PODPOWIEDZI:

Recenzja Creative SXFI Gamer - I do muzyki, i do gier!

Recenzja sprzętu, który w swojej klasie, w swoim przedziale cenowym pretenduje do miana absolutnego dominatora i najlepszego produktu na rynku. Sprawdź test Creative SXFI Gamer, aby dowiedzieć się, co potrafią te słuchawki!

Creative SXFI Gamer

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • Jakość wykonania
 • Świetna jakość muzyki
 • Bardzo dobre pozycjonowanie w grach
 • Super czysty mikrofon
 • Bardzo dobra jakość kabli
 • Duże możliwości podłączenia słuchawek
WADY
 • Krótkie kable
 • Cichy mikrofon
 • Brak futerału
 • Zbyt wysoka cena

Creative znane z produkcji topowego sprzętu dźwiękowego i tym razem nie zawiodło, wypuszczając absolutnie jedne z najlepszych słuchawek dla graczy. Pytanie, czy zawojują one serca i głowy graczy?!

Sprawdź cenę Creative SXFI Gamer:

Creative SXFI Gamer oferta w sklepie

Zawartość zestawu Creative SXFI Gamer

Zawartość pudełka jest bogata, chodź mogłoby być lepiej.

Oprócz samych słuchawek dostajemy:

 • mikrofon
 • kabel z podwójnym USB-C
 • kabel z podwójnym Combo-jack
 • przejściówka USB-C na USB-A

I, co najważniejsze, mikrofon oraz każdy z kabli jest odłączany, co daje nam ogrom możliwości konfiguracyjnych. Słuchawki podłączymy na dwa sposoby do smartfona (combo-jack i USB-C), z którym nawiasem mówiąc, działają równie dobrze jak z komputerem. 

Creative SXFI Gamer zawartość zestawu

Podłączanie headsetu do komputera daje jeszcze więcej możliwości, ponieważ mamy aż trzy możliwości: złącze combo-jack, USB-C oraz USB-A. Warto też od razu zaznaczyć, że zarówno w przypadku połączenia z urządzeniem mobilnym, jak i komputerem, aby korzystać z dobrodziejstw Super X-FI, musimy mieć połączenie po kablu USB. 

Na plus odpinany mikrofon, który jak nie jest nam potrzebny, to może wylądować w pudełku. Jak widzicie, możliwości podłączenia jest naprawdę bardzo dużo, do pełni szczęścia brakuje tylko działania bezprzewodowego.

Jakość wykonania i komfort Creative SXFI Gamer

Słuchawki zostały wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Nic w nich nie skrzeczy, nie piszczy, wszystko jest ze sobą idealnie spasowane. Pałąk został obszyty skóropodobnym materiałem, tak samo jak poduszki okalające nasze uszy. Cała reszta to metal wewnątrz pałąka i odrobina plastiku na nausznikach. 

Na lewym nauszniku mamy aż trzy przyciski i pokrętło do zmiany głośności. Są one rozmieszczone w taki sposób, że gdy już się przyzwyczaimy (co następuje bardzo szybko), to nigdy nam się nie mylą, zawsze trafimy palcem w ten, który chcemy. 

Creative SXFI Gamer przyciski na słuchawkach

Komfort użytkowania słuchawek to dla wielu kluczowy element - pytanie, jak Creative SXFI Gamer leży na głowie? Idealnie! Ciężar perfekcyjnie rozkłada się pomiędzy czubkiem głowy a naciskiem na boki głowy. 

I co ważne, słuchawki świetnie okalają uszy, ale ich wewnętrzna strona nie naciska na małżowinę - to istotne w przypadku długich sesji przed komputerem. Nie odczujesz dyskomfortu.

Dźwięk z odsłuchu i mikrofon Creative SXFI Gamer

Po pierwsze, jakość dźwięku jest porównywalna z tym, co otrzymamy w sprzęcie stworzonym do słuchania muzyki, z tym że są to słuchawkami dla graczy. Te słuchawki świetnie grają, muzycznie to najlepszy gamingowy headset, jaki miałem na głowie. 

Creative SXFI Gamer pudełko słuchawek

Ale w końcu jest to sprzęt dla graczy, dlatego warto zaznaczyć świetne pozycjonowanie w grach, w trybie Battlemode, który dodatkowo inteligentnie rozpoznaje mowę i pobija jej głośność, tak byście zawsze wyraźnie słyszeli współgraczy. Oczywiście w tym trybie muzyka będzie brzmiała bardzo kiepsko. 

Mikrofon w tych słuchawkach - tak czystego dźwięku z headset to ja jeszcze nie słyszałem! Brzmi czysto, jest trochę cichy, ale wystarczy odrobinę podbić głośność w Windowsie i zupełnie nie potrzeba zewnętrznego mikrofonu przy posiadaniu takiego headsetu. 

Został nam jeszcze Super X-FI, który robi robotę, jeżeli pomimo słuchawek chcemy mieć wrażenie odsłuchu z głośników albo wręcz bezpośredniego obcowania ze źródłem dźwięku. Do skorzystania z niego musimy zeskanować zarówno swoją twarz, jak i uszy. Na podstawie tego oprogramowanie trenowane sztuczną inteligencją dostosowuje brzmienie do naszych indywidualnych preferencji.

Aktywacja tego trybu nie wpływa znacząco na poprawę jakości dźwięku, ale zdecydowanie zwiększa immersję odsłuchu. Mamy wrażenie, że znajdujemy się w tym samym pomieszczeniu co źródło dźwięku, bez względu czy jest to koncert, odgłosy przyrody, czy głos komentatora w trakcie meczu. 

Podsumowanie testu Creative SXFI Gamer

Cała recenzja poniekąd jest elaboratem nad zaletami słuchawek, jakie zaprezentowało nam Creative, ponieważ jest to sprzęt niemal idealny, ale mimo wszystko na podsumowanie zostawiłem kilka uwag.

Po pierwsze - długość załączonych kabli. Są one zdecydowanie zbyt krótkie; jakościowo świetne, ale ich długość pozostawia wiele do życzenia. W przypadku podłączenia z urządzeniem mobilnym, laptopem czy frontem naszej obudowy, kable powinny nam wystarczyć. Kiedy jednak przyjdzie podłączyć nam headset do tylnego panelu I/O, to nie będziemy mieli nadmiaru długości kabla do wygodnego ułożenia go na biurku. 

Creative SXFI Gamer z bliska

No i cena w momencie pisania recenzji wynosi 589 zł. Uważam, że jest ona adekwatna do osiągów i jakości wykonania tych słuchawek, lecz w zestawie widziałbym jeszcze futerał.

A na koniec moje doświadczenie z tymi słuchawkami - pomimo mojej niechęci do kabli, porzuciłem swój bezprzewodowy headset na ostatnie dwa miesiące na rzecz propozycji od Creative. Zostałem więźniem kabli dla jakości dźwięku i niesamowitego komfortu użytkowania tych słuchawek i jak tylko pojawi się ich wersja bezprzewodowa, to takową zakupie.

ocena z testu Creative SXFI GamerCreative SXFI Gamer odznaczenie jakość
blog comments powered by Disqus
Recenzja Creative SXFI Gamer - I do muzyki, i do gier!