PODPOWIEDZI:

TomTom GO 630 Traffic

TomTom GO 630 Traffic to nieduża nawigacja z wyświetlaczem o rozdzielczości 4.3". Producent wyposażył ją w dokładne mapy obejmujące 17 krajów. Najnowsze technologie wykorzystane w oprogramowaniu przekładają się na niezawodność.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • solidne wykonanie
 • możliwość ładowania poprzez USB
 • duża szybkość działania oprogramowania
WADY
 • spora masa (220g)
 • mało intuicyjne menu

TomTom, jeden z największych producentów sprzętu do nawigacji GPS, wzbogacił swoją ofertę o nowy model z serii GO - TomTom GO 630 Traffic. Jest to bardzo solidnie zbudowana nawigacja z wyświetlaczem o przekątnej 4.3". Posiada najnowsze mapy obejmujące 17 krajów. Oprogramowanie zostało napisane z wykorzystaniem najnowszych technologii, co przekłada się na stabilność, szybką pracę oraz rzetelne dane przekazywane kierowcy.

TomTom GO 630

Co w pudełku?

Kupując TomTom GO 630 Traffic otrzymujemy zestaw, w którym znajdziemy: urządzenie nawigacyjne, uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową, kabel USB do podłączenia z komputerem, antenę TMC, płytę CD z oprogramowaniem i instrukcjami oraz drukowany podręcznik użytkownika.

Wygląd

Sercem jest procesor taktowany zegarem o częstotliwości 400MHz, pracujący z 64MB pamięci RAM oraz 2GB pamięci FLASH, na której przechowywane jest oprogramowanie oraz dane map. Urządzenie posiada wbudowany odbiornik GPS o wysokiej czułości oraz odbiornik TMC umożliwiający odczyt komunikatów drogowych.

Pierwsze wrażenie, oglądając 630-stke, jest złudne: urządzenie, ze względu na sporą masę własną wynoszącą 220 g, wydaje się być bardzo toporne. Po dalszych oględzinach dochodzimy do wniosku, że jednak nie jest tak źle. Niewielkie wymiary (118x83x24mm) sprawiają, że urządzenie jest bardzo mobilne - można je schować do praktycznie każdej kieszeni. Wielkim plusem jest również obudowa, która została wykonana z wysokiej jakości plastików. Urządzenie zaopatrzono w następujące złącza i interfejsy:

 • wejście zewnętrznej anteny GPS,
 • wejście anteny TMC,
 • wyjście słuchawkowe,
 • wejście USB, które służy zarówno do synchronizacji z komputerem jak i do ładowania wbudowanego akumulatora,
 • złącze czytnika kart pamięci SD/MMC.

TomTom GO 630

W urządzeniu zastosowano ekran o przekątnej 4.3", rozdzielczości 480x272 pikseli potrafiący wyświetlać jednocześnie 65 tysięcy kolorów. Ekran ten posiada szeroki kąt widzenia, tak, że i kierowca i pasażer nie powinni mieć problemów z odczytaniem mapy. Podświetlanie jest bardzo jasne i można je dostosować wedle swoich upodobań zarówno do trybu dziennego, jak i nocnego.

Funkcje

Menu urządzenia wykonane jest bardzo czytelnie, aczkolwiek nie jest do końca intuicyjne. Drażniąca jest konieczność manualnego przechodzenia między przeglądaniem mapy a trybem nawigacyjnym. Pomimo tych niewielkich niedogodności, najnowsze oprogramowanie wyposażone jest w przydatne dla kierowcy funkcje, do których można zaliczyć m.in.:

 • Asystent Pasów Ruchu, który zapewnia bardziej realistyczny widok drogi,
 • Technologię TomTom Map Share umożliwiającą wykonywanie natychmiastowych poprawek map oraz dzielenie się nimi z innymi użytkownikami,
 • Odbiornik TomTom RDS-TMC Traffic Receiver informujący kierowców w czasie rzeczywistym o natężeniu ruchu drogowego,
 • Technologia IQ Routes pozwalająca na dokładniejsze wyznaczenie trasy oraz czasu potrzebnego na dojechanie do celu. Pod uwagę brane są ograniczenia prędkości, ronda, progi zwalniające oraz światła.

TomTom GO 630

W oprogramowaniu nie zabrakło również funkcji multimedialnych. Do dyspozycji mamy czytnik dokumentów, przeglądarkę zdjęć oraz, co wydaje się być ciekawą funkcją - sterowanie własnym iPodem.
Wbudowany moduł radiowy Bluetooth pozwala na używanie TomToma jako zestawu głośnomówiącego. Po synchronizacji z telefonem jesteśmy w stanie wykonywać połączenia głosowe oraz pisać/czytać wiadomości SMS. Opcja pobierania kontaktów z telefonu uwalnia użytkownika od manualnego wprowadzania ich do książki adresowej.
Urządzenie potrafi pracować zarówno na zewnętrznym zasilaniu, jak i na wbudowanej baterii. Według producenta, przy sprzyjających warunkach, czas pracy na baterii może wynosić nawet do 5 godzin.

TomTom GO 630

Podsumowanie

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Duży wyświetlacz sprawia, że odczytywane z niego informacje są wyraźne i przejrzyste. Dzięki wydajnemu procesorowi i sporej ilości pamięci RAM urządzenie działa bardzo szybko i niezawodnie.

blog comments powered by Disqus