PODPOWIEDZI:

Zotac GTX570 AMP!

GTX570 to już nie najnowsza konstrukcja nVidii. Jednak z uwagi na spore ceny "nowości" seria 5xx jest wciąż chętnie wybierana przez konsumentów. My przyjrzeliśmy się niereferencyjnej konstrukcji Zotac GTX570 AMP! Jest to jedna z najwydajniejszych kart serii 5xx, a jej niereferencyjna konstrukcja pozwala oczekiwać jeszcze lepszych rezultatów w stosunku do produktu fabrycznego.

Zotac GTX570 AMP!

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duża wydajność karty
  • Cicho pracujące chłodzenie
  • Świetny design
  • Zwiększona wydajność w stosunku do konstrukcji referencyjnej GTX570
  • Możliwość połączenia karty w trzykanałowe SLI
WADY
  • Wysokie temperatury pracy
  • Duży pobór energii (max 236W)
  • Cena

Parametry techniczne oraz wyposażenie

pudło1

pudlo2

Zotac GTX570 AMP! jest kartą graficzną kierowaną dla graczy. Nie tylko świetnie wygląda, ale także jest konstrukcją bardzo wydajną. Wersja AMP! to konstrukcja fabrycznie podkręcona przez Zotac. Zegar GPU pracuje z częstotliwością 780MHz (nominalnie 732MHz), a pamięci taktowane są zegarem 4000MHz (nominalnie 3800MHz). Pozostałe parametry są praktycznie nie zmienione. GTX 570 AMP! posiada 1280MB pamięci GDDR5 komunikujących się z PC szyną 320-bitową przez port PCI-E w standardzie 2.0. Karta obsługuje DirectX 11.0 oraz OpenGL 4.2. Maksymalna rozdzielczość jaką możemy uzyskać to 2560x1600 pikseli.

tył

Karta została wyposażona w dwa gniazda DVI oraz po jednym pełnowymiarowym złączu HDMI i DisplayPort.

porty

W pudełku oprócz samej karty znajdziemy dwa kable 2xmolex-6pin PCI-E (na wypadek jak nasz zasilacz nie posiadał by wystarczającej ilości 6pinowych końcówek), przejściówkę DVI-VGA, płytę ze sterownikami oraz grą Assasin Creed Broderhood.

akcesoria

Karta jest dość wymagająca jeśli chodzi o zasilacz. Zalecana moc to 600W, lecz bez problemu karta zostanie zasilona i 550W zasilaczem, o ile jest to dobry markowy produkt. Tak wysokie wymagania wiążą się ze sporym zużyciem mocy przez GTX570 AMP!. TDP tej karty to maks 236W, a to sporo, zważywszy na wynik dużo poniżej 200W wydajniejszej konkurencji.

zasilanie

Karta, została wykonana w 40nm procesie technologicznym.

Wyniki testów

Zestaw testowy składał się z:

Procesor: Intel i7 3770K

Cooler: AC Freezer 13

Płyta: Gigabyte GA-Z77X-UD5H

Pamięć: Patriot DDR3 1333MHz 2x2GB

Dysk: Seagate Barracuda 7200.11 1,5TB Obudowa: SilentiumPC Gladius 800

Zasilacz: Fractal Design Tesla 550W

Zotac GTX 570 AMP! pozwoli nam na komfortową grę nawet w rozdzielczości FullHD przy ustawionych maksymalnych detalach, nawet w najnowsze tytułu. Takie gry jak Crysis2 czy Battlefield 3 nie robią na niej wrażenia. Średnia ilość klatek na sekundę nie spadła poniżej 40.

gry

GTX570 AMP! zaczyna się pocić dopiero kiedy dodatkowo włączymy efekty 3D. W teście 3Dmark Vantage produkt Zotac osiągnął „jedyne” 11729 punktów, gdy tym czasem bez włączonego 3D platforma testowa uzyskała wynik 23401pkt (wynik GPU w domyślnych ustawieniach).

3dmark

Warto wspomnieć, że pobór prądu przez platformę testową nie porażał i całość z gniazdka pobierała zaledwie niecałe 380W podczas obciążania.

Kultura pracy

Niereferencyjna konstrukcja Zotac`a świetnie wygląda. Całość radiatora obudowana jest gustowną metalową siatką w kolorze dojrzałej pomarańczy, a efektu dopełnia czarna plastikowa osłona.

wygląd

przód

Co jednak ważniejsze, ta misterna konstrukcja jest bardzo dobrze spasowana. Nic tutaj nie skrzypi, nie jest niedokręcone, po prostu nic nie hałasuje. Pod konstrukcją obudowy znajduje się radiator zarówno chłodzący GPU, pamięci, jak i sekcję zasilania karty. Odprowadzenie ciepła z GPU ułatwiają trzy rurki cieplne. Radiator chłodzony jest niewielkim wentylatorem.

wentylator

Całość konstrukcji działa bardzo sprawnie. W spoczynku kiedy karta nie jest obciążana maksymalna zanotowana temperatura to 36 stopni (przy temperaturze otoczenia wynoszącej około 22 stopni). Karta zaczyna się zdecydowanie pocić podczas obciążania. Jej temperatura w stresie dochodziła nawet do 83 stopni Celsjusza. Karta pozostawała jednak cały czas cicha. Jej głośność nawet podczas maksymalnego obciążania nie była męcząca.

Podsumowanie Zotac GTX570 AMP! jest bardzo wydajną kartą graficzną. Obecnie króluje następna generacja produktów nVidii, jednak GTX570 jest wciąż kartą wartą uwagi. Niereferencyjna konstrukcja Zotac`a świetnie wygląda, chłodzenie spisuje się znakomicie, a zwiększona wydajność jest odczuwalna. Karta ta nie jest jednak bez wad. Dość wysoki pobór energii oraz wysokie temperatury pracy są zasadniczymi wadami 570ek.

gpuz

blog comments powered by Disqus