PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka drukarka najtańsza w eksploatacji? | TOP 5 |

HP Photosmart C4680

HP Photosmart C4680, to najprostsze, a co za tym idzie, najtańsze urządzenie nowej linii Photosmart w ofercie producenta. Cena, za jaką można nabyć ten domowy kombajn oscyluje w granicach 349 zł.

HP Photosmart C4680

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • technologia TouchSmart z wyświetlaczem
 • funkcje kopiowania/skanowania
 • czytniki kart pamięci
WADY

  Tak, jak już wcześniej opisywany model, HP DeskJet F2420, testowana drukarka HP Photosmart C4680 jest czarne. Cała górna obudowa jest błyszcząca, przez co niestety nie wygląda zbyt estetycznie po kilku dniach użytkowania. Kurz, ślady palców, jeszcze lepiej wyglądają w blasku wschodzącego słońca.

  HP Photosmart C4680

  Tak jak u poprzednika, nie mamy zastrzeżeń, co do spasowania plastików obudowy, jak i jakości tworzywa, z jakiego została wykonana. Photosmart C4680 otrzymał mały kolorowy ekranik o przekątnej 3,6 cm oraz tzw. ramkę TouchSmart. Wspomniana ramka to nic innego jak dotykowe pola, zastępujące tradycyjne przyciski oparte na mikrostykach. Maksymalne wymiary testowanego modelu, to (szer. x głęb. x wys.): 437 x 421 x 170 mm. Urządzenie waży około 4,6 kg.

  HP Photosmart C4680

  Parametry

  Producent podaje, że maksymalna prędkość druku monochromatycznego wynosi 29 str./min. oraz 23 str./min w kolorze. W dalszej części recenzji przedstawione zostały nasze wyniki testu prędkości druku i kopiowania.

  Druk monochromatyczny około 5% zadruku strony A4
  JakośćCzas
  Najlepsza37s
  Normalna15s
  Szybka10s
  Druk kolorowy około 5% zadruku strony A4
  JakośćCzas
  Najlepsza36s
  Normalna17s
  Szybka12s

  Wydruk 10 pierwszych stron kolorowego tekstu, w jakości Normal, zajmuje 2 minuty i 15 sekund. To czas lepszy o 25 sekund od HP DeskJet F2420, którego mieliśmy okazję już testować. Fotografię formatu 10x15 w najwyższej rozdzielczości w naszym teście otrzymamy po 80 sekundach. Kopia strony A4 w trybie monochromatycznym na domyślnych ustawieniach zostanie wydrukowana w czasie 16 sekund, natomiast w trybie kolorowym czas wydłuża się do 34 sekund. Rozdzielczość optyczna skanera wynosi 1200x1200dpi.

  HP Photosmart C4680

  Eksploatacja

  HP Photosmart C4680 pracuje w połączeniu z dwoma cartridge’ami, czarnym oraz kolorowym (zintegrowane trzy kolory: cyjan, magenta, żółty). Podobnie jak w przypadku urządzenia HP DeskJet F2420 zastosowanie zintegrowanego pojemnika kolorowego posiada zasadniczą wadę – w przypadku wyczerpania się pojedynczego koloru, przyjdzie nam wymienić cały nabój, aby móc dalej cieszyć się prawidłowo wyglądającymi wydrukami.

  HP Photosmart C4680

  Pojemnik czarny o standardowej pojemności (wydajność 200 stron) to koszt w granicach 55 zł, kolor (wydajność 165 stron) jest około 10 zł droższy. Istnieją również pojemniki o zwiększonej pojemności, tzw. XL (czarny – 600 stron, kolor – 440 stron). Ich koszt to odpowiednio 110 zł oraz 140 zł. Ceny zamienników są oczywiście relatywnie niższe, aczkolwiek nawet między nimi są znaczne różnice. Do wyboru do koloru. Jak widać koszt wydruku pojedynczej strony korzystając ze standardowych oryginalnych pojemników jest znaczny. Około 27 groszy za stronę mono A4 oraz około 40 groszy za stronę kolorową.

  Wyposażenie

  HP Photosmart C4680 został wyposażony w port USB pozwalający na komunikację z komputerem. To tyle, jeśli chodzi o możliwości połączenia się z PC’tem. Brak obsługi sieci kablowej, bezprzewodowej czy też zwykłego Bluetootha utrudnia wygodniejsze korzystanie z urządzenia w domowym zaciszu. Jak już wcześniej wspomniałem, kombajn został wyposażony w niewielki kolorowy wyświetlacz połączony z technologią TouchSmart, która bardzo ułatwia obsługę i powoduje, że osoby niemające zacięcia technicznego poradzą sobie bezproblemowo z jego obsługą.

  HP Photosmart C4680

  Poniżej panelu sterowania, znajdziemy czytniki kart pamięci (MS/DUO, SD/XD oraz MMC), dzięki którym bez trudu wydrukujemy zdjęcia bez pośrednictwa komputera. Niestety, nie znajdziemy jednak portu PictBridge pozwalającego na wydruk bezpośrednio z aparatu fotograficznego. Podajnik, w jaki nasz Photosmart został wyposażony pozwala pomieścić 80 kartek. Testowany model dzięki wbudowanemu skanerowi oraz oprogramowaniu wewnętrznemu pozwala na skanowanie dokumentów do komputera lub bezpośrednio na kartę pamięci, oraz wykonywanie kopii w czerni i bieli lub w kolorze.

  Praca

  HP Photosmart C4680 podobnie jak wiele tego typu urządzeń produkowanych przez HP posiada ten sam, niestety, zawodny mechanizm napędu. Do tego wszystkiego nie należy do najcichszych. Wyraźnie podczas poboru papieru da się słyszeć stukania.

  HP Photosmart C4680

  Do głośniejszych elementów testowanego modelu należy skaner. Podczas pracy brzmi niczym pompa od pralki automatycznej. A sam odgłos pracującej karetki podczas druku kojarzy się z ostrzeniem noży bądź piłą do metalu. Taki już to jednak urok sprzętów tej serii. Obecnie produkowane urządzenia zazwyczaj nie sprawiają trudności w obsłudze. Tak jest i w tym przypadku. Wspomniana ramka TouchSmart wzmaga wrażenie łatwości korzystania z wbudowanych funkcji. Instalacja sterownika nie sprawi nikomu kłopotów.

  Podsumowanie

  HP Photosmart C4680 nie zachwyca mnogością funkcji. Jest za to tani i prosty w obsłudze, co spodoba się nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Przyda się w domu każdemu, komu potrzebne jest niedrogie urządzenie do druku dokumentów czy zdjęć do rodzinnego albumu.

  blog comments powered by Disqus