PODPOWIEDZI:

Pylon Pearl [TEST]

Rok temu powstała nowa marka w kręgach audio – Pylon. Od razu można było kupić nowy zestaw stereo hi-fi – Pearl. Zbudowany na głośnikach renomowanej już firmy (!) Tonsil (niskotonowy Tonsil GDN 17/40 oraz wysokotonowy Tonsil DWK 10/80/26). Chociaż spółka Pylon S.A istnieje już parę lat, nigdy nie koncentrowała się na gotowych wyrobach audio (produkowała między innymi obudowy głośnikowe). Rok po powstaniu zestawu Pearl oceniamy debiut w świecie audio.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • genialny stosunek cena/jakość,
  • Polska produkcja (wspierajmy nasze),
  • wyśmienity dźwięk, kolumny w klasie hi-fi, lecz proszę się tym nie zrażać,
  • bardzo dobra opcja dla mniejszych pomieszczeń.
WADY
  • zbyt mało basu, myślę że do tego zestawy pasowałby subwoofer o wyższej skuteczności, czekamy!

Pylon Pearl

Mówi się, że biedaka nie stać na taniochę. To prawda. Powiedzenie to utarło się jednak po zalaniu przez Chiny rynku europejskiego tanim, marnym sprzętem audio. Chociaż wśród tysiąca modeli z kraju środka można było znaleźć coś „nawet nawet” grającego, to i tak nie udało się powalić tego wschodzącego stereotypu. I słusznie. Pylon jest Polską marką, w swych szeregach posiada utalentowanych, młodych inżynierów, to już duży plus. Pylon Pearl jest zbudowany na dobrych przetwornikach Tonsila.

Zestaw głośnikowy Pylon Pearl prezentuje się niezwykle okazale, widać solidność wykonania i (jak już wcześniej wspomniałem) -doświadczenie firmy. Kolumny dostałem już wygrzane, należą do mojego znajomego. Podłączyłem je do poczciwego wzmacniacza ze stajni NAD’a model C350. Z kolumn za 1000 zł nie spodziewałem się zbyt wiele. Nie chciałem ich nawet porównywać do niektórych modeli B&W; stojących w salonie. Grubo się „przejechałem”. Piękna scena (zawsze na to zwracam uwagę), wyrazisty dźwięk przejmujący coraz bardziej nade mną kontrolę. Średnie tony – wyśmienite. Niskie – głębokie, niezbyt mocne ale myślę iż to wina wzmacniacza. I tylko jedna myśl w głowie – „czy to na pewno Polska firma, czy to rzeczywiście kosztuje 1000zł?”.

Pylon Pearl

Siedziałem, wsłuchiwałem się tak przez ponad 2 godziny. Różne gatunki muzyczne, od klasyki po cięższy rok. Co prawda z szybszymi kawałkami gubił trochę wątek perkusji, ale myślę że to da się skorygować wzmacniaczem. Naszło mnie sentymentalnie na lata 80. OMD – to nie gra, to jonizuje muzykę w moim pokoju!.

Poszedłem na całość, odtworzyłem cały koncert Dżemu ze Spodka, rok 92’. Łezka w oku.. Osłupienie. Nie przesadzam, nie reklamuje tej marki, nie trzeba jej reklamować.

Pylon Pearl

Ogarnąłem się, sprawdziłem w sieci, rzeczywiście, para za 980PLN. Szczękę musiałem zbierać z podłogi. Ludzie kupują produkty znanych marek, myślą ze będzie to ładnie grać, ale przecież logo nie gra! Graja kolumny. Gra ta ciężka praca konstruktorów, godziny wyliczeń, odsłuchów, staranne dobieranie przetworników. Przy najbliższej premii kupuję własny zestaw.

Rankingi głośników >>>

Pylon Pearl

Pylon ma w swej ofercie także monitory do budowy zestawu kina domowego. Warto pomyśleć nad taką opcją. Z niecierpliwością czekam na kontynuację linii, lub wypuszczenie na rynek nowych modeli. Pearl – gorąco polecam.

Specyfikacja techniczna głośników Pylon Pearl:

  • Impedancja - 6 Ohm
  • Pasmo przenoszenia - 43 - 23 000 Hz
  • Efektywność - 88dB
  • Wymiary [W x H x D] - 200 x 900 x 250 mm
  • Waga - 12 kg
  • Głośnik niskotonowy - GDN 17/40 4 Ohm
  • Głośnik wysokotonowy - GDWK 10/80/26 8 Ohm

blog comments powered by Disqus