PODPOWIEDZI:

Jabra Supreme UC - TEST

Jabra Supreme UC jest rozwiązaniem kierowanym dla osób wymagających. Oferuje nietuzinkowy wygląd, technologie pozwalające aktywnie redukować szumy otoczenia oraz bardzo ergonomiczny kształt. "Your Space, Your Sound A Bluetooth, mono headset that's voice-activated and features a foldable boom arm for maximum portability" takimi słowami reklamuje słuchawkę producent na swojej stronie, my sprawdziliśmy to w praktyce! Zapraszam na recenzję słuchawki Jabra Supreme.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Bardzo wysoka jakość wykonania
  • Dwa zauszniki i dwa rodzaje osłonek na słuchawkę pozwalają w pełni spersonalizować urządzenie
  • Głosowa komunikacja z urządzeniem
  • Długi czas pracy na baterii
  • Działający system redukcji odgłosów otoczenia
  • Możliwość współpracy z dwoma urządzeniami na raz
  • Proste dodawanie kolejnych urządzeń
  • Możliwość współpracy z PC z najpopularniejszymi komunikatorami (port bluetooth w komplecie)
WADY
  • Dość wysoka cena może zniechęcać do zakupu

Jabra Supreme to słuchawka bluetooth kierowana dla osób aktywnych, bardzo mobilnych. W zestawie znajdziemy płytę ze sterownikami oraz drukowaną instrukcję obsługi (również w języku polskim), gustowne etui na słuchawkę, port bluetooth USB, dwa komplety zauszników oraz dwa komplety gąbek na słuchawkę. W standardzie jest również zestaw okablowania: ładowarka sieciowa, ładowarka samochodowa i kabel USB.

akcesoria

Urządzenie jest bardzo niewielkich rozmiarów. Maksymalna długość słuchawki to niecałe 9cm.

widok ogolny

Możliwość jej złożenia powoduje, że np. podczas transportu zajmuje jeszcze mniej miejsca. Waga Jabra Supreme to tylko 18 gram.

zlozona

Całość sterowania urządzeniem odbywa się za pomocą jedynie 4 przycisków. Przycisk na górze mikrofonu odpowiedzialny jest za włączenie/wyłączenie komend głosowych.

przycisk

Z tyłu urządzenia zlokalizowany jest port USB służący do komunikacji słuchawki z PC oraz do ładowania urządzenia, a powyżej i poniżej producent umiejscowił dwa przyciski: głośniej/ciszej.

przyciski

Ostatni największy i najważniejszy przycisk zlokalizowany jest na boku Jabra Supreme i służy do odbierania/kończenia rozmów.

Na samym dole urządzenia są dwie diody, z których jedna sygnalizuje pracę urządzenia oraz stan naładowania baterii, a druga informuje nas o sparowaniu słuchawki z telefonem.

swiecidelka

Jabra Supreme jest słuchawką wzbogaconą w funkcję komunikacji zintegrowanej (UC). Dzięki tej technologii słuchawka umożliwia nam komunikację nie tylko przez telefon, ale również przez komunikatory głosowe zainstalowane na naszym PC, takie jak Skype. Słuchawka łączy się z komputerem adapterem miniUSB bluetooth dołączonym w zestawie.

port

Producent na swojej stronie chwali się jedną z bardzo użytecznych funkcji: „Technologia aktywnej redukcji szumów usuwa szumy otoczenia, poprawiając odczucia dźwiękowe użytkownika zestawu” (Active Noise Cancellation). Bardzo byłem ciekawy faktycznego działania tej technologii i jakie wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że technologia ta faktycznie działa! Technologia podwójnego mikrofonu wyłapuje dźwięki otoczenia i usuwa większość niechcianych odgłosów otoczenia. Prowadzenie rozmów w trakcie jazdy samochodem, czy nawet rowerem jest o wiele przyjemniejsze, a nasz rozmówca nie musi się wsłuchiwać w nasz głos.

Jednym z elementów, który przypadł mi do gustu podczas testów była możliwość personalizacji Supreme. W zestawie znajdziemy dwa różnej wielkości zauszniki oraz dwie gąbki o różnym kształcie stykające się z uchem. Dzięki ergonomicznym kształtom oraz bardzo elastycznym zausznikom, słuchawka nie będzie nam przeszkadzała zarówno podczas ważnych spotkań, jak i w codziennej aktywności fizycznej. Całość jest jak przyklejona do naszej głowy.

zauszniki

Ważnym punktem oceny Jabra Supreme jest długość czasu pracy na baterii. Według zapewnień producenta czas czuwania to 360h, a czas rozmów to 6h. W praktyce w czasie testu słuchawka bez ładowania w normalnym trybie użytkowania (czuwanie + rozmowy) wytrzymała 240h. Wniosek – częściej będziemy musieli ładować telefon (i to taki, który potrafi długo wytrzymać na baterii) niż tą słuchawkę.

Słuchawka bluetooth Jabra Supreme UC jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które oczekują wysokiej jakości rozmów, wysokiego komfortu użytkowania i to wszystko bez rezygnacji ze stylowego wyglądu urządzenia. Za jakość trzeba niestety nie mało zapłacić, choć moim zdaniem słuchawka jest warta swojej ceny.

pudlo

blog comments powered by Disqus