PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Klawiatury mechaniczne do 200 zł |TOP3|

Logitech Alto Cordless

Praca przy notebooku ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale i też wady. Jedną z nich jest wymuszona nie ergonomiczna pozycja podczas siedzenia. Remedium na to może być Alto Cordless firmy Logitech.

Logitech Alto Cordless

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • bezprzewodowa klawiatura
  • HUB USB
  • nieoceniona podczas długiej pracy z notebookiem
WADY
  • blokowanie portów z przodu notebooka
  • wysoki profil klawiszy

Zestaw Logitech Alto Cordless składa się z dwóch elementów – składanej podstawki pod notebooka i bezprzewodowej klawiatury.

Logitech Alto Cordless

Podstawka ma za zadanie podniesienie i ułożenie notebooka w takiej pozycji, aby jego ekran znalazł na wysokości oczu, co jak zapewnia producent, zachęca do przyjęcia bardziej ergonomicznej pozycji siedzącego przed nim użytkownika.

Dodatkowymi zaletami podstawki są:

  • zintegrowany trzy portowy HUB USB,
  • wbudowane zaciski na kable, które mogą nam ułatwić uporządkowanie kabli na biurku,
  • a także wyświetlacz informujący o włączeniu takich przycisków jak Num Lock czy też Caps Lock.

Logitech Alto Cordless

Logitech Alto Cordless na swojej stronie internetowej twierdzi, iż zestaw działa praktycznie z każdym notebookiem. Jeśli chodzi o samą podstawkę, to nie powinniśmy mieć żadnych problemów z pomieszczeniem na niej laptopów o przekątnej do 15,4” (niestety nie miałem okazji sprawdzenia czy podobnie jest z notebookami o matrycach 15,6”). Należy jednak zwrócić uwagę na blokowanie portów znajdujących się z przodu notebooka i nie w każdym przypadku optymalne umiejscowienie podpórki na spodzie komputera. Niewątpliwie jest to największa wada konstrukcji.

Logitech Alto Cordless

Drugim elementem zestawu jest wspomniana bezprzewodowa klawiatura wraz z sekcją numeryczną. Jak przystało na element zestawu do notebooka, posiada ona klawisze funkcyjne znane z większości klawiatur notebookowych.

Klawisze o miękkim skoku są dobrze rozmieszczone, a wygodę przy pisaniu dodatkowo poprawia gumowa podpórka pod nadgarstki. Część użytkowników przyzwyczajonych do niskoprofilowych klawiatur notebookowych może być jednak zawiedziona wysokim profilem klawiszy.

Pomimo coraz większej świadomości związanej z pozycją przy komputerze, to wielu z nas zapomina o tych samych regułach pracy z notebookiem. Warto o tym pomyśleć. O czym nawet mi ten zestaw przypomniał. Przyznaję, że wyższość tego rozwiązania docenia się po kilku godzinach pracy. Po kilku dniach nawet ciężko wyobrazić sobie wielogodzinne spędzanie przed ekranem bez owej podstawki.

Logitech Alto Cordless

Podsumowanie

Podsumowując - Logitech Alto Cordless nie jest produktem ani idealnym, ani tanim, ale z pewnością dba o nasze zdrowie.

blog comments powered by Disqus
Logitech Alto Cordless