PODPOWIEDZI:

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

Firma Hewlett Packard zakończyła poprzedni rok mocnym akcentem wprowadzając na rynek wiele nowych urządzeń. Jednym z nich jest urządzenie wielofunkcyjne HP Officejet Pro 8100 ePrinter. Jest to sprzęt przeznaczony głównie do biur, które drukują dużo i często.

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetna jakość druku
  • szybkość druku
  • przystępna cena
WADY
  • bardzo drogie oryginalne tusze

Urządzenie jest w kolorze czarnym, posiada wymiary 494 x 458 x 202 mm i waży aż 11 kg. Trzeba przyznać, że jest to spora waga jak na urządzenie tego typu. Przez swoje wymiary drukarka może wydawać się toporna, ale plusami są brak wystających elementów podatnych na złamanie czy solidne materiały, z których jest wykonana. Po prawej stronie znajduje się kolorowy wyświetlacz LCD, a podajnik na papier zmieści 250 arkuszy. Do podłączenia urządzenia do komputera niezbędny jest kabel USB, którego producent w zestawie nie dodaje.

Technologia druku to Bublle Jet. Jednym z największych plusów opisywanego urządzenia jest szybkość druku wynosząca 20 stron na minutę. Jest to naprawdę świetny wynik. Sama jakość druku jest również bardzo dobra, zarówno jeśli chodzi o tekst jak i o zdjęcia. Do tego urządzenie pracuje cicho.

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

Maksymalna rozdzielczość to 4800 x 1200 px. Obciążalność tego modelu wynosi 30 tysięcy stron miesięcznie.

Ciekawym rozwiązaniem są wykorzystywane tusze. Są one z serii 950, a co za tym idzie są bardzo pojemne. Wydajność czarnego tuszu to aż 2500 stron, a kolorowych o tysiąc mniej. Dzięki temu, tuszy nie trzeba często wymieniać, ale dla niektórych minusem może za to być ich cena – jeden wkład kolorowy to wydatek rzędu 80 zł. Urządzenie nie należy zatem do tanich w utrzymaniu.

Dzięki szybkości i najwyższej jakości druku urządzenie HP Officejet Pro 8100 ePrinter idealnie nadaje się do biur. Cena nie jest wygórowana, wynosi ponad 500zł, ale przy zakupie warto pamiętać o drogich oryginalnych tuszach i rozważyć czy dla naszego biura lub domu ta inwestycja będzie opłacalna.

blog comments powered by Disqus
HP Officejet Pro 8100 ePrinter