PODPOWIEDZI:

HTC Sensation XL [TEST]

HTC Sensation XL to większy brat nowego - HTC Sensation XE i tym samym bardzo duża wersja popularnego smartfona - HTC Sensation, wzbogacona o wyświetlacz Super LCD o przekątnej 4,7 cala, rozdzielczości 480 x 800 pikseli oraz procesor 1.5 GHz. HTC Sensation XL jest taki jak sama nazwa wskazuje - ogromny. Zapraszamy do prezentacji urządzenia

HTC Sensation XL

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Procesor
  • Przekątna ekranu
  • System Beats Audio
WADY
  • Gabaryty
  • Cena

"Wielkość" HTC Sensation XL to przede wszystkim 4,7" ekran dotykowy pokryty szkłem Gorilla Glass o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, połączony z 1,5 GHz jednordzeniowym procesorem i 768 MB pamięci RAM oraz 16 GB nierozszerzalnej pamięci flash.

sxl

Pomimo wielkiego wyświetlacza i szybkiego procesora, HTC Sensation XL nie jest tak potężny jak Samsung Galaxy Note, gdy mowa o wielkości i wydajności.
Sensation XL jest jednak z pewnością ładniejszy i posiada zdecydowanie lepsze możliwości audio.

Wyposażono go w system Beats Audio - usprawniający jakość dźwięku,
... jakość dźwięku tak dobrą, że HTC wydało 300 M $ by otrzymać prawa autorskie tej firmy!

sxl

Dzięki szybkiemu procesorowi i dużej ilości pamięci RAM, możesz być pewien, że Sensation XL poradzi sobie ze wszystkim, czego od niego oczekujesz.

Z tyłu znajduje się 8 MPix aparat fotograficzny z dużym 28 mm obiektywem i podwójną lampą błyskową LED. Aparat ten może nagrywać w jakości 720p HD. Z przodu natomiast umieszczono 1,3 MPix aparat do połączeń wideo.

Pod wieloma względami, HTC Sensation XL można uznać za "androidową wersję" nadchodzącego Windows Phone'a - HTC TITAN - kolejnego potężnego smartfona o wielkim ekranie.

Znajdziemy tu oczywiście wszystkie cechy typowego Androida, jak chociażby GPS, Wi-Fi, łączność 3.5 G, Bluetooth, obsługę USB, gniazdo 3,5 mm audio oraz ogromną bibliotekę aplikacji z Android Market.

sxl

Jak na 162 gramy i 133 x 71 x 10 mm - Sensation XL jest raczej duży i ciężki, jest to jednakże oczywista cena, jaką zapłacisz za tak duży wyświetlacz.
Wewnątrz znajduje się duża - 1600 mAh bateria, która zdaniem HTC powinna zapewnić do 6,8 godzin rozmów i 15 dni w trybie czuwania w sieciach 3G, aczkolwiek czas ten może okazać się znacznie mniejszy w zależności od tego do czego używasz telefon.

Wielka szkoda, że Sensation XL nie posiada rozszerzalnej pamięci. Zwłaszcza, że 16 GB wewnętrznej pamięci flash częściowo zajmuje system operacyjny, pozostawiając do dyspozycji użytkownika niecałe 13 GB.
To mimo wszystko sporo, jednakże Apple niedawno podniosło poprzeczkę - dzięki 64 GB pamięci w nowym iPhonie 4S.

Sensation XL to potężne i bardzo pożądane urządzenie, które ma nieszczęście być pierwszym ważnym produktem ogłoszonym po iPhonie 4S. I pomimo, iż duży ekran Sensation XL jest czymś czego nowy iPhone nie pokona, nowy system operacyjny Apple iOS 5 sprawi, że Android 2.3 wyglądać może nieco staroświecko.

Tak więc, choć XL jest imponujący, konkurencja stała się bardziej intensywna.

sxl

Dostępna będzie również limitowana wersja, zawierająca specjalne wydanie słuchawek Beats Solo.

blog comments powered by Disqus