet ustawień – jeśli komuś zależy na wiernym oddaniu barw, to dostrajanie można przeprowadzić naprawdę bardzo precyzyjnie.

blog comments powered by Disqus