PODPOWIEDZI:

Nokia X1-00 [TEST]

Jest to najnowszy, od trzech miesięcy, zaprezentowany telefon Nokii. Nokia X1-00 jest wyjątkowo tanim urządzeniem jak na spore możliwości muzyczne. X1-00, jak na wprowadzoną do sprzedaży już od 34 € brutto, jest z pewnością tanią i ładną komórką, która łączy przemyślane wzornictwo z charakterystycznymi dla serii X elementami, jak np. zakrzywiony tył.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • niska cena
  • latarka
WADY
  • mała ilość funkcji

W Nokii X1-00 muzyki posłuchamy dzięki zainstalowanemu odtwarzaczowi MP3 lub zintegrowanemu radiu FM, aczkolwiek radio wymaga podłączenia zestawu słuchawkowego co w dzisiejszych czasach jest czasem kłopotem.

Nokia X1-00

X1-00 posiada slot kart microSD i obsługuje je do 16 GB pojemności. Jednak w zestawie nie ma karty pamięci (czego można się było spodziewać za taką cenę), jest za to przewodowy zestaw słuchawkowy. O ile nam wiadomo X1-00, z formatów multimedialnych, odtwarza tylko pliki MP3. Urządzenie posiada standardowe złącze audio jack 3,5 mm, co umożliwi nam ewentualną wymianę dołączonych słuchawek Nokii na jakieś lepsze. X1-00 posiada również specjalne klawisze muzyczne. Reszta telefonu jest raczej prosta.

Nokia X1-00

Nokia pracuje na mało zaawansowanej platformie serii 30, a brakuje jej chociażby przeglądarki czy Bluetooth'a. Wyposażona jest w podstawowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 128 x 160 pikseli. Posiada wbudowaną latarkę i kilka podstawowych aplikacji, takich jak zegar, kalkulator czy alarm. Wewnątrz zainstalowno bardzo dużą 1320 mAh baterię, która pozwala na imponujący czas pracy, aż 61 dni... tak - dni, czasu czuwania, 13 godzin rozmów lub do 38 godzin odtwarzania muzyki. Jest to rodzaj baterii, której można się spodziewać w wysokiej klasy smartfonach, a w rzeczywistości, bateria BL-5J, znajduje się też w Nokii N900 i Nokii X6.

Nokia X1-00

Nokia X1-00 waży tylko 91 gramów i mierzy 112 x 47 x 16 mm. Dostępna jest w dwóch wariantach GSM w zależności od regionu, i trzech różnych wersjach kolorystycznych: pomarańczowym, morskim i ciemno-szarym. Jest to ten rodzaj telefonu, który Nokia opanowała bardzo dobrze i pomimo kłopotów firmy na rynku high-end, pokazuje co potrafi jeśli chodzi o urządzenia eleganckie i niedrogie.

Ile wydać na nowy telefon >>>

Nokia X1-00

Chociaż celem X1-00 są rynki "rozwijające się", telefon ten może się najlepiej sprzedawać na rynkach bardziej dojrzałych, z klientami o ograniczonym budżecie. Nokia X1-00 powinna być dostępna w sprzedaży od kwietnia.

blog comments powered by Disqus