PODPOWIEDZI:

EPSON EH-TW3200

Pod koniec roku 2010 do sprzedaży trafił projektor EH-TW3200 od firmy Epson. Producent promował ten model jako solidny sprzęt, działający w technologii 3LCD, w przystępnej cenie. Jego główne przeznaczenie to element kina domowego.

EPSON EH-TW3200

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyraźny, jasny obraz,
  • Duże możliwości regulacji obrazu,
  • Równomierność podświetlania,
  • Stosunek ceny do jakości,
WADY
  • Spore rozmiary i waga,
  • Zawyżona przez producenta wartość kontrastu,

Już na pierwszy rzut oka omawiany projektor wyróżnia się wśród innych. Niestety w negatywny sposób. Model EH0TW3200 ma duże wymiary 45x15x36cm i jest ciężki, bo waży ponad 7kg. Takie parametry utrudniają podróż z projektorem bądź przenoszenie go. Nawet pilot jest dość spory, ale na plus można zaliczyć podświetlane na czerwono przyciski. Sam wygląd i jakość materiałów jest bez zarzutów. Sporą zaletą są pokrętła „lens shift”, odpowiadające za przesunięcie obrazu w pionie i poziomie oraz spora liczba wejść, w tym D-Sub czy HDMI. Kolor zestawu to biel.

EPSON EH-TW3200

Podstawowa rozdzielczość projektora to 1920×1080 w Full HD. Producent wartość kontrastu ustalił na 25000:1, ale w praktyce wynosi on wyraźnie mniej. Na szczęście nie przekłada się to zbytnio na emitowany obraz, który jest bardzo dobrej jakości. Zastosowanie wspomnianej wcześniej technologii 3LCD daje nam gwarancje na niepojawienie się efektu tęczy. Kolejnym plusem jest wysoka równomierność podświetlania, a wartość jasności wynosi 1800 lumenów. Proporcje obrazu to 16:9, a zastosowany zoom optyczny to 2,1x.

EPSON EH-TW32002

Model EH-TW3200 daje nam spore możliwości regulacji obrazu, a wiele z nich to naprawdę zaawansowane opcje, które pomogą nam uzyskać oczekiwaną jakość obrazu. Urządzenie nie posiada wbudowanego głośnika.

Projektor Epson EH-TW3200 to idealny sprzęt dla fanów kina domowego i miłośników gier. Ma on wiele zalet, a jego cena to około 4000 zł.

blog comments powered by Disqus